reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta naszych dzieciaków :) mniam mniam

Ja postanowiłam że do końca 5 mca będę małej dawać z nowości tylko jabłko i jabłko z marchewką i dodatkowo co 2 dzień sinlac raz dziennie. Dopiero po 5 mcu będę jej dawać na noc mleko z kleikiem kukurydzianym ( moze dłuzej pospi:-) ) i może w grudniu spróbuję też dać kaszkę. Jak jej sie sprawy kupowe unormują to wtedy zacznę kaszki i zupki. W tym mcu na jabłku i jabłku plus marchew poświczymy korzystanie z łyzeczki. Dziś juz lepiej poszło jedzenie jabłuszka, z 5 lyżeczek ładnie wyssała do buźki. I kupka zaraz potem była:-). Chyba nic sie nie stanie jak trochę opóźnię te nowości.
 
reklama
pytanko
marchewke też się daje surową???
i jeszcze jedno, jak wyprać śliniak ubrudzony jabłkiem?. Ja wrzuciłam do pralki z nadzieją że sie ładnie wypierze....i została brzydka plama :(

ja zakupiłam kleik kukurydziany i bedę dawać troszkę do mleczka naszemu żarłoczkowi:-)
 
Ostatnia edycja:
Post uprzedzę Twoje pytanie nt. plam z marchewki - nie mam pojecia jak je usunąć. Dla mnie nieusuwalne. Z jabłuszka powinno zniknąć:dry:
 
Ja dam marchewke ze sloiczka. na razie bede za male ilosci wiec bede dawac ze sloiczkow a pozniej bede gotowac.
A co do plam tez nie mam pojecia jak sie ich pozbyc. Chyba pojde kupic do lumpu sliniaczki za 1zl i wyrzucac jak sie nie spierze.
 
Ja też spieram wszystkie plamy Vaniszem. I Olce nigdy nic nie było, pomimo uczulenia, najperw odrobinę Vanisza prosto na plamę a potem do pralki z proszkiem dla dzieci :tak:
 
ooo dzięki :) nie wiedziałam że vaniszem można:-) to fajnie
Mama poradziła kwasnym mlekiem potraktować, Miałam w lodówce kefir....zobaczymy czy to da radę:-D:-D:-D
a ta marchewka to surowa, prawda??:-)
 
Potwierdzam, Vanishem potraktowałam jakiś czas temu wyjątkowo fajnego i wyjątkowo zasr***go bodziaka i nie dość, że doprał ślicznie to Florce nic nie było. Ja marchewkę z jabłuszkiem daję na razie gotową z ostatniego kupionego słoiczka, a potem przestaję być matką wyrodną i przywiezione ze wsi tony jabłek będę osobiście przez siteczko przecierać. Teraz, kedy w końcu zaczaiła, że łyżeczka nie służy wyłącznie do wyrywania mamie, mam większe szanse, że się moja raca benedyktyńska nie zmarnuje:)
 
reklama
Surv jak masz coś obkupkanego do prania to bardzo dobrze jest od razu świeże zaprać zimną wodą z szarym mydłem, na tego typu rzeczy nie znam nic lepszego. A jest to stary sposób na pranie pieluch :tak:
 
Do góry