reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Czy to prawda, że kobiety z cukrzycą ciążową i insuliną muszą rodzić w szpitalu z II bądź III stopniem referencyjności?
Bardzo nastawiłam się na poród w prywatnej klinice głównie ze względu na podejście do pacjentki i opiekę po porodzie zarówno mamy jak i dziecka. Czy to zależy również od lekarza? Mój na razie nic nie mówił a nawet stwierdził, że jak dla niego byłoby lepiej gdybym dostała insulinę, bo wtedy "miałby większą kontrolę nad wszystkim"...
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, co jecie przed snem i cukry rano nie przekraczają normy? Mi ostatnio niestety szaleją i tak próbuję coś zrobić żeby rano było poniżej 90.... Przez pierwsze 2 tyg diety było ok, za każdym razem przed snem jadłam jogurt naturalny, ale to już nie działa. Przedwczoraj nie zjadłam już niczego przed snem i też źle. Wczoraj z kolei mała kanapka z warzywami i wędliną- nie zadziałało. Dziewczyny w grupie na facebooku piszą, że im pomaga kubek gorzkiego kakao, innym dwie parówki bez niczego. A jak to jest u Was?
Broń Boże nabiału na pierwszy i ostatni posiłek!!!!!!
 
Mam pytanie do dziewczyn na insulinie na noc. Po jakim czasie przyjmowania unormowal się wam cukier na czczo? Od razu po pierwszej dawce, czy dopiero po kilku dniach? Wczoraj przyjelam 5 jednostek ale dzisiaj cukier nadal 97 i nie wiem czy to na spokojnie musi upłynąć czas żeby się unormowalo czy powinno od razu?
 
Broń Boże nabiału na pierwszy i ostatni posiłek!!!!!!
Ja często na śniadanie jadłam serek wiejski. Nigdy po nim nie miałam za wysokiego cukru.Dodam, że sprawdzałam tez po 30 minutach, a nie tylko po 1h. Cukier po serku nigdy nie przekroczył nawet 100. Ser biały ma dużo białka więc ma niski indeks glikemiczny. Takie produkty własnie powinno się jeść przy cukrzycy ciążowej. Poza tym to bardziej chodzi o to, żeby unikać mleka, bo mleko ma dużo laktozy. Jogurty naturalne też są ok przy cukrzycy ciążowej.
 
Na pierwszy faktycznie mi nie służy, ale przed snem już tak, choć ostatnio różnie bywa
Widać każdemu służy co innego i trzeba na sobie sprawdzać. Ja w ogóle nigdy nie miałam problemu z cukrem na czczo. Przeważnie miałam poniżej 80. Bardziej musiałam uważać po posiłkach, ale moja cukrzyca ciążowa była lajtowa.
 
reklama
Widać każdemu służy co innego i trzeba na sobie sprawdzać. Ja w ogóle nigdy nie miałam problemu z cukrem na czczo. Przeważnie miałam poniżej 80. Bardziej musiałam uważać po posiłkach, ale moja cukrzyca ciążowa była lajtowa.

I co najbardziej Ci się sprawdzało na posiłek przed snem i o której godzinie? No i ile czasu mijało od tego ostatniego posiłku do pomiaru cukru na czczo :)
 
Do góry