reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Powodzenia, będzie dobrze. <3
Zobaczysz, wejdzie jak w masełko i sama się zdziwisz, jak łatwo poszło. :-D
Trzymam kciuki
Taaa, najpierw pół godziny modliłam się nad tym penem i zastanawiałam się jak to ugryźć. W końcu dałam rade, ale nie trzymałam tych 5 sekund tylko krócej. Jutro obiecuje poprawę ;) Faktycznie nie było tak źle, ale na widok tej igły to aż się zapowietrzyłam o_O
 
No i mnie zlapal dół przez te cukry :(
Dzwonilam dzis do diabetologa z wynikami i niestety mam czas do poniedzialku żeby powalczyć, jak nie to insu ;( miałam dwa skoki do 94 (możliwe, że od stresu, bo dwa dni trzeslam się z nerwów i bolało mnie w klatce) a teraz ciągle 92, ale mam grypę i myślałam, że to od tego...zero ruchu, gorsza dieta.
Nie wiem jak mam to zrobić skoro leżę i spacery odpadają:(
Miałam nadzieję, że da mi 2 tyg: 1 tydz, żebym wyzdrowiala i wtedy kolejny tydzień powalczyła... Jestem załamana!
 
Witam. Niedawno byłam w prywatnej klinice i niestety to prawda. Jak się ma cukrzycę na insulinie to bezpieczniej jest rodzic dziecko w szpitalu i III stopniu referencyjnosci że względu na dziecko i możliwe powikłania przy porodzie. Nawet chcieli przeanalizować mój przypadek indywidualnie i się zastanowić czy jednak nie mogę u nich rodzic, ale jak poczytałam o możliwych komplikacjach u dziecka to lepiej rodzin w szpitalu, który ma lekarzy i sprzęt do ratowania dzieciaków.
Jakie są możliwe powikłania przy porodzie z cukrzyca? Ja miałam cukrzyce tylko na diecie i u mnie w trakcie ciąży żadnych powikłań nie było. Dziecko nie było za duże. Łożysko mi się nie zestarzało. Do końca ciąży miałam I stopień dojrzałości i bardzo dobre przepływy. Jak cukrzyca jest dobrze prowadzona to chyba nie powinno być żadnych powikłań?
 
Witam się z Wami. Od dwóch tyg pomiary w normie utrzymywane tylko dieta. Dziś na czczo 94 1h po śniadaniu 164 1h po obiedzie 212 2h po obiedzie 184. Wizyta u diabetyka dopiero za tydzień. Jestem przerażona, co robić?
 
Witam się z Wami. Od dwóch tyg pomiary w normie utrzymywane tylko dieta. Dziś na czczo 94 1h po śniadaniu 164 1h po obiedzie 212 2h po obiedzie 184. Wizyta u diabetyka dopiero za tydzień. Jestem przerażona, co robić?

A co jadłaś na obiad? Może to źle dobrany posiłek? W którym tygodniu ciązy jesteś? Wraz z wiekiem ciąży często trudniej jest utrzymać cukry w normie. Aczkolwiek jak akurat tak nie miałam. Przeziębienie też może wplynąć na poziom cukrów.
 
reklama
A co jadłaś na obiad? Może to źle dobrany posiłek? W którym tygodniu ciązy jesteś? Wraz z wiekiem ciąży często trudniej jest utrzymać cukry w normie. Aczkolwiek jak akurat tak nie miałam. Przeziębienie też może wplynąć na poziom cukrów.

Jestem dopiero w 9+2. Przyznam że zjadłam naleśniki. Ale wcześniej też jadłam i było ok.
 
Do góry