reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Świetnie!!! Odpoczywaj i uważaj na siebie [emoji8][emoji8][emoji8]
Jestem już po. Wszystko jest dobrze doktor powiedzial, że tak czasami się dzieje, przy badaniu nie było żadnej krwi, na usg widać juz jak bije serduszko [emoji173] Jestem chociaż spokojniejsza. Jedynie jakbym mocniej krwawiła mam wtedy udać się na izbę. Dziekuje dziewczynki, za doradzenie! [emoji8]
 
Mam pytanie może głupie ale...
Jeśli zbadałam przeciwciała kardiolipidowe które wyszły ujemne to czy nadal jest możliwość że mam problem z zakrzepami (trombofilie lub zespół antyfosfolipidowy) ?
jesli tak to jakie badania jeszcze należy zrobić pod tym kątem?
 
Mam pytanie może głupie ale...
Jeśli zbadałam przeciwciała kardiolipidowe które wyszły ujemne to czy nadal jest możliwość że mam problem z zakrzepami (trombofilie lub zespół antyfosfolipidowy) ?
jesli tak to jakie badania jeszcze należy zrobić pod tym kątem?

To są dwa odrębne tematy. Do stwierdzenia zespołu antyfosfolipidowego trzeba wykonać jeszcze antykoagulant tocznia i przeciwciała betaglikoproteinowe. (oprócz tego co zrobiłaś). Jedno dodatnie wskazuje na aps właśnie.
Trombofilie to sprawy genetyczne bo moga być wrodzone albo nabyte. Twoje badanie nie odpowiada na żadne pytanie.
Trombofilie można zbadać na www.testdna.pl
 
Mam pytanie może głupie ale...
Jeśli zbadałam przeciwciała kardiolipidowe które wyszły ujemne to czy nadal jest możliwość że mam problem z zakrzepami (trombofilie lub zespół antyfosfolipidowy) ?
jesli tak to jakie badania jeszcze należy zrobić pod tym kątem?
Dodam tylko do postu poprzedniczki, że badanie genetyczne to tylko fakt predyspozycji do trombofilii wrodzonej. A badań na to, czy faktycznie ta trombofilia jest aktywna jest dużo, są dość drogie i powinny być oceniane przez hematologa (białka C i S, czynniki krzepnięcia i inne). Nie wiem, czy Tobie to w ogóle jest potrzebne, skoro ginekolog chce Ci dać profilaktycznie acard i heparynę. Na Twoim miejscu ciagnelabym temat polipa i ewentualnych niedoborów progesteronu (polip może być objawem).
 
Hej :) nie zrobiłam wczoraj badań immuno, ponieważ są wysyłkowe i mam przyjść w tygodniu. We wtorek mam konsultacje wyników z testdna z genetykiem R. Posmyk.
Natomiast mąż zrobił badanie nasienia i mamy już wyniki. Opis mówi, że w normie, ale spójrzcie i podzielcie się opinią :) dłużej będziemy czekać na fragmentację DNA.
IMG_20210131_165813.jpeg
IMG_20210131_165846.jpeg
 
Dzień dobry w poniedziałek :)
Idę dziś na kontrolę do szpitala z wynikiem histopat. W zeszłą środę minął miesiąc od laparoskopii, w zeszły piątek beta trochę ponad 300 więc dziś na pewno niższa ale teraz badam raz na tydzień do całkowitego spadku. Miesiączka na razie oczywiście nie wróciła. Ponieważ histopat. wykazał że ciąży najprawdopodobniej nie było jednak w wyciętym lewym jajowodzie, a jeśli była to najprawdopodobniej poronienie trąbkowe bo w macicy też nic nie było to przed kolejnym transferem (pewnie dopiero maj/czerwiec) chciałabym zrobić BADANIA ze względu na to że trochę nieoczywisty ten mój przypadek (cp/poronienie?). I teraz pytanie : JAKIE badania zrobić biorąc pod uwagę że mam dodatnie ANTY TPO ( wynik sprzed 2 lat), ale Hashimoto brak (może się rozwinąć w przyszłości), niskie THS ale przed ciążą dzięki Thyrozolowi było idealne - 1,6, FT3 i FT4 w porządku - stwierdzono subkliniczne autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Mam również zespół częściowo pustego siodła tureckiego więc hormony przysadkowe do zrobienia w 3 dniu cyklu (muszę zaczekać do pierwszej @), ponadto myślałam o badaniach na trombofilię i zespół antyfosfolipidowy (tarczyca/palenie - rzuciłam miesiąc przed 1szym transferem i dzięki Bogu nie wróciłam) - CO MYŚLICIE? Czy warto na tym etapie robić coś jeszcze? Mamy dwa zarodki i mimo że nie było to typowe poronienie to ta cp też jakoś dziwnie wyglądała a ja ze względu na wiek (40 l) nie chcę ryzykować że coś przeoczyłam przed kolejną próbą...
Pewnie mnie czeka robienie ich prywatnie ale ta lekarka do której idę dziś jest sensowna i chcę zobaczyć co ona powie i czy może da mi skierowanie na cokolwiek...
 
reklama
Witajcie dziewczyny u mnie dziś 10 dzień po poronieniu i miałam umówioną wizytę u ginekologa jeszcze "ciążową" i postanowiłam pójść. Po pierwsze zrobił mi usg dość krótkie bo jeszcze plamię, ale powiedział, że wszystko się goi ok. To było dla mnie najważniejsze. Po drugie tak sobie na spokojnie porozmawialiśmy i powiedział, że po pierwszej miesiączce mam przyjść miedzy 10 a 12 dniem i zobaczymy czy owulacja wraca do normy. Ja jestem po 40stce, więc różnie to może być. Powiedział że nie ma sensu teraz robić badań, bo gospodarka hormonalna jest rozlegulowana po zabiegu i musi wrócić do normy i wtedy badania hormonalne i jakieś tam (nie pamiętam krzepliwości jakiś cały pakiet). Pozwolił również współżycia jak miną plamienia, albo będzie "duża chcica". Kazał się zabezpieczać do pierwszej miesiączki. Mimo wieku namawiał mnie żebym spróbowała jeszcze zajść w ciążę, ale ja muszę najpierw dojść do normalności po zabiegu i mieć wyniki badań. Czy Wasi lekarze mieli podobne zdanie po poronieniu?
 
Do góry