reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Ja robiłam tylko raz Ddimery, a tak to układ krzepnięcia parę razy i chyba nic więcej. Ale ja brałam tylko profilaktycznie heparyne w małej dawce. Gin mi zlecal

A pamietasz wynik tych ddimerow, tak mniej więcej? Ja mialam ucisck w klatce piersiowej, powiedzialam o tym lekarzowi i dał mi heparyne. W zasadzie to mi po tym leku nie przeszło a jak go pytam ile mam to jeszcze stosować to mówi, ze do rozwiązania. Kazał mi jeszcze przed braniem tych zastrzykow zrobic ddimery i w drugim trymestrze miałam ok 730, a po ok 3 tygodniach stosowania spadło do 550. W między czasie byłam w szpitalu i u kardiologa i wszyscy się dziwią, ze z powodu tych ddimerow kaze mi to tak dlugo stosować. Juz sama nie wiem co robić:( po co mam coś stosować na wszelki wypadek skoro wygląda na to, ze nie mam wskazań?

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Sorry że tak długo ale ciągle zapomniałam sprawdzić wynik. Miałam 600 w ok 26tyg :-)

A co do brania to nie doradze. Ja też nie miałam wskazań niby bo nie mam mutacji tych ważniejszych tylko PAI więc nie mam zakrzepicy, ale poronilam 2 razy i dopiero przy zastrzykach donosilam.


Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Misha84 Ja miałam znieczulenie mimo heparyny, zrobili mi w szpitalu badanie na krzepliwość krwi i można było podać ;)
@redline Ja nie miałam żadnych takich badań. Stwierdzono u mnie mutację w genie MTHFR i dostałam leki.

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Misha84 Ja miałam znieczulenie mimo heparyny, zrobili mi w szpitalu badanie na krzepliwość krwi i można było podać ;)
@redline Ja nie miałam żadnych takich badań. Stwierdzono u mnie mutację w genie MTHFR i dostałam leki.

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom

Dziekuje Aga! Mam nadzieje, u mnie tez bedzie mozliwosc :)
 
@pumelova dziękuję za fatygę. Rozumiem, że 600 to miałaś przy braniu zastrzykow?
Wczoraj byłam na usg polowkowym u innego lekarza i zapytałam go o zdanie na ten temat i powiedział, że niepotrzebnie to stosuję:hmm:
 
Redline tak przy braniu. Od 5 tyg ciąży do końca brałam. Ja się nikogo nie pytałam o słuszność brania zastrzykow. Mój gin mi zlecił a własnemu lekarzowi należy ufać;-)[emoji106] W poprzednich ciałach ronilam w 9 tyg, jak przetrwalam 9 tydzień to chodzbym się miała do końca życia kluc to bym już nic nie zmieniała żeby nic złego się nie wydarzylo:-)

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@pulmelova Zgadza się! I moje poprzednie ciążę kończyły się zbyt wcześnie.. Lekarz zanim zlecił badani powiedział, że można by podziałać heparyną. Grunt to ogarnięty ginekolog ;)

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No ja 5 ciąż straciłam. Teraz zmieniłam lekarza od razu kazał brać heparynę i zlecił badanie na białka s oraz c, bo genetyczne na te mutacje itd to już miałam i tam wyszło wszystko OK. Teraz leci mi 17 tydzień , nadal heparyna a w wynikach białek wyszło , że mam za mało białka C bodajże i to często powoduje jakieś zakrzepy i poronienia .
 
reklama
No ja 5 ciąż straciłam. Teraz zmieniłam lekarza od razu kazał brać heparynę i zlecił badanie na białka s oraz c, bo genetyczne na te mutacje itd to już miałam i tam wyszło wszystko OK. Teraz leci mi 17 tydzień , nadal heparyna a w wynikach białek wyszło , że mam za mało białka C bodajże i to często powoduje jakieś zakrzepy i poronienia .
No to tymbardziej dobrze że bierzesz leki rozrzedzajace? Nie jestem lekarzem ale brzmi rozsadnie

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry