reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Dziewczyny, żegnam się z wami z ogromnym bólem w sercu... Niestety, choć lekarze i położne robiły co mogły, skurcze które zaczęły się ww wtorek po południu nie ustały i wczoraj o 16.30 urodziłam Feliksa a o 17.03 Hanię. Żadne z nich nie było gotowe żeby podjąć czynności życiowe samodzielnie. Nic nie dało się zrobić...
Trzymajcie się!
 
Dziewczyny, żegnam się z wami z ogromnym bólem w sercu... Niestety, choć lekarze i położne robiły co mogły, skurcze które zaczęły się ww wtorek po południu nie ustały i wczoraj o 16.30 urodziłam Feliksa a o 17.03 Hanię. Żadne z nich nie było gotowe żeby podjąć czynności życiowe samodzielnie. Nic nie dało się zrobić...
Trzymajcie się!
Bardzo mi przykro😔
 
Dziewczyny - szczególnie te, które już mają swoje podwójne szczęście na świecie - podpowiedzcie, który laktator polecacie ?
Podpinam się pod to pytanie :D Od dawna czytam i przeczesuję fora. Staję na rzęsach i szukam. Obecnie stawiam na podwójny Lansinoh 2w1, ale jeszcze nie kupiłam.
 
Dziewczyny, żegnam się z wami z ogromnym bólem w sercu... Niestety, choć lekarze i położne robiły co mogły, skurcze które zaczęły się ww wtorek po południu nie ustały i wczoraj o 16.30 urodziłam Feliksa a o 17.03 Hanię. Żadne z nich nie było gotowe żeby podjąć czynności życiowe samodzielnie. Nic nie dało się zrobić...
Trzymajcie się!
Bardzo, bardzo mi przykro, że cię to spotkało 😢
 
Dziewczyny, podpowiedzcie - używałyście/ używacie pasów ciążowych? Jeśli tak, to jakie wybrałyście? Pomagają? Możecie coś polecić?
nie używam, ale przyznam, że by się przydał. Nie jestem tylko pewna, czy przy dużym brzuszku spełni swoją rolę. Mąż proponował mi pas Obi do kimona (taki szeroki), aby sobie podwiązywać i przyznam, że bardzo to rozważam. Jak jest teraz chłodno, to mam spodnie dresowe ciążowe, które jak je odpowiednio założę, to podtrzymują mi brzuch od dołu. Ale tak naprawdę to tylko ręce zaplecione w koszyczek i samodzielne podtrzymywanie się u mnie sprawdza na dłuższych spacerach.
 
Często mam tak, że swędzą mnie nogi a najbardziej stopy, nawet robią się czerwone...ale tylko chwilę i świąd ustępuje. Jutro mam wizytę i chcę o tym powiedzieć lekarzowi. No i dłonie mam czasem opuchnięte. Mój ginekolog nastawia mnie na CC. Chłopcy są ułożeni glowkowo/miednicowo...chyba że od ostatniej wizyty coś się zmieniło. Jeszcze nie jestem spakowana, zdaje sobie sprawę, że to mój błąd 🤦...ale w tym tyg chce się za to zabrać. Co do wózka to wybraliśmy TFK Duo combi. 🙂
O matko z córką. Bo ja jestem opuchnięta od końcówki pierwszego trymestru 🙈 Zdaję sobie sprawę, że ilość leków miała tu wpływ na to, ale... Obecnie nie biorę już żadnych od dawna a opuchnięta dalej jestem. Muszę nosić męża skarpetki i klapki szerokie, które mam na basen 😂 Dobrze, że nie ma już mrozów, bo naprawdę ciężko zakładało mi się moje buty. Teraz chodzę w biegowych, bo one są szerokie, ale nie powiem, abym miała tam jakieś luzy ;)
 
Dziewczyny do kiedy stosowałyscie progesteron dopochwowo? Ja skończyłam 10 tydz i od dziś mam 2x1 w kolejnym tygodniu 1x1 i koniec. Pytanie: czy to nie za wcześnie? Trochę się obawiam. Do wczoraj brałam 3x1. Dzisiaj jest 10+1.
Ja stosowałam spore ilości przed ciążą i w trakcie, aby ciążę utrzymać. Bardzo źle na to reagowałam, bo po wzięciu musiałam być blisko miejsca, gdzie mogę się położyć. Traciłam władzę nad ciałem i usypiałam. Musiałam jak najszybciej położyć się idealnie, bo inaczej, jeśli np ręka mi się gdzieś zawinęła, albo szyja dziwnie wygięła, to potem miałam np kontuzję barku, albo mega bóle w szyi przez kolejne dni, bo nie byłam w stanie się obudzić, by poprawić pozycję ciała. Zero władzy nad nim. Lekarze tylko pytali czy wytrzymam jeszcze trochę. Brałam przez pierwsze trzy miesiące ciąży, albo 4, przepraszam, nie pamiętam (oprócz tych dni przed ciążą). Oczywiście z progesteronu schodziliśmy powoli. Najpierw zmniejszone dawki, potem powoli odstawianie łykanych leków, a na koniec powoli odejmowane były te dopochwowo.
 
Ja używałam Lansinoh podwójny elektryczny [emoji106]. Mam nawet na sprzedaż.
o, powiedz mi proszę, bo też o nim myślę, czy jest w nim coś do czego mogłabyś się przyczepić? Będę go używała bardzo często, w zasadzie to cały czas 😁 i zastanawiam się czy wytrzyma. Gdzieś czytałam, że trzeba uważać na delikatność jakiegoś zaworka? Czy wymieniałaś w nim coś? W niektórych laktatorach, dziewczyny pisały, że się zużywa jakaś gumka (przepraszam, nie wiem jaka, nie znam się jeszcze 🙈 )
 
reklama
Dziewczyny, żegnam się z wami z ogromnym bólem w sercu... Niestety, choć lekarze i położne robiły co mogły, skurcze które zaczęły się ww wtorek po południu nie ustały i wczoraj o 16.30 urodziłam Feliksa a o 17.03 Hanię. Żadne z nich nie było gotowe żeby podjąć czynności życiowe samodzielnie. Nic nie dało się zrobić...
Trzymajcie się!
Tak mi przykro😯Zawsze będziesz ich mamą..:*
 
Do góry