reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Kurcze ja w zasadzie nie zauważam prawidlowosci: co zrobić, żeby poranny cukier był ok. Zwykle mam poniżej 90, ale od czasu do czasu tak ni stad ni z owad tez wskoczy 90, lub 93... Ide w pt do diabetologa, ciekawe co mi powie. na razie jestem bez insuliny, ale obawiam się, ze im dalej w las (czyt. im dalej w ciaze:D) tym ciężej nad tymi cukrami zapanować i pewnie na insu się skończy...
 
reklama
Cześć dziewczyny chciałam się dołączyć do was jestem w 24 tygodniu ciąży i mam cukrzycę ciążowa mierze cukier 4 razy dziennie na czczo mam wysoki cukier 100,105 i to mnie martwi nie wiem co mam robić ostatni posiłek jem o godz 22:00 pomocy już mam siły nie dosyć że ciąża zagrożona to jeszcze ten cukier.
A o której wstajesz, mierzysz rano cukier?
Ja do 7 rano mam piękny a po 7 rano leci do góry ale 100 czy 105 to nie jest wysoki cukier.
 
Kurcze ja w zasadzie nie zauważam prawidlowosci: co zrobić, żeby poranny cukier był ok. Zwykle mam poniżej 90, ale od czasu do czasu tak ni stad ni z owad tez wskoczy 90, lub 93... Ide w pt do diabetologa, ciekawe co mi powie. na razie jestem bez insuliny, ale obawiam się, ze im dalej w las (czyt. im dalej w ciaze:D) tym ciężej nad tymi cukrami zapanować i pewnie na insu się skończy...
93 czy 100 rano to nie tragedia. Musimy pamiętać że to tylko wyniki z glukometru i zawsze jest margines błędu. W ciąży przez hormony to się wszystko zmienia i często nie mamy na to wpływu. A insulina to żadna tragedia. Ja osobiście w tej ciąży mam pompę insulinowa i monitoring i to daje mi taki spokój że nawet nie muszę się martwić czy jak coś zjem czy np nie będę miała niedocukrzen bo jak mi spada to monitoring mi piszczy i wtedy wiem że muszę coś zjeść czy np wyłączyć pompę.
 
Mi osobiście pomogło przesunięcie ostatniego posiłku do 24 ale u każdego inaczej.
Wiem na pewno tylko spokój nas uratuje nawet jak zdarzają się wyniki ponad normę [emoji16]
A ja ledwo jem ten ostatni posiłek na siłę nie lubię jeść tak późno i już o 23 śpię [emoji6][emoji846] próbowałam nie jeść ten ostatni posiłek ale wtedy cukier był powyżej 100 więc dla świętego spokoju jem nie miał bym problemu ze zjedzeniem szarlotki z herbatą [emoji16]
 
reklama
A ja ledwo jem ten ostatni posiłek na siłę nie lubię jeść tak późno i już o 23 śpię [emoji6][emoji846] próbowałam nie jeść ten ostatni posiłek ale wtedy cukier był powyżej 100 więc dla świętego spokoju jem nie miał bym problemu ze zjedzeniem szarlotki z herbatą [emoji16]
Ja też jadłam na śpiocha a teraz jak nie zjem to wyje mi pompa że cukier spada.
Jak nie chcesz jeść to szklanka np Maślanki.
W cukrzycy chodzi o to że nie może być za długa przerwa między posiłkami.
 
Do góry