reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Formalności po urodzeniu malucha

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Joaśka pisze:
Czyli do ZUSu musze się po coś przejść?
Tylko po co i do którego, z miejsca zameldowania mojego, czy tam, gdzie się dziecko urodziło?
A czy zakład pracy tego nie powinien przesłać?
Masakra!
po porodzie 5 lat temu szlam do zusu wlasciwego dla miejsca zameldowania i tam zalatwialm formalnosci zwiazane z macierzynskim; moze teraz sie cos zmienilo;
 
reklama
najbliższego MOPS'u czyli już tego w miejscu zameldowania ?
To jak mi się dzidzia urodzi.. to musze "niezwłocznie" (to będzie ciekawe) jechać do USC w miejscu urodzenia dzidzi - A jeszcze sie spytać "tatusia" czy zechce ze mna pojechać - ja bym wolała nie, ale to chyba byłoby nie fair? moge go jedynie poprosić żeby dzidzia miała moje nazwisko, bo jego jest dość "ciężkie" - ciekawe czy się zgodzi...
ciekawe czy o zaświadczenie o zarobkach z ZUS moge się wcześniej upomnieć - bo oni chyba dość długo takie rzeczy wystawiają... to w sprawie tej dodatkowej kaski...
i do MOPS po becikowe... skoro nie pracuje to zadnych formalności z macierzyńskim załatwiać nie musze ...
o czymś zapomniałam???  jak coś popsułam to też piszcie :)
 
To mnie trochę z tym ZUSem przestraszyłyście, ale zaraz tam zadzwoniłam i juz wszystko wiem. Teraz spokojnie mogę iść do szpitala. Po powrocie mam dostarczyć do ZUSu zaświadczenie od lekarza a ponieważ pracuję w małej firmie to reszta formalności w ZUSie. Pani powiedziała, że jest to pięć minut załatwiania i tylko raz. A radziła, żeby było wcześniej, bo nie będzie przerw w "dostawie pieniędzy". Nie mówiła o innych dokumentach, ale na wszelki wypadek wezmę dokumentację szpitalną i kartę ciąży żebym nie miała żadnych niespodzianek.
Ufff! Ulżyło mi bo już się przestraszyłam, że coś mi umknęło. ;D
Aaaaaa! Dziś słyszałam, że to becikowe "504zł" ma być przyznawane na podstawie dochodów z 2004r! Trochę dziwne, ale dla mnie OK bo wtedy do września byłam u rodziców a potem z mężem, ale nie miałam żadnych dochodów. Może jeszcze się uda i to załatwić? Ale muszę te rewelacje też potwierdzić!
 
dla mnie beznadzieja... niepracuje od marca '05 :( dokońca nie chce mi się w to wierzyć huh
 
No to ja mam problem...

Ojciec mojego dziecka siedzi w Anglii, mial zamiar wrocic dopierro kolo maja-czerwca
a ja termin porodu mam na przełom kwietnia i marca
oczywiście chce uznać dziecko

nie ma innej mozliwości tylko taka ze musi sie stawić z dowodem osobistym?
dziwne to...

aha, czy nawet jak on uznaje dziecko to ono może mieć moje nazwisko?
 
albertiga - Twoja sytuacja jest bardziej skomplikowana - niestety nie potrafie ci pomoc ale mysle ze sa na taka sytuacje odpowiednie paragrafy - musisz sie dowiedziec u zrodla; powodzenia
 
Nasza Anek@ jest prawniczką to pomoze, niech tylko się pojawi:)

Z mojego zasobu wiedzy moge powiedzieć, ze nadanie nazwiska dziecku nie świadczy o uznaniu dziecka przez ojca.

Poczekajmy na nasza prawniczke, bo ja miałam tylko prawo cywilne ogólne, nie wnikaliśmy w rodzinne i opiekuńcze.
 
reklama
albertiga jak ojciec uznaje dziecko, to ma takie prawo by miało ono jego nazwisko, może się go zrzec, ale wszystko zależy od jego chęci.. :(
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry