reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

O widzisz.a jaka była norma? Dużo miałaś przekroczoną? Ja sobie zamierzam zrobić jutro prywatnie.
odnazałam wynik z czerwca 2018 homocysteina 27,14
Podane normy pod wynikiem:
z suplementacja folianami <12 umol/l
bez suplementacji folianami <15 umol/l
W przypadku ciąży:
z suplementacja folianami <8 umol/l
bez suplementacji folianami <10 umol/l
Generalnie endo powiedziala mi ze wynik powinien byc jednocyfrowy zeby bylo okej dla starań. Tak jak mowilam, prenatal duo super zbił homocyteine:)
 
reklama
@witch84 mówiłam gince, że przecież brałam castagnus i nic. Ale kazała spróbować jeszcze to. Może ma większą dawkę czy coś. Już któryś raz mi to proponuje.

Dziewczyny biorę już ósmy dzień Luteinę 3x2 tabletki i nic. Jakieś trzy dni miałam mleczny śluz i znów cisza. Miesiączki brak. Czy to normalne, że przy tym leku od paru dni chodzę nerwowa i płaczliwa? Nie poznaje siebie.

Co do zabiegów po poronieniu to już standard, że robią w narkozie? Bo koleżanka jak straciła ciążę ponad 10lat temu, to czyścili ją tylko w znieczuleniu miejscowym.
 
@witch84 mówiłam gince, że przecież brałam castagnus i nic. Ale kazała spróbować jeszcze to. Może ma większą dawkę czy coś. Już któryś raz mi to proponuje.

Dziewczyny biorę już ósmy dzień Luteinę 3x2 tabletki i nic. Jakieś trzy dni miałam mleczny śluz i znów cisza. Miesiączki brak. Czy to normalne, że przy tym leku od paru dni chodzę nerwowa i płaczliwa? Nie poznaje siebie.

Co do zabiegów po poronieniu to już standard, że robią w narkozie? Bo koleżanka jak straciła ciążę ponad 10lat temu, to czyścili ją tylko w znieczuleniu miejscowym.

Standard że robią w znieczuleniu ogólnym. A co do objawów to wg mnie może tak być. Luteina podnosi poziom progesteronu więc może być tak jak przy pms albo na początku ciąży
 
Przy PMS nie mam aż takich akcji. Ale faktycznie w ciąży z synem miałam takie płaczliwe i nerwowe dni. Nic jeszcze muszę wytrzymać do środy z luteiną. Może jak odstawię to coś się ruszy. Nie uśmiecha mi się iść do szpitala na diagnostykę. Syn bardzo przeżył moją nieobecność gdy byłam dobę w szpitalu podczas poronienia. Nie jestem w stanie nawet wyobrazić sobie tego, żeby został beze mnie na dłużej.
 
Również jestem ciekawa czy dało to jakieś efekty.Ja jestem wykończona psychicznie :/ I to mnie chyba najbardziej dołuje ,że nie potrafię nabrać dystansu do tego wszystkiego tylko zamartwiam się każdym jednym wynikiem .Chyba muszę się wybrać do psychiatry ,żeby mi pomógł trochę ogarnąć moją psychikę .
Jeśli czujesz taka potrzebę to idź jak najbardziej ... Słyszałam już nie raz ani nie dwa, ze przed ciąża najlepiej ogarnąć przede wszystkim głowę ☺️ Najpierw tam musi być w porządku, żeby było gdzieś indziej ... Powodzenia Ci życzę ❤️
Mylę badania, sorki [emoji6] teraz w tym cyklu nie zrobię nic, bo w niedziele termin @ [emoji6] jak @ przyjdzie to chyba będę brała się za jakieś badania powoli po trochę.



Mylę badania [emoji2356] spróbuję to przyswoić [emoji6]




Mi to ginekolog kiedyś zalecił jak nastraszyl mnie endometrioza, nafaszerowal hormonami a mi nadal nic nie pomagało. A chodziłam z dużym problemem skrzepow w miesiączkach. Praktycznie nie miałam żywej krwi.
Jak się wkurzylam tak tego nie kupiłam już. Zmieniłam lekarza [emoji12]
Ale mam nadzieję że może to akurat to, czego potrzebujesz..



O, ja w pracy to samo - że odpuscilam, że już nie chce.. Chociaż wśród najbliższych to parę osób wie [emoji6] ale dopóki nie zabije serduszko nie powiem, chyba że ktoś to z najbliższego otoczenia będzie, bo ogólnie jesteśmy typami raczej towarzyskimi z mężem [emoji6]
A z pracą to się bije z myślami albo od razu im powiem że jets jak jest i chce na L4 albo będę trzymać ile się da w tajemnicy. A wiedza o poprzednim poronieniu
Oj, ja tez niedawno miałam takie rozterki.. nie wiedziałam czy mówić w pracy, czy nie itd na początku kombonoealam z l4 od rodzinnej (ona znała moja sytuacje i powiedziałam jej wprost, ze nie chce l4 od gina) później po dwóch tygodniach wróciłam do pracy i w międzyczasie porozmawiałam z panią dyrektor jak się sprawy maja ... Noi po ponad miesiącu od pozytywnego testu poszłam już na stałe na l4 od gina ;) Także zawsze jakieś opcje są:)
Jak tylko potrzebujesz to pisz :)


Prenatal ma obie formy kwasu foliowego i wg mnie to właśnie pomogło :) tylko nie wiem czemu dostałaś duo a nie uno?


Spokojnie, daj organizmowi czas żeby doszedł do siebie. Na badania przyjdzie czas :)
Myślisz ze przy mutacji mthfr powinno się brać obie formy kwasu?
Wiem, ze kiedyś tu już pytałam o to i niestety nie uzyskałam jednoznacznej odpowiedzi :( Ja teraz biorę duphavit pregna i on tez zawiera 2 formy, zwykły i metylowany, plus dla zaspokojenia swojego sumienia biorę dodatkowo codziennie 400 mg samego metylowanego swansona. Mój gin radził mi odstawić duphavit właśnie z racji tego ze zawiera tez zwykły kwas a wg niektórych, dla nas- z mutacja, może narobić krzywdy. Jednak przestudiowalam kilkanaście suplementów dla kobiet w ciąży i nie ma żadnego bez zwykłego kwasu. Są takie które maka tylko zwykły, bez metylowanego i takie które maka taki i taki. Ale nie udało mi się znaleźć tylko z metylowanym :unsure:
A wg polskiego stowarzyszenia ginekologów itd nawet przy mutacji mthfr nie jest wskazane całkowite odstawienie zwykłego kwasu foliowego... Noi bądź tu człowieku mądry. :oo2:
Może jesteś w stanie coś doradzić? Słyszałaś coś więcej na ten temat? Co na to twój lekarz ?
 
Jeśli czujesz taka potrzebę to idź jak najbardziej ... Słyszałam już nie raz ani nie dwa, ze przed ciąża najlepiej ogarnąć przede wszystkim głowę ☺️ Najpierw tam musi być w porządku, żeby było gdzieś indziej ... Powodzenia Ci życzę ❤️

Oj, ja tez niedawno miałam takie rozterki.. nie wiedziałam czy mówić w pracy, czy nie itd na początku kombonoealam z l4 od rodzinnej (ona znała moja sytuacje i powiedziałam jej wprost, ze nie chce l4 od gina) później po dwóch tygodniach wróciłam do pracy i w międzyczasie porozmawiałam z panią dyrektor jak się sprawy maja ... Noi po ponad miesiącu od pozytywnego testu poszłam już na stałe na l4 od gina ;) Także zawsze jakieś opcje są:)

Myślisz ze przy mutacji mthfr powinno się brać obie formy kwasu?
Wiem, ze kiedyś tu już pytałam o to i niestety nie uzyskałam jednoznacznej odpowiedzi :( Ja teraz biorę duphavit pregna i on tez zawiera 2 formy, zwykły i metylowany, plus dla zaspokojenia swojego sumienia biorę dodatkowo codziennie 400 mg samego metylowanego swansona. Mój gin radził mi odstawić duphavit właśnie z racji tego ze zawiera tez zwykły kwas a wg niektórych, dla nas- z mutacja, może narobić krzywdy. Jednak przestudiowalam kilkanaście suplementów dla kobiet w ciąży i nie ma żadnego bez zwykłego kwasu. Są takie które maka tylko zwykły, bez metylowanego i takie które maka taki i taki. Ale nie udało mi się znaleźć tylko z metylowanym :unsure:
A wg polskiego stowarzyszenia ginekologów itd nawet przy mutacji mthfr nie jest wskazane całkowite odstawienie zwykłego kwasu foliowego... Noi bądź tu człowieku mądry. :oo2:
Może jesteś w stanie coś doradzić? Słyszałaś coś więcej na ten temat? Co na to twój lekarz ?

Nie wiem co na to mój lekarz. Ja testowałam na sobie. Zbadałam homocysteine biorąc zwykły kwas foliowy. Wyszło 6coś. Zaczęłam brać metyl i homocysteina była 8coś. Stwierdziłam że jednak nie tedy droga. Spróbowałam prenatal uno, bo wtedy był tu na forum bardzo polecany. I przy tym już zostałam. Też wiem że PTG zaleca branie zwykłego kwasu MIMO WSZYSTKO bo niby nie jest udowodnione że folian działa tak samo na rozwijające się dzieciątko. Mi ten argument wystarczył żeby zostać przy dwóch wersjach. Dobrze się czułam biorąc prenatal, więc tak zostało. I biorę go nadal ;)
 
@coco07 la.deevit optima masz z folianem samym. Ja po mieszankach miałam masakre z homocysteina i stężeniem kwasu we krwi więc odkąd wiem to nie biorę suplementów z mieszanymi formami.
 
Dziewczyny uzywaliscie może tego żelu? Polecicie jakieś maści lub tabsy bez recepty na infekcje dla mężczyzn? Jesteśmy na wakacjach, za dwa dni lecimy za granicę i wracamy dowpiero za 2 tyg a mojemu coś się przyplatalo. Dałam mu climatrozol czy jakoś tak ale mówi że nie działa.
 

Załączniki

  • Screenshot_20190814-101949.jpg
    Screenshot_20190814-101949.jpg
    222,5 KB · Wyświetleń: 56
reklama
@coco07 ja wiem, że opcje są [emoji6] tylko u mnie ogólnie L4 nie jest zbyt mile widziane, a z ciążowym to już jakoś łatwiej widziałam przełknąć temat [emoji16] to na przykładzie moich koleżanek które zaszły w ciążę.


Boże, dziewczyny wy jesteście skarbnica wiedzy, podziwiam Was przeogromnie [emoji6]
 
Do góry