reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany pessar lub szef ?
U mnie 17 tydzień i szyjka 27-28 mm i wpuklanie do szyjki pęcherza, czyli robi się lejek. Czy udało Wam się donosić ciąże ? Ja już jestem wykończona psychicznie😭
 
Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany pessar lub szef ?
U mnie 17 tydzień i szyjka 27-28 mm i wpuklanie do szyjki pęcherza, czyli robi się lejek. Czy udało Wam się donosić ciąże ? Ja już jestem wykończona psychicznie😭
Nie miałam takiej sytuacji, jednak moja znajoma była w podobnej. Nie znam dokładnie szczegółów ale wiem ,że z powodu skróconej szyjki trafiła do szpitala w ok 20 tygodniu ciąży i pomimo bardzo złego rokowania( lekarze nawet nie mogli jej badać dopochwowo ,bo mogliby uszkodzić worek w którym dzidziuś siedzi) dotrzymała do 38 tygodnia! Nie miała nic zakładane( nie wiem jednak z jakiego powodu, może już było za późno) Dziewczynka urodziła się cała i zdrowa. Wstawać mogła tylko do toalety,ale udało się;) Na pewno po 24 tygodniu miała podany zastrzyk na rozwój płuc u dzidzi, bo jednak poród przedwczesny był bardzo prawdopodobny. Nie martw się za bardzo, wszystko będzie dobrze! Caluje
 
Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany pessar lub szef ?
U mnie 17 tydzień i szyjka 27-28 mm i wpuklanie do szyjki pęcherza, czyli robi się lejek. Czy udało Wam się donosić ciąże ? Ja już jestem wykończona psychicznie😭
Ja mam pessar :) mnie w 20tc zostało 6mm tylko. Szybko założyli pessar. Od tej pory głównie leżę (wiadomo wstaje do toalety, zrobię sobie picie, nie umiem leżeć plackiem tak faktycznie ;)). Jestem w 32tc, byłam teraz w szpitalu, lekarze są pod wrażeniem że tak ładnie to wygląda, a dzieci rozwijają się wzorowo. Tak więc wracam tam za cztery tygodnie ściągnąć pessar i będę już czekać na poród.
Dodam że w tym dwudziestym tygodniu też miałam lejek i wszystko znikło, zamknęło się po założeniu pessara.
Szwu nie zaleca się zakładać w ciążach mnogich, to mi od razu powiedzieli w szpitalu perinatolodzy.
 
Dziewczyny, miałyście może takie wrażenie rozpierania w pochwie? Mam je zwłaszcza po progesteronie dopochwowym.
16+6 dzisiaj
 
Dziewczyny, miałyście może takie wrażenie rozpierania w pochwie? Mam je zwłaszcza po progesteronie dopochwowym.
16+6 dzisiaj
Nie brałam progesteronu ,ale takie rozpieranie chyba jest normalne. Jednak macica cały czas się rozciąga i to dla dwójki. Zapytaj lekarza, jeśli nie daje ci to spokoju. Myślę, że nie masz się co martwić. Ja właśnie leżę w szpitalu na tych sterydach dla bobaskow i powiem ci ,że megaaa dużo kobiet jest ze skracająca się szyjka. Dobrze, że żyjemy w czasach większej kontroli ciąży i mam zna szybciej reagować. Także głowa do góry! Daj znać jak się czujesz;)
 
Nie brałam progesteronu ,ale takie rozpieranie chyba jest normalne. Jednak macica cały czas się rozciąga i to dla dwójki. Zapytaj lekarza, jeśli nie daje ci to spokoju. Myślę, że nie masz się co martwić. Ja właśnie leżę w szpitalu na tych sterydach dla bobaskow i powiem ci ,że megaaa dużo kobiet jest ze skracająca się szyjka. Dobrze, że żyjemy w czasach większej kontroli ciąży i mam zna szybciej reagować. Także głowa do góry! Daj znać jak się czujesz;)
Ja od 24 wczoraj na antybiotyku bo crp 2,2. Nie mam jeszcze wyników posiewu ale już lekarz kazał 3x1,5 ml dożylnie brać. Czuje się ok tylko męczą mną zaparcia od leżenia no i bolą mnie plecy😒
A co powiedz proponują dziewczynom ba te szyjki?
A Ty jak się czujesz?
 
reklama
Crp 2.2 to w normie norma jest bodajże do 5😉
No ja właśnie nie wiem czy to jakieś inne jednostki w szpitalu czy co?🤔bo jak 2 tyg temu robiłam to było 17 ponad, a jako takiego powodu ( oprócz kontaktowego zapalenia skory na 1 palcu to nie było). Czekam nadal na wymaz z szyjki , był pobrany w sobotę wiec może coś tam wyhodowali skoro taj długo to trwa i może dlatego już mi lekarz włączył ten antybiotyk?
 
Do góry