reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czas na nocnik

Odpowiedź jest prosta niektórzy jako dorośli będą czytać na klopie ,a inni nie;-):-)A tak na serio to nie mam pojęcia:no:
 
reklama
Ja mojego synka tez zaczelam ambitnie sadzac na nocnik okolo 7 go miesiaca z pelnym sukcesem...kupa za kazdym razem bo kazdy zna swoje dziecko i nie ciazko wyczaic monent.Trwalo to kilka miesiecy az mlody dostal pary w nogach i nici z naszych posiedzonek az do dnia dzisiejszego.Nic nie dziala...Od jakiegos czasu calkiem odpiscilam temat ,tylko jak widze ze sie meczy to sadzam na kibelek...siedzi sam az zrobi swoj biznes i mnie wola.Od paru dni jak zrobi siku to pokazuje na pieluszke ale na toalete jeszcze sam nie wola.Mysle ze niebawem to nastapi.
Smoczka tez kilka dni temu sam do smieci wyrzucil.
 
Ja kupala już wyłapuję w nocnik z prostej przyczyny :p Gabrych lepiej się wypróżnia ja siedząco :p a i pielucha do dalszego użytkowania na dłużej wystarcza... no i mycia tyle nie ma :D Na siuśki to bym musiała chyba na cały dzień sadzać bo on z tych dzieci co to co godzinę sikają...
 
AS jak skonczy 7 miesiecy?
Mia jak skonczy 7 miesiecy jeszcze nie bedzie nawet siedziec a Ty chcesz juz takiego malucha na nocnik sadzac?
Tylko po to zeby miec kolejne zajecie?bo dziecko nic sobie z tego nie bedzie robilo a TY bedziesz latala z nocnikiem bezsensu..
Przeciez 7miesieczniak jeszcze nawet nie wie ze sika..
Tak jak skończy 7 miesięcy .
Widać po twoich wpisach ,że czytasz bardzo wybiórczo.Pisałam niedawno ,że Klaudia zaczeła sama wołać na nocnik tuż po roczku w dzień ,a na noc pożegnałyśmy pieluchy na półtora roku ,więc jak widać można .
Oswajać z nocnikiem będę zaraz i kropka :-):-)
Twoje zdanie w tym momencie mnie mało interesuje .Sorry ,ale ty dosłownie wszystkich i wszystko negujesz ,a mi się absolutnie nie podoba .Karola już od jakiegoś czasu siedzi sama tak samo jak Lala pieszczoszki .Już sporo czasu temu wklejałam fotki małej jak siedzi ,więc jak widać jesteś w duże w tyle z informacjami.
To moje 3 dziecko i proszę Cię nie udzielaj mi rad ,ja naprawdę sama sobie doskonale radzę .:rofl2::rofl2:

Stokrotka poganiasz poganiasz bo oswajanie z nocnikiem lub łapanie w nie kupek czy siusiu nie świadczy o nabytej przez dziecko umiejętności załatwiania się.Takie dziecko koło półtora roku zaczyna coś jarzyć ,a to przeważnie już fajnie biegające dziecko jest.To samo z siedzeniem .Amelia też do siadu np w leżaczku czy z leżenia pod kątem umie się wybić ale sama jeszcze z całkowitego leżenia nie siada:no: więc to nie jest jeszcze siedzenie czyli dziecko nie nabyło jeszcze tej umiejętności to samo z sadzaniem zbyt wczesnym na nocnik:tak:
Odkąd dziecko samo usiądzie to można już przyzwyczajać do nawyku korzystania z nocnika .A kiedy będzie kontrolować potrzeby to wtedy będzie widać po zachowaniu .
 
Ostatnia edycja:
As no chyba najwidoczniej nie :p:p:p trójka dzieci oddala cię całkowicie od jakiegokolwiek nabywania doświadczeń :p:p

Pamiętam że u nas nocniczek robił też za krzesełko :p ot taka nasza była wygoda :p a siku wychodziło przy okazji. Nocnik dobra rzecz a czy dziecko wyczai o co z nim chodzi to już kwestia czasu... zawsze można użyć go jeszcze jako kapelusz i tańczyć z tamburynem :D (z cyklu inteligentne zabawy z ciociom Moniką :D )
 
as co tak ostro do azuli :-( przeciez ona nic zlego na twoja decyzje nie powiedziala!!

echhhh niech kazdy robi jak uwaza...a pozniej na tym watku zdamy ralacje czy warto wczesniej wysadzac czy nie....czy czyjes dziecko wczesniej zakumalo o co chodzi z tym nocnikiem czy nie.....az sama jestem ciekawa kto ma racje....

dodam ze mi znajoma opowiala ze jej corka rowniez w wieki 1,5 roku bez pieluch chodzila....takze na moje oko wszystko jest mozliwe i na pewno nie mozna mowic ze kazde dziecko w tym wieku nie potrafi utrzymac moczu...zycie pokazuje ze jednak sa przypadki ze potrafi ;-)
 
reklama
Ja o nocniku jeszcze nie mysle, Robert sam nie siedzi, mam na mysli, ze posadzony po chwili leci na boki. Poza tym on wciaz tylko na cycu i jakos srednio wyobrazam sobie te kupki rzadkie lapac.

Nocnik, ktory pokazala Suse jest super. Ja taki mialam. Nie wiem, z jakiego plastiku jest, ale moj ponad 30 lat temu byl hitem dla dzieci sasiadow i znajomych ;) W odroznieniu od innych niewygodnych i z zimnego plastiku, moj byl cieply w dotyku i wygodny. Byl taki chlopiec troche ode mnie mlodszy i pamietam, ze ja juz nie korzystalam z nocnika, ale wciaz byl w domu i jak to dziecko przychodzilo, to siadalo i nie chcialo do domu wracac ;) Potem nocnik poszedl do mojej starszej kuzynki (najstarszy jej syn jest tylko 11 lat mlodszy ode mnie) i jak ostatnio rozmawialam z moja mam, to ona z zalem, ze nie zostawila tego nocnika dla mojej dziecka, "widzisz, pozyczylam i zaginal" :p Udalo mi sie wytlumaczyc, ze nocnika z ponad 30-letnim starzem i tak bym nie chciala, ale poszukam podobnego :)
Moj byl, jak ten od Suse, ale bez tym nozek (?), bez obrazkow i byl pomaranczowy.

Pewnie niedlugo zaczne sie rozgladac za takowym i jak kupki stana sie nieco bardziej konkretne i jesli nadal beda rano jak do tej pory, to pewnie zaczne Robcia sadzac, po co mi zakupane pieluchy ;) Teraz robi kupki zawsze rano posadzony na hustawce. W weekend spalismy u znajomych i kupa byla dopiero ok 15....
 

Podobne tematy

Do góry