reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Mi dziś cukier na czczo 115, a po śniadaniu 148 czyli wysoko. Jutro mam ginekologa to mu pokażę. Po dwóch godzinach juz mi spadł cukier do 120. Ciekawe czy jak od jutra mi się zaczyna 36 tydzień to na ostatnie tygodnie mogą mi włączyć insulinę? Ciekawe bo tyle miesięcy cukier wzorowy i nagle tak do góry. A u diabetologa byłam tylko raz bo miałam się zgłosić dopiero jak mi pójdą cukry do góry. Wiec nawet nie mam swojego lekarza


Jestem w 35 tygodniu. Skończony 34
To nikt nie czuwa nad Twoją cukrzycą?! Mam na myśli diabetologa...
Cukier po 2h 120 to zły wynik. Po 1h powinien być mniejszy niż 120.
Moim zdaniem zdecydowanie masz za wysoką glikemię i powinnaś szybko udać się do diabetologa, a nie do ginekologa, bo ten nic Ci nie poradzi...
 
reklama
Witam dziewczyny jestem w 30tygodniu ciazy i dostalam zalecenie powtorzenia krzywej cukrowej (zbyt duza masa plodu jak na ten etap ciazy). Odebralam wynik i tu moja prosba o pomoc w interpretacji. Czy te wyniki sa ok, a ten wynik po godzinie (149)nie jest zbyt wysoki? Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam
 

Załączniki

  • 2016-08-22 15.46.09.jpg
    2016-08-22 15.46.09.jpg
    255,7 KB · Wyświetleń: 57
Princeseczka- napisałam Ci już na listopadówkach. wyniki są super. Nie ma powodu do niepokoju. Takie wyniki wskazują , że nie masz cukrzycy.

Basia- faktycznie wysokie masz cukry. Trzeba to jakoś kontrolować bo po porodzie może być problem u dziecka z niedocukrzeniem.A pilnujesz diety? Ja mam do diabetologa termin dopiero na połowę września, ale lekarz pierwszego kontaktu ma mi sprawdzać książeczkę z pomiarami co tydzień, dawać receptę na paski i ewentualnie zadecydować o hospitalizacji w razie konieczności. Nie rozumiem dlaczego nikt kompetentny nie prowadzi Cię pod kontem kontroli cukrzycy. Koniecznie powiedz ginowi o tych skokach.
 
Ostatnia edycja:
Wczoraj i dzisiaj cukry marzenie :) zjadlam nawet u mamy zupe pomidorowa z makaronem zabielana smietana 12% na wczorajszym rosole i potem cukier nawet 100 nie przekroczyl :o nawet pozwolilam sobie na kosteczke merci z orzechami a potem tez tylko 84.
Czy mozliwe ze krzywa wyszla zle w drugiej godzinie przez ciagle cofanie sie tej glukozy? Niestety mam pewne probkemy z refluksem i nie raz jest problem.
 
No właśnie dziewczyny do tej pory moje cukry były wzorowe. Od trzech dni mam dopiero wysokie. Do tej pory jak pokazywałam cukry ginekologowi to mówił ze są wzorowe. Nawet powiedział ze mogę badać co dwa dni. Twarz dopiero mi tak skoczyły. Mój diabetolog powiedział ze mam się z nim skontaktować dopiero jak mi skoczą. Ale na poród przyjechałam z Warszawy do Olsztyna. Musze tu kogoś szybko znaleźć. Dzięki dziewczyny


Jestem w 35 tygodniu. Skończony 34
 
reklama
Do góry