reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Hmmm może musisz insulinę dawać ciut szybciej? Albo coś co jesz wieczorem tak wolno się trawi Ale dziwną sytuacja
Cześć,
Może ktoś ma doświadczenie z pomiarami nocnymi - mam taką sytuację, że w pomiarze nocnym (03:00) wychodzi mi wysoka glikemia w okolicach 110 mg/dL, natomiast poranna na czczo jest w granicach normy ok. 80-85, sporadycznie przekroczenia max. 93. Przyjmuję insulinę na noc i pomiar nocny zalecił diabetolog przy zwiększeniu dawki, żeby wykluczyć hipoglikemię. A tu coś takiego [emoji2370]...
Czym to może być spowodowane ?
 
reklama
A nie jesteś pod opieką diabetologia?wydaję mi się że jeśli raz wyszla cukrzyca to chyba sensu nie ma aby drugi raz robić obciążenie


W zupełności się zgadzam.
Jeszcze tylko dodam, że jeśli wynik testu wskazywał na cukrzycę już w 8 tc to prawie na pewno test w drugim trymestrze wyszedłby gorzej, bo im wyższa ciąża tym gorsza tolerancja cukrów, więc poprawa mało prawdopodobna. Teoretycznie robi się OGTT w 24-28 tc WSZYSTKIM, ale skoro masz potwierdzoną GDM to dziwne.
A według ginekologa co miałoby wnieść to badanie ?
 
Hmmm może musisz insulinę dawać ciut szybciej? Albo coś co jesz wieczorem tak wolno się trawi Ale dziwną sytuacja

Przed snem jem tradycyjną kanapkę z serem ... tak unikam ketonurii ...
Od tygodnia robię zastrzyk o godzinę wcześniej i to normuje poranny pomiar.
A ten nocny zupełnie nie wiem skąd, ale może jak sugerujesz to kwestia wieczornego posiłku i tłuszczu w serze ... już nie wiem, co jeść chyba czeka mnie suchy chleb 😢
 
W zupełności się zgadzam.
Jeszcze tylko dodam, że jeśli wynik testu wskazywał na cukrzycę już w 8 tc to prawie na pewno test w drugim trymestrze wyszedłby gorzej, bo im wyższa ciąża tym gorsza tolerancja cukrów, więc poprawa mało prawdopodobna. Teoretycznie robi się OGTT w 24-28 tc WSZYSTKIM, ale skoro masz potwierdzoną GDM to dziwne.
A według ginekologa co miałoby wnieść to badanie ?
Właśnie ginekolog chce się trzymać standardów, że w 24-28 tc robi się wszystkim. tłumaczyłam mu, że skoro mam już tą cukrzycę i dietę, to chyba nie ma to sensu. po wyjściu od niego w sumie zgłupiałam, dlatego pytam tutaj.
 
A tak w ogóle, to dużo tyjecie przy tej cukrzycy i diecie?

Pierwsze, co usłyszałam od diabetologa to : NIC PANI NIE PRZYTYJE W CIĄŻY. Nieprawda cukrzyca ciążowa nie ma żadnych plusów :)

Tyję, ale w normie.

Co do OGTT, to dla samego zachowania standardów nie ma sensu. To na pewno spowoduje skok glikemii a to szkodzi. Wynik nic nie wniesie.
 
I obciazenie malucha...po to mamy dietę żeby nie dowalac maluchowi cukru mój lekarz w poprzedniej ciąży wkurzył się że zrobili mi obciążenie skoro na czczo było 100 i to starczy do stwierdzenia cukrzyca
Jestem. jutro bede konsultować, ale ginekolog sie upiera. Też własnie nie widze sensu, skoro już wiemy, że jest cukrzyca. To niepotrzebne obciążenie organizmu.
 
reklama
Pierwsze, co usłyszałam od diabetologa to : NIC PANI NIE PRZYTYJE W CIĄŻY. Nieprawda cukrzyca ciążowa nie ma żadnych plusów :)

Tyję, ale w normie.

Co do OGTT, to dla samego zachowania standardów nie ma sensu. To na pewno spowoduje skok glikemii a to szkodzi. Wynik nic nie wniesie.
No widzisz, a ja w 19 tc miałam 4 kg na plusie i diabetolog mówi, że za mało tyje. Teraz 6 kg na plusie i uważam, że to prawidłowo, zobaczymy, co jutro powie.
 
Do góry