reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

hej

Edyta te tygodnie to chyba najgorsze cukry.mi sie tak pokielbasiło po 32 tyg. do sniadania to juz 10 j musze brac zeby 2 skromne kanapeczki z szynką i warzywkami zjesc..no i na czczo mam zawsze powyzej 100 i nie moge nad tym zapanowac..

w zeszly piatek jak bylam w spzitalu zrobili mi ta hemoglobine glik. i wyszla 5,0. wiec ok. w 29 mialam 4,6.

a ja sie chcialam pochwalic ze powoli wracam do zycia. krzatam sie corz wiecej po domu i nawet dzis z córcią wyszlam do spozywczaka i umówi sie na sobote do fryzjera!! po 7 miesiacach w łózku dziwne to uczucie...

wczoraj bylam na ktg i wizycie i szyjki juz prawie nie ma ale jeszcze trzyma i rozwarcia brak. ja chce za tydzien w wekend rodzic.. odstawiam w przyszlym tygodniu fenoterol i licze ze sie ruszy malec na ten swiat!!
 
reklama
no to tylko tydzień- ale masz fajnie. mi cukry tak jak pisałam szaleją. ale może jeszcze ze 2 tygodnie i się ucisza. - mam nadzieje:)
Syla daj znać co się u ciebie dzieje na bieżąco:) pozdrawiam
 
hej u mnie cukry rano strasznie. a tak po 14 niskie a po 18 znowu wysoko..

wczoraj fryzjer zaliczony, dzis spacer:-) zakwasy mam potworne.w nocy łapią mnie skórcze łydek tak bolesne ze dzis sie poplakalam. naprawde bardzo chcialabym juz urodzic w nastepny wekeend.
 
Dziewczyny...jak to u Was jest z porodem? Mam na 20 termin i już zaczynam się niepokoić...jeżdżę na ktg i nic...żadnych skurczy. A podobno przy cukrzycy nie powinno się przechodzić...
 
Dziewczyny...jak to u Was jest z porodem? Mam na 20 termin i już zaczynam się niepokoić...jeżdżę na ktg i nic...żadnych skurczy. A podobno przy cukrzycy nie powinno się przechodzić...

Ja mam termin na maja więc jeszcze trochę. ale nie mam pojecia jak to jest z nami "slodkimi" bo po raz pierwszy mam cukrzyce.
Ale powiem, ze ja tez bym chciaal urodzić szybciej- no ale niech tylko minie ten 8 m-c:sorry2:
 
Hej, ja pierwszy raz w tym wątku. Krzywej cukrowej nie miałam jeszcze, ale waga 90 sprzed ciąży, metformina sprzed, odstawiona w grudniu. Hemoglobina glikowana mi wyszła 5,94, dr w 22 tygodniu mnie wysyla na krzywą, no i dieta...
Tak więc zaczęłam mierzyć, myslalam ze troche przejaskrawia, ale niektóre wyniki są dobijające. Myślicie że jest szansa że mi krzywa wyjdzie dobrze?

Teraz będę eksperymentowac i patrzec co moge jesc. Czuje ze przez 4 miesiace calkowicie sie przestawie na zdrowe jedzenie, moze mi to na lepsze wyjdzie?

Pon:
-banan
-ciabatta z parowka i ketchupem, 2 kukulki 138
-ciabatta z feta, pomidorem, 2 cukierki 143
-salatka grecka z pestkami dyni 94
-puszka lososia odsaczonego z oleju, jajko, majonez, ogorek kiszony, bawarka 103

Wt:
-owsianka, pol lyzeczki miodu 120
-jogurt owocowy 103
-salatka kupna mala (kukurydza, por, ananas, zolty ser, majonez ;p), bawarka 98
-2 kromki razowego, szynka, ogorek kiszony 168
-5 pyz z miesem, pol pomidora 196

Sr:
-2 kromki wasa graham, szynka z kurczaka, ogorek, bawarka 104
-kromka wasy graham, szynka z kurczaka, ogorek, pol kostki sera bialego poltlustego 94
-zupa cebulowa, danie sphinx z ryzem (+ ich pyszny sos ;p) 133
-sok marchwiowo-selerowy, 2 gryzy lodów sorbetowych, kawalek marchewki, cola zero 98
-jajecznica z 2 jaj na maśle i krakowskiej, kromka chleba o niskim IG 97
 
Hej, ja pierwszy raz w tym wątku. Krzywej cukrowej nie miałam jeszcze, ale waga 90 sprzed ciąży, metformina sprzed, odstawiona w grudniu. Hemoglobina glikowana mi wyszła 5,94, dr w 22 tygodniu mnie wysyla na krzywą, no i dieta...
Tak więc zaczęłam mierzyć, myslalam ze troche przejaskrawia, ale niektóre wyniki są dobijające. Myślicie że jest szansa że mi krzywa wyjdzie dobrze?
wejdź na forum- maj 2013/ słodkie mamy tam dużo o tym piszemy. pozdrawiam


Teraz będę eksperymentowac i patrzec co moge jesc. Czuje ze przez 4 miesiace calkowicie sie przestawie na zdrowe jedzenie, moze mi to na lepsze wyjdzie?

Pon:
-banan
-ciabatta z parowka i ketchupem, 2 kukulki 138
-ciabatta z feta, pomidorem, 2 cukierki 143
-salatka grecka z pestkami dyni 94
-puszka lososia odsaczonego z oleju, jajko, majonez, ogorek kiszony, bawarka 103

Wt:
-owsianka, pol lyzeczki miodu 120
-jogurt owocowy 103
-salatka kupna mala (kukurydza, por, ananas, zolty ser, majonez ;p), bawarka 98
-2 kromki razowego, szynka, ogorek kiszony 168
-5 pyz z miesem, pol pomidora 196

Sr:
-2 kromki wasa graham, szynka z kurczaka, ogorek, bawarka 104
-kromka wasy graham, szynka z kurczaka, ogorek, pol kostki sera bialego poltlustego 94
-zupa cebulowa, danie sphinx z ryzem (+ ich pyszny sos ;p) 133
-sok marchwiowo-selerowy, 2 gryzy lodów sorbetowych, kawalek marchewki, cola zero 98
-jajecznica z 2 jaj na maśle i krakowskiej, kromka chleba o niskim IG 97

No to juz widziś czego Ci nie można jeść.
Wszystkie powyżej 120 to juz przekroczenie i musisz odstawić.
czyli : zero banana, miodu, coli, pyzy o cukierkach nie wspomnę...
i napewno na pierwsze śniadanie odstaw nabiał- po nim cukry szaleją.
Bynajmniej u mnie.
 
Wracam tutaj po 2 latach, w poprzedniej ciąży też miałam cukrzycę. Niestety w tej też mi ją wykryli, ale już w 9 tygodniu:-(. Udało mi się Was trochę doczytać a przynajmniej wpisy z tego roku :-) W któryś postach było o ktg, to wszystko zależy od lekarza. Niektóre dziewczyny nie chodzą bo ich lekarz nie wysyła a inne jak ja w poprzedniej ciąży musiałam robić od któregoś tygodnia (tylko nie pamiętam którego) raz w tygodniu a pod koniec ciąży musiałam jeździć 2 razy w tygodniu. Dołączam do Was tutaj i na "słodkie mamy" bo w grupie zawsze raźniej, a jakoś mi tak ciężko ostatnio z tą cukrzycą.
Przy okazji mam pytanie czy są tu dziewczyny z Poznania, i mogą polecić lekarza który prowadzi ich ciążę z cukrzycą:-)
 
reklama
Do góry