reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

reklama
Ja mam za soba jedna ciążę na ckexane 0,6 i teraz jestem w drugiej - 7 tydz i ta sama dawka.
Na siniaki polecam masc arnikową - tanie i naturalne a świetnie działa.
Zastanawiam sie nad zamianą clexan na ten generyk refundowany - ktoś zmieniał?
Ja kupuje neoparin za 3,20. Zamiennik. Ale od początku więc bez zmian. Ale mówiła mi gin ze po cesarce mam mieć swoje zastrzyki bo oni w szpitalu mają clexane.

xnw40tc7sy506vxn.png
 
@NomiMalone Ja do porodu dostałam znieczulenie mimo heparyny ;)

@kameleon @dreamscometrue ja od początku ciąży brałam neoparin. Tani, dobry, ogólnie dał radę ;) skład taki sam, milion leków ma tańsze zamienniki. Taka polityka ;) mój lekarz od razu powiedział, żeby brać ten refundowany.

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
Dokładnie. Przecież skład jest ten sam.

xnw40tc7sy506vxn.png
 
Hej dziewczyny jestem tu nowa ale juz mam spore doswiadczenie.. jestem po 3 poronieniach jedej ciazy zdrowej i teraz ciaza druga Diagnoza trombofilia, mutacja genu MTHFR itp... moja pierwsza ciaze przeszlam na Clexane 0,4 bralam ja do 5,5 miesiaca ptem przeszlam na Acard i bralam do 36 tygodnia. teraz zmienilam lekarza i kazal brac to i to naraz. aktualnie biore preparat Neoparin bo jest tanszy na znizke kosztuje 3,2 a clexane ok 35 czy jakos tak. Na szczezcie teraz leki te w ciazy sa refundowane bo w tamtej noestety placilam na 100%. Siniaki oczywiscie sa i wlasnie czekam na wizyte aby dowiedziec sie jak dlugo jeszcze bede brala te zastrzyki bo brzuch rosnie a mi sie coraz gorzej daje pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego
Jestem w 31 tygodniu. Od początku na zastrzykach i acardzie [emoji5] siniaków coraz mniej. Najwięcej miałam ich do 20 tygodnia. Acard mam odstawić w 34 tygodniu.

xnw40tc7sy506vxn.png
 
Hej! troche mnie nie bylo! juz 12 tydz i w piatek usg to takie dokladniejsze - mam nadzieje, ze bedzie wszystko ok. Clexane biore zawsze kolo 14 i od kiedy przeczytalam u Oliwci, zeby przytrzymywac po wkluciu to nie mam siniakow (dziekuje :-*). Acardu nie biore po konsultacji z hematolog. Za to jestem na progesteronie dodatkowo, bo mialam lekkie krwawienia...

jak sie czujecie? jak mamusie, ktore sie zblizaja do porodu?

ja wreszcei chyba skonczylam z mdlosciami! i jakos energii jakby wiecej :)

pozdrowienia!
 
Ja rano brałam acard a wieczorem Clexan mój lekarz zalecal zeby odstep miedzy jednym a drugim był 12 godzin
Ja pytałam lekarza mówił ,że Clexane można brać o każdej godzinie , nawet razem z acardem. Mimo to ja acard biorę rano a clexane wieczorem .
Byłam wczoraj na wizycie u swojego gin i zlecił mi jakieś badanie by dobrać dawkę clexane gdyż wyszedł mi za niski poziom białka S. Dodatkowo już odstawił mi Encorton.
Misha84 na kiedy masz termin ? Czyżby marzec ?
 
reklama
Ja pytałam lekarza mówił ,że Clexane można brać o każdej godzinie , nawet razem z acardem. Mimo to ja acard biorę rano a clexane wieczorem .
Byłam wczoraj na wizycie u swojego gin i zlecił mi jakieś badanie by dobrać dawkę clexane gdyż wyszedł mi za niski poziom białka S. Dodatkowo już odstawił mi Encorton.
Misha84 na kiedy masz termin ? Czyżby marzec ?
Jakos jeszcze oficjanie nikt mi nie wyliczal terminu, ale pewnie koniec marca by wypadal... A u Ciebie?
 
Do góry