reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
A opiszcie jak dokładnie wyglada cesarka ? Mam za sobą poród naturalny po którym bardzo szybko doszłam do siebie. Poprostu strasznie się boje :( mimo ze wiem ze to dla dobra dzieci
 
Okazało się że cc czeka mnie już w poniedziałek..strach miesza się z ekscytakcją:)
Super :) zaraz ich przytulisz:D
Ja dzisiaj mialam wizyte i Dawid wiercipieta znowu sie obrocil teraz obaj sa glowkowo. Ale nie zdziwie sie jak do porodu juz bedzie inaczej lezal:D moja szyjka ma 3cm smialam sie ze bym mogla ich do 42tc donosic gdyby nie cc:)
 
A opiszcie jak dokładnie wyglada cesarka ? Mam za sobą poród naturalny po którym bardzo szybko doszłam do siebie. Poprostu strasznie się boje :( mimo ze wiem ze to dla dobra dzieci
Nie mialam jeazcze cesarki planowanej a moje nieplanowane wygladaly tak ze zalozyli mi cewnik, poczlapalam na sale operacyjna, tam zrobili znieczulenie podpajeczynowkowe, polozylam sie, anestezjolog tam cos podlaczal, po chwili lekarz sie pyta czy cos czuje mowie ze nie a on to dobrze bo zaczelismy...czulam dreszcze i zimno, ale to od znieczulenia, jak wyjmowali dziecko to tylko tempe szarpanie bez bolu, po ok 15 min od podania znieczulenia dziecko bylo.na swiecie i pozniej jakies 15 min szycia. I tyle co pamietam :)
 
Do mnie to zaczyna docierać jak kolejna dziewczyna z oddziału idzie rodzić. Dziś koleżanka ma właśnie cc i świadomość że za 7 dni mnie to czeka przytłacza mnie . Aż boli mnie brzuch i mi jest niedobrze a co to będzie za tydzień przed moim wielkim dniem.... W piątek miałam usg to chłopcy po ok. 3 kg ważą..
Wow! To juz naprawdę duze bliznieta :) tydzien minie zanim sie obejrzysz, juz tyle czasu wytrzymalas w szpitalu... Pieknie urosli w tym czasie :)
Wiem ze to czekanie jest trudne. Pamietam jak mnie mdlilo rano przed cc, pozniej cala sie trzeslam, az mi zeby dzwonily. Jest wielki stres, ale będzie dobrze :)
 
A ja codziennie rano mam ktg po 1.5 h męczarni.. leżeć w takiej pozycji bez ruchu .. Noce to dla mnie koszmar,wstawanie do toalety co 40 min. Na szczęście odsypiam to w dzień.
Dlaczego tak dlugo ktg? Mi podlaczali na 20-30 minut 3x dziennie, chyba ze cos zle wychodzilo to sie przedluzalo, ale najdlusze to bylo 1h. Powiedz ze nie jestes w stanie tyle lezec w jednej pozycji. Nie rozumiem takiego katowania, bo to nic nie zmienia. Ktg to zapis, ktory pokazuje co jest w obecnej chwili, warto robic czesciej a krocej zeby wylapac ewentualne problemy u dzieci.
 
A opiszcie jak dokładnie wyglada cesarka ? Mam za sobą poród naturalny po którym bardzo szybko doszłam do siebie. Poprostu strasznie się boje :( mimo ze wiem ze to dla dobra dzieci
Procedura w kazdym szpitalu jest nieco inna, ale ogolnie jest podobnie.
Rano nic nie jesz, zabieraja Cie na sale gdzie Cie przygotowuja (u mnie to byla porodowka). Wypelniasz dokumenty z polozna, daja kroplowki, zakladaja cewnik, daja plyn przeciwwymiotny, pobieraja krew i czekasz jak zabiora na sale opercyjna. Tam daja znieczulenie w kregoslup i kladziesz sie na stole. Wokol kreci sie mnostwo ludzi. Anestezjolog, polozne, pielegniarki, neonatolodzy, chirurdzy i ginekolodzy. Gadaja rozne pierdoly, a to o nowym samochodzie, a to o kolezance z pracy, komus dzwoni telefon itp ;) anestezjolog Cie zagaduje, zeby spradzac reakcje. W miedzy czasie tna i wyciagaja dzieci. Uczucie średnie, nie boli, ale czuc ze ktos grzebie w brzuchu i szarpie. U mnie jednego synka bylo bardzo ciezko wyjac, bo byl az pod zebrami i gnietli mi zebra zeby go wyciagnac, nie moglam wtedy oddychac. Przynieśli mi na chwile kazdego z chlopcow i przytulili do policzka. Pozniej zabrali na oddzial, a ja bylam na pooperacyjnej dopoki nie wrocilo mi czucie w nogach (kazdemu inaczej mija, czasem to 2h, czasem nawet 4). W tym czasie ida kroplowki. Pozniej jedzie sie na oddzial, gdzie czeka maz z dziećmi, ktore zwykle trafiaja do inkubatora dopoki mamy nie ma, a czasem sa kangurowane przez tate na zmiane. To taka wersja gdzie wszystko przebiega dobrze.
 
reklama
Hej dziewczyny! Czy któraś z Was ma termin na koniec roku? Listopad grudzień? Mi teraz idzie 16tc. Termin na początek grudnia. Chcialam się popytać jakie "duze" rodziły się Wasze dzieci? Co przygotowalyscie na poczatek (ile sztuk i jakich rodzajów ubranek itp) :) :* zaczęły się promocje, wiec chciałabym teraz pokupowac cześć rzeczy, można nawet super pajace ocieplane znaleźć za 40 zł. Tylko jestem zielona w tym temacie i potrzebuje pomocy.. :* będę wdzięczna za każdą wskazówkę :* buziaki
 
Do góry