reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

@Tusinka i co z Twoim glukometrem? Zmieniłaś na nowy?
Ja dziś miałam badanie glukozy na czczo z krwi żylnej i wyszło 76. Zaraz po wyjściu z gabinetu zmierzyłam sobie moim glukometrem i wyszło 88. To spora różnica, a producent zapewnia, że błąd powinien mieścić się w 10%. W tym przypadku różnica wyniosła więcej niż 10%. Trochę się zawiodłam tym moim glukometrem. Z drugiej strony wole, żeby trochę zawyżał niż zaniżał. Przynajmniej wiem, że nie szkodzę dzidziusiowi. Z pomiarów glukometrem nie mam żadnych przekroczeń na czczo i po posiłkach więc na razie insulina mi nie grozi.

Niestety mój glukometr wariuje dalej.. robiłam juz kalibrację i zmieniłam paski i nadal spore różnice.. rano na czczo pokazał mi najpierw 101, minute później glukometr teściowej pokazał 82.. wiec zmierzyłam kolejny raz swoim i pokazał 86...
Będę musiała załatwić sobie nowy glukometr .. Jestem w 32 tygodniu ciąży wiec jeszcze trochę go potrzebuje..
 
reklama
@Tusinka i co z Twoim glukometrem? Zmieniłaś na nowy?
Ja dziś miałam badanie glukozy na czczo z krwi żylnej i wyszło 76. Zaraz po wyjściu z gabinetu zmierzyłam sobie moim glukometrem i wyszło 88. To spora różnica, a producent zapewnia, że błąd powinien mieścić się w 10%. W tym przypadku różnica wyniosła więcej niż 10%. Trochę się zawiodłam tym moim glukometrem. Z drugiej strony wole, żeby trochę zawyżał niż zaniżał. Przynajmniej wiem, że nie szkodzę dzidziusiowi. Z pomiarów glukometrem nie mam żadnych przekroczeń na czczo i po posiłkach więc na razie insulina mi nie grozi.

To u mnie jeszcze lepiej bo na glukometrze 97 a w laboratorium wyszło 62... Różnica dosłownie minuty czasu
 
Dziewczyny, glukometry potrafią nieźle poszaleć. Mimo ze ja mam accu check performa(czyli stosunkowo dobry, chwalony model), to różnica z badaniem krwi (pomiar zrobiony dosłownie 2 min po pobraniu) potrafiła też wyjść ponad 20 jednostek na niekorzyść. Zdążyło mi się też po lekkiej kolacji zmierzyć i wynik 153 ja od razu w nerwach więc powtarzam i po minucie z innego palca 110, a po kolejnej z trzeciego 108 więc uznałam że ten pierwszy był coś oszukany.. ale co się człowiek nastresuje to jego ;)
 
Szkoda, że moja lekarka nie ma takiego podejścia. Jak u mnie poród nie zacznie się przed 39 tygodniem to będą mi go wywoływać. Nie podoba mi się taka ingerencja z naturę.

Wywoływania bym wolala takze uniknąć, ale z drugiej strony zaraz będę po terminie i też już się będę stresowała o zdrowie maluszka. Wczoraj dostałam skierowanie do szpitala na 41 tydzień czyli mam się zgłosić 3 września jeżeli nic się nie ruszy. Jutro termin więc zaczynam ostro spacerować po schodach, tak więc trzymajcie kciuki aby mały się w końcu zdecydował na wyjście :p
 
Dziewczyny a jakie są normy poziomu cukru na czczo i po posiłkach już po ciąży. Zapomniałam zapytać diabetologa na ostatniej wizycie przed porodem.
 
Hej ja od trzech dni na glukometrze i diecie.
Po krzywej 75 miałam 67 na czczo 78 1h po 52 2h po
W ogóle fatalnie sie czułam w tym tyg co robilam krzywa dwa razy mdlałam non stop zalewał mnie zimny pot aż mi sie słabo robiło. Gin wysłała mnie do internisty dostałam glukometr i tu jakis cyrk z tym cukrem o 7 rano na czczo mam najmniej 118 a już dwa razy na czczo było 135 i 139 godzine po posiłku mam najmniej 116 a juz 2h po mam 139 a dziś 147 po obiedzie godzine po mam ok bo 98/99 a już dwie godziny po obiedzie mam z powrotem 135/146 i takie wartości do końca do wieczora nie wiem co o tym myśleć miałam też 160 dwie godziny po jedzeniu
 
reklama
Hej ja od trzech dni na glukometrze i diecie.
Po krzywej 75 miałam 67 na czczo 78 1h po 52 2h po
W ogóle fatalnie sie czułam w tym tyg co robilam krzywa dwa razy mdlałam non stop zalewał mnie zimny pot aż mi sie słabo robiło. Gin wysłała mnie do internisty dostałam glukometr i tu jakis cyrk z tym cukrem o 7 rano na czczo mam najmniej 118 a już dwa razy na czczo było 135 i 139 godzine po posiłku mam najmniej 116 a juz 2h po mam 139 a dziś 147 po obiedzie godzine po mam ok bo 98/99 a już dwie godziny po obiedzie mam z powrotem 135/146 i takie wartości do końca do wieczora nie wiem co o tym myśleć miałam też 160 dwie godziny po jedzeniu
Hej, Mnie diabetolodzy instruowali żeby mierzyć się tylko godzinę po posiłku. U siebie zauważyłam że regularne jedzenie co 3 godziny bardzo pomogło uregulować cukier. Nie jadam też pustych kalorii. I porównaj się z innym glukometrem. Jak. Cofniesz się poczytać kilka stron wstecz to tam opisana jest moja historia z niepotrzebnie podawana insulina.
 
Do góry