reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czas na nocnik

reklama
Mój siostrzeniec miał niecałe dwa latka jak sobie ściągnął pieluchę i powiedział, że jej nie chce. Sam siadał na nocnik, robił kupę, sisiu. Nie było odzwyczajania. Ogólnie Błazej był przyzwyczajony do nocnika jak miał 7 miesięcy. Co prawda tylko zaraz po przebudzeniu zabierali go i sadzali. Miał 10 mies to już szedł za rączkę na nocnik:) Kochany maluch:) Ale potem jego niania (zakochana w nim po uszy) zaprzestała prowadzania na nocnik, bo było jej żal takiego maluszka. Więc dziecko się odzwyczaiło. Potem sam doszedł do pewnwgo wieku i poczuł, że pieluszka jest zbędna. Potem jeszcze przez jakieś dwa mies zakładali mu pieluchę na noc, ale obiecał im, że nie będzie sisiał, więc pieluchy poszły w idstawkę.

Ale Błażej jest rozwinięty ponad swój wiek. I fizycznie ( wyższy o głowę od rówieśników) i psychicznie. Jak patrzę na inne trzylatki to między nimi jest przepaść... Moja kuzynka jest nauczycielką przedszkolną i stwierdziła ostatnio, że on jest lepiej rozwinięty od wielu jej czterolatków:)Nawet się nie łudzę, że z moim Mikołajem będzie tak samo...

Chyba muszę zakupić nocnik... Wy już macie?
 
kugela - ja Cię zaszokuję;p do 13 roku życia dziecko ma prawo moczyć się w nocy! to nie mędrcy z tvn orzekli tylko naukowcy i lekarze. oczywiście wiadomo, że to raczej przypadki, nie reguła, ale ja np. długo sikałam w nocy w gacie, chyba nawet do podstawówki chodziłam. z tym, że ja na tle nerwowym - miałam dość ciężki doświadczenia w dzieciństwie.
 
A nocnik zakupiłam za 5 złotych taki fajny liliowy.No jeszcze nie czas ale nocnik mi się spodobał,a cena jeszcze bardziej więc mamy.Zaneta ja też chyba mając 7 lat na koloniach się zsikałam w łóżko jakże mi było wstyd:-(Według mnie te 2,5 roku to dziecko w dzień (poza wyjątkiem przeziębienia) powinno już kontrolować zwieracze i sygnalizować lub się i samo obsługiwać w tej kwestii).Myślę,że 3 latek każdy powinien iść do przedszkola nie na ileś tam godzin ale choćby na te 4 nawet jak mama nie pracuje i powinien zachować czystość:tak:
 
zanetaa - ani mnie szokujesz ani zadziwiasz. Nocne moczenie sie a nocnikowanie to dwie rozne rzeczy. 13-latka umie korzystac z toalety i w pieluchach normalnie nie chodzi a nocne wpadki maja inne podloze, najczesciej, tak jak w Twoim przypadku, emocjonalne. A na ile zrozumialam w DDTVN byla mowa o odpieluchowywaniu a nie moczeniu sie. Jeszcze pare lat temu dzieci byly odpieluchowywane w wieku ok. 1,5 roku (+/- pol roku) - ani dzieciom ani rodzicom wiecznie mokra tetra nie byla w smak. A z jednorazowymi pieluszkami zaczal sie bal. Odpieluchowywanie sie przeciagnelo do lat 3 a teraz prosze, nawet 5. No bez przesady! :baffled:
 
reklama

Podobne tematy

Do góry