reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Formalności i sprawy urzędowe

reklama
To jest żenada jakas. Jak kotś jest bogaty to ma gdzieś ten tysiąć i po urzędach nei lata. Ja rozumiem, ze tym co mają wiecej niz 500 zł to się powodzi fantastycznie. Pewnei Najeli dziecko to już teraz palnujesz wysłać na Kambridż, co najmniej za tą kasę...
 
Nie jest tak - najbiedniejsi, czyli Ci co mają na głowę mniej niż 504 zł dostaną 2 tysiące(dwa becikowe) , bogatsi 1 tysiąc a bogaci nic.
PO już szykuje projekt ustawy, która od przyszłego roku ograniczy becikowe - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".
Dziś mamy dwa becikowe - oba po 1 tys. zł. Jeden dostają go osoby z dochodem w rodzinie nieprzekraczającym 504 zł na osobę. W przypadku drugiego dochód nie ma znaczenia.

PO planuje więc ograniczenie korzystania z powszechnego becikowego.

Po zmianach najbiedniejsze rodziny dostawałby 2 tys. zł z dwóch becikowych.

Nieco bardziej zamożni - 1 tys. z jednego becikowego. Bogatsi - ani złotówki.

wg WP

 
Becikowe dla samotnej matki dostałabyś i rodzinne co miesiąc 48 zł, ale nic więcej... musiałabyś mieć w akcie urodzenia "ojciec nieznany", bo tak to w pierwszej kolejności trzeba złożyć wniosek o alimenty.

A jeśli chodzi o te becikowe to jest żenada i moim zdaniem na pewno kto się najbardziej ucieszy? rodziny żulerskie... nie chce być nie miła, ale taka jest prawda (są też rodziny biedne gdzie nie ma picia), ale już niech nie robią z ludzi normalnych bogaczy!
 
No i w takiej sytuacji masz pierwszeństwo na listach żłobków czy przedszkoli i w dodatku możesz być zwolniona z opłaty stałej w przedszkolu.
Zawsze są plusy i minusy każdej sytuacji. Staraj się zawsze pozytywnych aspektów doszukiwać
 
reklama
_Pysia_ Z naszym dorobkiem to minimum Kembridż! Ale szukamy czegoś bardziej renomowanego... na szczęście jest jeszcze czas!

shingle tylko teraz tak... jaka jest ta miara? Biedni, średni i bogaci? Jakie są granice, bo jak ja już mam 700zł na głowę, to jestem bogata czy średnia? Bo biedna nie jestem i to wiem...
Ale gdyby od naszych pieniędzy odliczyć czynsz, rachunki, dojazd do pracy i żarcie, które jest niezbędne, to zostają nam grosze! Gdzie tu logika?!

rehot1sb jakie Ty masz zajebiaszcze podejście! "stara gdzie obiad" - dobry tekst!
 
Do góry