reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

MEDIO zgadzam sie :tak: i tak zrobie ale chciaabym ja jakos przygotowac np na butekle, bo kaszke jakos musi miec. a swoja wiedze tez chcialabym poglebic wczesniej. no i jestem ciekawa jak to jest z tym podawanim glutenu :confused2::confused2:
 
reklama
MEDIO zgadzam sie :tak: i tak zrobie ale chciaabym ja jakos przygotowac np na butekle, bo kaszke jakos musi miec. a swoja wiedze tez chcialabym poglebic wczesniej. no i jestem ciekawa jak to jest z tym podawanim glutenu :confused2::confused2:
Może to Cię zainteresuje:
Gluten to białko zawarte w zbożach: pszenicy, życie, jęczmieniu i owsie. Występuje w wielu produktach, min. kaszach, pieczywie, makaronach, ciastach. Wcześniej tzn. w latach siedemdziesiątych lekarze zalecali podawanie glutenu dopiero w 10.miesiącu, a jeśli dziecko miało skłonności do uczuleń to dopiero po 12. miesiącu życia. Uważano tak, ponieważ im młodsze dziecko tym wrażliwość na gluten była większa. Później okazało się, że celiakia objawiała się ale w innej postaci tzw. ubogoobjawowej - anemia z braku żelaza, ubytki w szkliwie itd. Dalej wg badań stwierdzono, że najlepiej podawać gluten między 4 a 7 miesiącem życia.

Wprowadzone zmiany mają na celu stopniowe, ostrożne przyzwyczajanie organizmu dziecka do glutenu. Specjaliści zalecają, by zaczynać od maleńkich porcji: 2-3 gramów (1/2 łyżeczki!) kaszy manny lub kleiku pszennego dodanego do 100 ml zupy. Taką mieszankę początkowo powinno podawać się raz dziennie.

U niemowląt karmionych wyłącznie piersią gluten stopniowo wprowadza się w 5-6 miesiącu życia. U niemowląt karmionych sztucznie zaleca się wprowadzanie glutenu nie wcześniej niż w 5. m. życia, a nie później niż pod koniec 6. m. życia
 
Zamówiłam taki fotelik Karolkowi, dziś doszła przesyłka, fajny jest.
!BYseQPw!2k~$(KGrHgoOKigEjlLm,etkBKi7VJu5Mw~~_35.JPG
 
Czesc kochane!
Makta no nareszcie się odezwałas:-), już myslałam, że się na nas obraziłas:-).
Wiecie co fajnie jest mieć tutaj rodzinkę, ale czasami myslę, że co za dużo to niezdrowo:-D, bo ja mam przy sobie (dosłownie, bo mieszkamy w jednym miasteczku) wszystkich bliskich tzn. mamę, tatę, brata i siostrę z rodziną, a mój M ma dodatkowo swoją mamę:tak:.
 
Raczej ciężko, bo nie badają ginekologicznie bez potrzeby nawet przez całą ciążę, chyba że coś się złego dzieje. Jestem w 27 tygodniu i opieki w UK nie zamieniłabym na polską.
 
Mam nieco mieszane uuczucia w stosunku do tutejszego prowadzenia ciąży, mi np nie podoba się, że późno informują o wynikach krwi czy moczu.​

Dlaczego późno? Mnie w ogóle nie informują bo jeśli wszystko jest ok, to po prostu przy następnej wizycie wklejają w żółty folder który zawsze trzeba nosić przy sobie. Dzwonią tylko jak się coś dzieje. Do mnie nie dzwonili, bo nie było potrzeby...
 
hej dziewczyny....
dwojke dzieci urodzilam w UK i nie moge narzekac.... przy zlych wynikach badan krwi (mialam wysoka anemie) bylam od razu pod specjana opieka... oni znow dziwia sie, ze w PL kobieta przy kazdej wizycie jest niepotrzebnie poddawana badaniu ginekologicznemu...

moja kolezanka pierwsze dziecko rodzila w PL i w UK zaszla ponownie w ciaze... niestety poronila.. ma zal do tutejszej opieki... ale powiedzcie same... w jaki sposob uratowalby polski lekarz 6 tyg. plod. ktoremu serduszko przestalo bic?? w zaden... ja wiem, ze chodzi o to, ze kobieta nie moze poradzic sobie ze strata dziecka i wini wszystkich dookola... ale niekoniecznie jest to wina ang. sluzby zdrowia...

ja przy pierwszej ciazy mialam problemy... dziecko od poczatku bylo malutkie.. malo wod plodowych... po 36 tyg. wykryli, ze plod przestaje wzbierac na wadze i powtorzono mi usg a nastepnie wywolano porod... nie czuje sie zaniedbana w zaden sposob... mysle, ze problem polega tu glownie na barierze jezykowej i nieznajomosci zwyczajow... czesto kobiety nie wiedza, ze moga poprosic o dodatkowe badanie czy mowic jasno o swoich obawach... glowa do gory!! to naprawde sa specjalisci, tylko z nieco innym (czesto "zdrowszym" podejsciem do sprawy )

pozdrawiam goraco i zycze szczesliwego rozwiazania
 
reklama
Witam sie :-)

Mamunia zgadzam sie z Toba, rodzice mojego M chcieli zebysmy mieszkali w tej samej miejscowosci co oni ale my wiedzielismy ze to za blisko i mieszkamy od nich 120 km i tak jest super nie ma konfliktow i wszyscy sie kochaja:tak::-D:-D:-D

Kamilalopez nie wiem gdzie to czytalam ze jak sie wzielo becikowe w Uk to juz nie mozna w PL jak znajde to Ci wkleje link to sobie przeczytasz :tak:

Medio fajniusi ten fotelik ja Olivce przywiozlam z PL po Oli :tak:

Buziaki
 
Do góry