reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

reklama
Lysa, ja też mam na cyckach mega suchą skórę, ale nadal karmię, więc smaruję je tylko oliwką i kremem Nivea (oczywiście omijam brodawki), jak się mały degustator odstawi to pewnie będę miała takie cycki zmasakrowane, że aż przykro.. no ale cóż.

Papayka, moja też nadal czeka i już stęka i marudzi, że ciężko :) a ja przeżywam razem z nią i staram się nie dzwonić codziennie i nie pytać czy to już!!! przecież PRZED CHWILĄ my rodziłyśmy, ale ten czas pędzi....


no właśnie, w ogóle po cholerę OBCY ludzie się wpieprzają w wychowywanie nie swoich dzieci?? szlag mnie trafia na samą myśl :angry:
 
Witam
U mnie od wczoraj fatalna pogoda. Niby jest cieplo ale wieje silny wiatr i wczoraj zrezygnowalam ze spaceru i dzisiaj chyba tez. Moze jestem przewrazliwiona ale nie chce zeby nalykal sie powietrza bo zawsze na poczatku sie buntuje i placze...
Violett trzymajcie sie, szybkiego powrotu do zdrowka dla Twojego skarba!
Sosnowiczanka ja od 3 nocy spie z moim M. bez Mikusia. Sama w to nie wierze jak Ci to pisze hehe. Cuda się zdarzają. W pierwszy dzień bylo bardzo ciezko:-(Nie wiedzialam ze potrzeba jest tyle cierpliwosci ...Na pocieszenie napisze ze wczoraj szybko usnal ale bujam go w kolysce. Nie wiem czy w lozeczku by zasnal. Podstawowa sprawa to trzeba maluszka wyciszyć. Kładę Mikolaja na lóżku i mówie do niego szeptem albo w ogole nic nie mowie tylko glaszcze po buzce, raczkach i caluje, daje mu moje palce zeby sie pobawil bo to lubi.Mikolaj lubi tez tarmosic pieluche tetrowa i daje mu ja. Na kazde dziecko niestety jest inny sposob, szkoda ze nie dolaczyli instrukcji w szpitalu heh
Żabcia mieliscie szczescie z tym kluczykiem. Mikus tez wybral sobie 21 na pore spania:-)
Łysa przy dzieciach nie ma odpoczynku, a szkoda;-)
Kota Twoj tekst mnie rozbroil hehe ale tego kolesia chyba bardziej...Na mnie tez dziwnie patrza ludzie jak mlody placze ze go nie uspakajam, ale sa sytuacje ze sie spiesze albo wiem ze jakiekolwiek uspakajanie go przynieise odwrotny rezultat i pozostaje niewzruszona. Wiem przeciez ze nie dzieje mu sie krzywda ale ludzie patrza na mnie jak na wyrodna matke!
Rojku przede mną tez chrzest ale nie chce mi sie nawet myslec ile jeszcze zalatwiania przede mna..Ile wczesniej zglosiliscie sie w kosciele? Ja odciagam bo mlody ma kolki i czekam az mu troche przejdzie bo za bardzo bym sie stresowala jak on by wyl w kosciele:zawstydzona/y:
Izi poprosze kluchy;-)
Kupinosia ja zaczynam powaznie wierzyc w to ze nie wolno chwalic dzieci, bo co powiem pozytywnego o Mikolaju np ze mniej plakal to na drugi dzien nadrabia z nawiazka!!!!I tak jest za kazdm razem..:baffled:
Inka mialas problem z zylakami?Ja mam niestety i to dziedziczne:-(W ciazy jeden tak mi sie powiekszyl ze musze cos z tym zrobic bo bardzo nieestetycznie to wyglada:-(Z jednej strony dobrze ze nie mialam operacji przed ciaza z drugiej jak tu isc do szpitala i zostawic dziecko?
Phelania ja jestem chora jak mam mlodego zostawic na dluzszy czas z kims innym bo Mikolaj zrobil sie taki jak ja to mowie "mamuś" ze masakra. Tylko ja go uspokajam efektywnie i wiem jak odwrocic uwage zeby nie plakal...

Moj M. wyjechal dzisiaj za granice i wraca wieczorem, wczoraj tez go nie bylo caly dzien. Z jednej strony wole jak jest wiecej w domu a z drugiej nawet wczoraj zdazylam posprzatac przy Mikolaju:szok: Bardziej sie umecze i nakombinuje jak zabawic mlodego zebym mogla cokolwiek zrobic ale chyba wychodzi to lepiej niz jak jest w domu M.

U nas nadal era kolki:angry: W sobote konczy 3 miesiace a tu ani widu ani slychu konca...Cos czuje ze pomeczymy sie jeszcze przez conajmniej 2 miechy!!!!!!!Cieszcie sie jesli Wasze malenstwa nie mialy i nie maja kolek-to dla mnie jakas szkola przetrwania do której sie nie zapisywalam..

Jade dzisiaj do rodziców, zostawiam Mikiego i jade na zakupy bo z nim to ciężko...Zmieniam mleko z nan na .....nie wiem jeszcze, opisze to w odpowiednim watku.
Miłego dnia:-)
ZAPRASZAM:)TYLKO WCZESNIEJ DAJ ZNAC,TO ZROBIW WIECEJ:p

Od razu przepraszam, że nie odpiszę każdej z osobna :)
Mam takie pytanie...
Czy jedziecie gdzieś na majówki z dzidziusiem?? tzn. gdzieś, gdzie trzeba będzie robić nocleg... bo nas namawiają znajomi (i cieszę się że nie zapominają o nas, mimo e mamy Kalę malutką - bo to miłe) na wyjazd z noclegiem pod koniec maja na termy bania do białki... i mocno się zastanawiam, czy skończone 5 miesięcy Niuni będzie wystarczające na taki wyjazd... :/ musimy dziś dać odpowiedź do wieczora... ja myślicie, bo ja się boję, że zamiast przyjemnego czasu przeżyję horror z Małą...

JA BYM JECHALA,JESZCZE JAK KARMISZ PERSIA TO JUZ WOGOLE LUZIK:) NIE MUSISZ MIEC DODATKOWYCH BUTELECZEK,TYLKO WYCIAGASZ I PIJE:)

MY TEZ JEDZIEMY ALE PO DLUGIM WEEKENDZIE:)

TAK NA SZYBKO.. JAKBY KTOS MIAL OCHOTE..
http://www.mydeal.pl/kupon_na_ubran..._odbioru_w_salonach_empik-caly_kraj-6770.html
 
cześc dziewczyny- wybaczcie, że nie pisze, ale u nas ząbkowa histeria trwa :( P3270228.jpg przynajmniej już go widać :p oprócz tego etap jojczenia non stop- na rękach źle, w chuście źle, spać źle niespać źle...uroki macierzyństwa pełną parą:-D

Violet: zdrówka! mam nadzieję, ze jednak po 7 dniach wyjdziecie :*:*:*
kota: mnie też kiedyś jakiś starzy pan podszedl jak Amela mi płakała i powiedział jej, że jak sie nie uspokoi to ja zabierze:angry: normalnie taką panikę wywołał, że miałam ochotę glowe mu urwać..

dagne: mnie też sie wydaje, ze możecie jechać:)

u mnie też brak okresu, ale maly na cycu więc sie nie martwię :) paczke z hippa też odebrałam- jeszcze musiałam po nią iśc na pocztę bo nas niby listonosz wczoraj nie zastał- ta, jasna, a my caly dzień w domu ;p ) nie chcialao mu sie na 2 pietro wchodzić;p

uciekam- mlody sie przebudził i znow koncert zaczyna :baffled:
 
Witam :)
Alanek pojedzony bawi sie swoimi pluszakami a ja mam chwile spokoju:)
Wstawilam obiadek- łosoś z ziemniaczkami na parze sie gotuje, wiec mam chwilke dla was:)
Zwazylam dzis mojego klocuszka i wazy juz 8600:) Moj ciezarek kochany.

Dagne
ja tez zastanawiam sie nad małą wycieczką z dzieckiem i sie trochę obawiam. Wprawdzie nie na majówkę, tylko w czerwcu. Znajomi mają urlop i chcę zebysmy z nimi jechali na 10 dni w góry. Tyle ze oni nie mają dziecka i pewnie troche inaczej sobie to wyobrazają. A ja najbardziej boje sie o to ze Alan w tym czasie bedzie ząbkował i moze to byc wspólny koszmar a nie urlop. No ale jest jeszcze trochę czasu to sie zobaczy:)

Rojku dobra ta historia z ksiedzem :) U nas na osiedlu tez byla afera, 2 lata temu. Mąż sąsiadki z naszego osiedla wrócil wczesniej z jakiegos wyjazdu i zastal ksiedza ze swoją zoną w łóżku ponoc... Różne plotki krążą, w kazdym bądz razie księdza "przeniesiono" do innej parafii. A z sąsiadki do dziś wszyscy sie smieją a moja kolezanka osobiscie slyszala jak ktos do niej powiedzial zamiast dzien dobry - "niech będzie pochwalony" A najlepsze jest to ze to taka swieta rodzina byla, dzieci do oazy nalezaly, pan domu na mszach Pismo Świete czytal...

Venus po tym jak Alanka odlozylismy do swojego łóżeczka byl 2 godzinny placz i nie wytrzymalam i go wzielam i z mojego planu nic nie wyszlo:( Ale M mial na rano do roboty wiec chcialam zeby sie wyspal. Od jutra ma pare dni wolnego wiec dzis wieczorem znowu będziemy próbowali.

Violett Zdrówka dla Fabiana, obyscie nie musieli jednak tak długo lezec w szpitalu.

Nikuss jak ja bym zjadla loda... Najlepiej czekoladowego....:-) Eh, marzenia.
 
ehh nie mam jak sprzatac, bo mala wyje jak sie z nia nie bawie...kuchnia rozwalona, pozaczynalam wszystko i lipa:p w miedzy czasie jak sie lodowka rozmrazala bylysmy w banku wplacic pieniadze na oplaty, na zakupach-padam a tu jeszcze tyle roboty i obiad do ugotowania- w planach gulasz....modle sie zeby mala zasnela ale doooooopa z tego:p
 
Milva no niestety nie ma:-( jak ostatnio poprosilam ogolnego o skierowanie do pediatry to zrobila ze mnie wariatke i asala na mnie pilegniarke srodowiskowa zeby raport sporzadzila i na tej podstawie miala zdecydowac no a maly jak przyszlo co do czego to pieknie zjadl i tyle mialam. No a od rana juz 6 peluche przebralam ehhh. Mleko od wczoraj daje inne, tej samej firmy ale dla dzieci, ktore czesto jedza wiec oprocz wypelniaczy zoladka pewne nic tam nie ma ale moze akurat zadziej bedzie robil bo e maja sklonnosci do zaparc...daje tez mniej herbatek a wiecej wody bo byc moze to reakca na rumianek :baffled: Zglupiec mozna, przy Zu mialam tylko problem z mala iloscia zjadanego mleka ale reszta byla ok.

Doraor dzieki za nazwe, zobacze moze polska apteka online moze mi je sprowadzic bo fride mam i sol morska poki co uzywam :tak:
 
reklama
witajcie !!! mamski nie udzielam sie u was bo za bardzo nei mam czasu, przez dzieciaki ale podczytuje was [rawie regularnie
ja tez nie dostalam paczki z hippa -a chcialabym hehheh
mamuski napiszcie mi czy dajecie juz swoim dzieciom jakies kaszki sloiczki??? ja mam mala caly czas tylko na piersi i nie wiem
wg WHO do 6m nic nie trzeba i ja sie tego trzymam

dostałam dzisiaj paczkę z hippa słoiczek marchewki, łyżeczkę i herbatke koperkową;p jestem w szoku bo nie pamiętam żebym się na hippie gdzieś logowała hehe albo mi już z głowy wyleciało;p

inka, violett zdrówka dla maluszków:*

aaaa jeszcze Wam się chciałam pochwalić że Michaś dostał na chrzest bardzo oryginalną pamiątke a mianowicie swoje zdjęcie na płótnie z datą chrztu... bardzooo fajna pamiątka a mój pysiak na tym zdjęciu wygląda słoooodziutko:)

kota ja zawieszam pieluchę na budkę i Michaś ma cień a w samochodzie w foteliku też mu robię baldachimek i bez problemu smigamy:) możesz też kupić takie nalepki na okno w samochodzie żeby mu nie świeciło
świetna pamiątka, też bym chciała taką

Od razu przepraszam, że nie odpiszę każdej z osobna :)
Mam takie pytanie...
Czy jedziecie gdzieś na majówki z dzidziusiem?? tzn. gdzieś, gdzie trzeba będzie robić nocleg... bo nas namawiają znajomi (i cieszę się że nie zapominają o nas, mimo e mamy Kalę malutką - bo to miłe) na wyjazd z noclegiem pod koniec maja na termy bania do białki... i mocno się zastanawiam, czy skończone 5 miesięcy Niuni będzie wystarczające na taki wyjazd... :/ musimy dziś dać odpowiedź do wieczora... ja myślicie, bo ja się boję, że zamiast przyjemnego czasu przeżyję horror z Małą...
myślę że spokojnie możesz jechać


Dziś Kasia zrobiła kupele z rana, zadzwoniłam do teściowej i zaniosła do badania, ale myślę że wszystko ok, bo przecież już nic złego sie nie dzieje.
 
Do góry