reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta Maluszków

U nas w menu cycek, cycek i jeszcze raz... cycek :-) Butelka jest be, a wiec w upaly nie dala sie niczym dopajac. Oprocz cycka Natalka probuje zjadac swoje paluszki, jednak jakby sie nie starala i ile na raz nie wepchala, mleko nie chce z nich leciec :-D
 
reklama
u nas mleko MM od 8 tygodnia czyli niedawno..jest ok a powiedzialabym, ze lepiej. Po moim sie prezył i puszczał gazy a miałąm diete..a teraz jest super przesypia nocki od 21 do 6 wypije 170ml i idzie spac do po 8:)
ja dopiero cos podam jak bedzie miał 4,5 mies to pewnie jabłuszko albo marchewka :)
na wszystko przyjdzie czas wiec sie nie ma co spieszyc :)
tylko Nikul cos herbatek pic nie chce...
 
Burza żywieniowa w pełni, no ale można się było tego spodziewać.

Wariatów na świecie nie brakuje i każdy najbardziej szalony pomysł znajdzie jakiegoś zwolennika, znalezienie jednego lekarza jeszcze nie świadczy, że cała reszta się myli.
Nadal nie rozumiem co ma na celu podawanie nawet śladowych ilości bananów itp.

Co do keczupu i innych wynalazków to skoro ktoś uważa, że 2 miesięcznemu dziecku koniecznie do szczęścia jest potrzebne poznanie smaku soli czy cukru to jego sprawa. Nie zdziwię się jak któregoś dnia przeczytam tu , że któreś dziecko piwka skosztowało, tak z ciekawości jak zareaguje:no:.
 
ciekawe czy ta pediatra prowadziła badania jaki ma wpływ podawanie tak wcześnie pokarmów . Bo skoro są takie ogólne zalecenia że od 6 miecha to znaczy że ktoś to zbadał :)

ta pediatra więcej naoglądała się dzieci karmionych tylko cyckiem -odwodnionych i z niewykształconymi kośćmi -niż karmionych po ludzku z jakimiś wadami.

13 - znalazlas lekarza, ktory zaleca wprowadzac od 17 tygodnia. Twoja Ala ma 12, a juz jakis czas temu roczpoczelas "okres testowy".
Pozatym Ty znajdziesz jednego lekarza, ktory pozwala na wczesne wprowadzanie, ja w tym czasie znajde 100 innych ktorzy sa temu przeciwni.

Nie chce dyskutowac, bo milion razy powtarzalysmy, ze kazda ma SWOJE dziecko i bedzie robic jak jej sie podoba, ale poprostu do mnie argument o tym, ze znalazlas lekarza ktory to popiera nie trafia.

Jak to nie trafia??? przecież pediatra -każe -pediatra się zna??? to nie pediatra ma dbać o mojego malucha i pozwalać albo zabraniać czegoś??? to co? znachora mam znaleźć czy wróżkę -skoro zdanie mojego pediatry jest "głupie" a Twojego "jedyna święta racja"???

Otoz to.
WHO po cos badania chyba robilo, i zalecenia sa jakie sa...

WHO też zalecało szczepienia masowe na świńską grypę tak?? czy się mylę??? i teraz okazało się ze to ściema??? czy też się mylę??? i są prowadzone dochodzenia??? kto i za ile ich przekupił??? -super autorytet!!!

Wariatów na świecie nie brakuje

Mogę być wariatem

tylko po to został ten wątek stworzony żeby te mamy które coś podają mogły się wygadać. Wpadają tutaj te które sa wielkimi przeciwniczkami (o czym już wiem z Kwietniowych maleństw) i wyżywają się nie wiem w jakim celu i po co??? nawracać kogoś -to nie tutaj raczej -już to ustaliłyśmy.

Dziękuję za uwagę -widac ten wątek też nie dla mnie

PS Wronka gratuluję -u nas czasem butla jest fajna a czasem beeee i nie wiem już jak małą przekonać ze picie z butelki jest fajne
 
Ostatnia edycja:
Ja nie zamierzam niczego wprowadzać do 5 miesiąca, ale może ograniczmy ten wątek do wypowiedzi, co która podaje i ewentualnych odpowiedzi na pytania i wątpliwości, bo za chwilkę znowu rozgorzeje ten sam spór co prawie tydzień temu, a to bezcelowe, nie sądzę, żebyśmy (tzn. zwolenniczki nie wprowadzania niczego przed 16 tygodniem) przekonały dziewczyny, które już coś wprowadziły i odwrotnie

Mam pytanie do mam podających bebilon pepti czy wasze dzieciaczki chętnie go piją? Słyszałam, że mleka na receptę są niezbyt dobre w smaku i dzieci są czasem na "nie". Trzymam na wszelkie wypadek, ale tak się zastanawiam czy Alicja będzie w ogóle chętna je pić.
 
ta pediatra więcej naoglądała się dzieci karmionych tylko cyckiem -odwodnionych i z niewykształconymi kośćmi -niż karmionych po ludzku z jakimiś wadami.

ja już się na temat zapoznawania niemowląt z bananami i innymi keczupami nie wypowiadam - już pisałam że jestem przeciwna i swojemu dziecku nie dam.

Ale o co chodzi z odwodnieniem i niewykształconymi kościami?
że niby jak nie dam nic oprocz mojego mleka dziecku do 6 miesiąca to bedą problemy????

13x13 czy Ty czasem nie przesadzasz?
 


Mam pytanie do mam podających bebilon pepti czy wasze dzieciaczki chętnie go piją? Słyszałam, że mleka na receptę są niezbyt dobre w smaku i dzieci są czasem na "nie". Trzymam na wszelkie wypadek, ale tak się zastanawiam czy Alicja będzie w ogóle chętna je pić.

U nas po zwykłym Bebilonie były wymioty, po Bebilonie Pepti wszystko idealnie. Nie grymasi, chetnie pije.
Mysle ze nie ma powodu zeby jej nie smakowalo - ja jej jeszcze shaków czekoladowych nie podawalam, to niby skąd ma znać różnicę :-)
 

Mam pytanie do mam podających bebilon pepti czy wasze dzieciaczki chętnie go piją? Słyszałam, że mleka na receptę są niezbyt dobre w smaku i dzieci są czasem na "nie". Trzymam na wszelkie wypadek, ale tak się zastanawiam czy Alicja będzie w ogóle chętna je pić.

ja mam bibilon pepti, podałam moze ze 2-3 razy i było ok...jesli dzidzia nie nauczy sie smaku zwyklego mleka modyfikowanego to z bebilon pepti nie powinno byc problemu....to wiem z doswiadczenia....gorszy w smaku jest nutramigen....

i jeszcze sie wypowiem w tetniacym tutaj temacie....

ja szanuje decyzje 13, Dagi, Barbarki i innych mam o wprowadzaniu dzeciolkom innych skladnikow diety... to sa ich dzieci i maja do tego pelne prawo...
chetnie sobie poczytam, jak maluszki toleruja to i owo, mimo tego ze ja jeszcze poczekam...ale nie sadze zebym czekala do 6-go mca, bo jesli mam zamiar wrocic do pracy po macierzynskim + wypoczynkowy, to chce byc pewna ze moj babel zatoleruje inne skladniki, jesli niania mu je poda...
nie ma sensu sie sprzeczac, bo takich tematow znalazloby sie wiecej: cc czy sn, Bronek czy Jarek, itd, itd...
 
reklama
Helenka tylko na cycu:tak:i tak bedzie do 9 października wtedy skończy 6 miesiecy:tak:
Nie dopajam niczym bo moje dziecię nie toleruje picia z butli:no:( ja to mam pecha trzeci taki sam egzemplarz mi się trafił) zreszta nie widze takiej potrzeby bo dziewczyna rośnie jest spokojna brzuszek jej nie meczy więc chyba wszystko jest ok.

Forget i Emilek i Mateusz do 6 miesiaca byli tylko na cycu i nigdy nie byli odwodnieni a ich układ kostny rozwinął sie prawidłowo:tak:
 
Do góry