reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dbamy o włosy

Hej,

Najlepsze na wypadanie włosów po ciąży do dobra dieta i nic więcej! To normalne że włosy wypadają po ciąży. Rośnie ilość estrogenu i w czasie ciąży włosów jest zawsze znacznie więcej! Po ciąży hormony spadają, maluch z nas wyciąga wszystko co możliwe i włoski lecą. Ale z reguły po ciąży włosy wracają do normy.

Tu masz trochę informacji na te temat
 
reklama
Witam Was.
Otóż już od ok.5 lat stale rozjaśniam włosy na dosyć jasny blond. I tu powstaje moje pytanie. Czy podczas ciąży(o którą z narzeczonym aktualnie bardzo się staramy) będę mogła dalej farbować odrosty? Czy to w żaden sposób nie zaszkodzi? Jestem bardzo,bardzo przyzwyczajona do bycia blondynką... :zawstydzona/y:
 
Ja farbowałam chyba 2 miesiące pred porodem i nic mojej córce nie było ani nie jest.Tylko ja na szatynke sie robiłąm.
 
ja sie nie farbowalam ze strachu, bo naczytalam sie artykulow jakie to szkodliwe i ze jak juz sie chce farbowac wlosy to trzeba w salonie o bezpieczna farbe poprosic...
a potem lezalam w jednej sali z...fryzjerka i dowiedzialam sie ze nie istnieja "bezpieczne" farby i ona sama oraz jej przyjaciolki i znajome farbowaly sie w ciazy a dzieciaczki zdrowiutenkie sie porodzily ;-)
 
kochana ja farbowałam włosy przez cała ciąże co 2 miesiące i jest ok..Mojemu to nie zaszkodziło jest zdrowiutki .............A moje samopoczucie było lepsze przecierz w ciąży też sie musisz podobać i dbac o siebie ...:-D:-D:-D:-D:-D:-D
 
Gdzieś w jakieś książce, stosunkowo niedawno wydanej (2003?), czytałam, że nie stwierdzono szkodliwego wpływu farbowania włosów na ciąże. Jeśli przypomnę sobie tytuł to na pewno podam.
Sama również farbowałam włosy i zrobiłam to nawet na 2 tygodnie przed porodem. Moja fryzjerka i jej koleżanki z zakładu również w ciąży farbowały lub rozjaśniały włosy i też bez żadnych skutków ubocznych.
Nie wyobrażam sobie chodzić 9 miesięcy z odrostami na głowie. Brrrrrrr
 
reklama
agamal... a czy bedziesz sie powstrzymywala od malowania paznokci, depilowana kremem, nakladania pudru na twarz? co z szamponem przeciwlupiezowym? farbuje sie wlosy raz na miesiac (niektore szczesciary raz na dwa miesiace) wiec to nie jest chyba az tak szkodliwe... a co maja zrobic ciezarowki ktore wychodza za maz? slub z odrostami......zawsze jest jednak opcja do polnocy w welonie ale trzeba duzo wodki postawic na stoly zeby goscie po oczepinach odrostow nie widzieli ;-) ehhh.... tylko te kamery, aparaty...obnaza prawde po fakcie :-D
 
Do góry