reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Różnie o tym wywoływaniu mówią, czekanie po terminie tez podobno bardzo się dłuży wiec masz rację najlepiej niech się samo zacznie na dniach skoro termin tak bliziutko😉to nie tak że ja bardzo chce cc ale jak mały się nie obróci to i tak będzie a ja już tak mam do siebie że wolę wiedzieć wcześniej i się na to nastawic 😅ale wiadomo jak jest za dużego wplywu na to nie mam😉miałam już operacje wiec wiem z czym się wiąże takie cięcie brzucha. Porodu sn jeszcze nie przeżyłam wiec to tylko z opowieści i tego co czytam 😉 generalnie podchodze do tego tak ze wszystko jest do przeżycia 😉 tylko nie lubię takiej niepewności😉
Masz rację lepiej wiedzieć prędzej co ma być i się nastawić odpowiednio.
 
reklama
Hej, jestem zielona w temacie cukrzycy... dziś dostałam glukometr i paski i 2 tygodnie mam mierzyć i zobaczymy cdalej... w ogtt cukier na czczo wyszedł mi 97...
Powiedzcie jak mierzycie po przebudzeniu. Od razu czy po jakimś czasie?
A po posiłkach mierzycie godzinę po skończeniu jedzenia czy godzinę po rozpoczęciu jedzenia?
 
Hej, jestem zielona w temacie cukrzycy... dziś dostałam glukometr i paski i 2 tygodnie mam mierzyć i zobaczymy cdalej... w ogtt cukier na czczo wyszedł mi 97...
Powiedzcie jak mierzycie po przebudzeniu. Od razu czy po jakimś czasie?
A po posiłkach mierzycie godzinę po skończeniu jedzenia czy godzinę po rozpoczęciu jedzenia?

Hej ja mierze cukier zaraz po wstaniu idę siku, myje ręce i pomiar. Jeśli chodzi o cukier godzinę to posiłkach to mierze zawsze od momentu rozpoczęcia jedzenia wiadomo ze nie zawsze co do minutki ale zerkam na zegarek jak zaczynam jeść. :)
Trzymam kciuki jeśli masz rano wysoki cukier pamiętaj o wieczornej kolacji później jakieś lekkiej. I nie stresuj się bo na mnie to złe wpływało :)
 
Hej ja mierze cukier zaraz po wstaniu idę siku, myje ręce i pomiar. Jeśli chodzi o cukier godzinę to posiłkach to mierze zawsze od momentu rozpoczęcia jedzenia wiadomo ze nie zawsze co do minutki ale zerkam na zegarek jak zaczynam jeść. :)
Trzymam kciuki jeśli masz rano wysoki cukier pamiętaj o wieczornej kolacji później jakieś lekkiej. I nie stresuj się bo na mnie to złe wpływało :)
No właśnie dziś rano mierzyłam pierwszy raz, stresowalam się już od wczoraj i cukier 107, zjadłam śniadanie i godzinę po śniadaniu 121... nie wiem czy to stres czy po prostu coś nie tak z kolacją, zjadłam kanapkę o 22, cukier rano mierzylam 7:20
 
No właśnie dziś rano mierzyłam pierwszy raz, stresowalam się już od wczoraj i cukier 107, zjadłam śniadanie i godzinę po śniadaniu 121... nie wiem czy to stres czy po prostu coś nie tak z kolacją, zjadłam kanapkę o 22, cukier rano mierzylam 7:20

Tak jak pisałaś Lekarz dla Ci myśle dwa tyg na sprawdzenie dieta czy pomiary będą w normie. Stres tez mogl zrobić swoje napewno, ale tez nie zawsze niestety da się szczególnie cukry na czczo uregulować dieta i wchodzi w grę insulina. Ja np jem nawet czasami w nocy kanapkę jakaś malutka tylko u mnie cukier rano to w granicach 80. Musisz poszukac na necie czy wcześniejsze wpisy dziewczyn jak sobie radzić z tymi cukrami rano. I albo się uda, albo nie i wtedy dostaje się to insulinę a w którym jesteś tygodniu ciąży ?
 
Tak jak pisałaś Lekarz dla Ci myśle dwa tyg na sprawdzenie dieta czy pomiary będą w normie. Stres tez mogl zrobić swoje napewno, ale tez nie zawsze niestety da się szczególnie cukry na czczo uregulować dieta i wchodzi w grę insulina. Ja np jem nawet czasami w nocy kanapkę jakaś malutka tylko u mnie cukier rano to w granicach 80. Musisz poszukac na necie czy wcześniejsze wpisy dziewczyn jak sobie radzić z tymi cukrami rano. I albo się uda, albo nie i wtedy dostaje się to insulinę a w którym jesteś tygodniu ciąży ?
28 tc nam leci... zobaczymy czy uda się uporać... oby, bo jakoś wizja tej insuliny mnie przeraża szczerze mówiąc
 
reklama
Hej byłam wczoraj u lekarza. Mały na szczęście nie zrobił mi psikusa i jest ulozony prawidlowo:-). Bardzo mnie to cieszy bo zależało mi na porodzie naturalnym. Pani doktor mówi że waga z usg wychodzi 3840g ale według niej to ma 4100 jak nic. Szyjka miękka ale rozwarcie stoi i jeśli nie urodzę do 2 marca to 2 muszę się stawić w szpitalu na wywołanie.
Jak tam sytuacja u Ciebie? 😉jestes w szpitalu?
 
Do góry