reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

reklama
Halloo, dziewczyny , jestem tu nowa. od kilku dni biorę Clexane, jestem po 3 stratach, synek ostatni w 35tyg ciąży :(((( . Czyli jak sobie poczytałam jakos w miarę udaje się urodzić borąc te leki??

i pytanie, może głupie, ale tym razem już chce chodzić do pracy w ciązy, żeby nie myśleć juz tak o ciązy, niestety, muszę nie myślec tak i sie wkrecac... to czy można normalnie chodzić do pracy przyjmując heparynę??
 
Myślę że nie ma przeciwwskazań co do pracy.
Współczuję strat..

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
dziękuję za odpowiedź..
nie mogłam znaleźć odp na to pytanie..
echh, mam 29 lat i ciągle nie mogę się doczekać pierwszego dziecka... a wlasciwie czwartego?!

Jakieś szczególne badania podczas ciąży przechodzilas? Czy tylko morfologie??

Noo i pytanie dalekosiezne, ale zadam, jak z porodem naturalny czy cc?
 
Ja też mam 29 i dopiero pierwsza ciążę donosiłam z heparyna. 2 poprzednie straciłam.

Z takich typowo o krzepliwosci to chyba raz DDimery, a tak to parę razy INR tylko chyba. Ja miałam heparyne tylko profilaktycznie, właściwie bez wskazań (tylko poronienia) a chyba od tego czy ma tronbofilie czy nie zależy jakie i ile masz badań

Poród naturalny ale bez zzo - na koniec ciąży zrobiła mi się za niska liczba płytek krwi żeby dostać znieczulenie - 110 tyś a od 150 robią zzo u mnie.

Robiłaś badania w kierunku trombofilii? Wyszło Ci coś? Jakaś mutacja? Mi tylko PAI 1 a więc mało istotna. Ale heparyna pomogła donosic.

Dlaczego ronilas wcześniej? Wiadomo? Wszystkie tak pozno..? Ogromnie wspolczuje. Nawet sobie nie wyobrażam co czujesz.. Ja straciłam obie ciążę w 9tc..

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej, przepraszam że długo nie odpisywalam, nie było kiedy...

Poprzednie ciąze w 6-7tyg., tylko Olaf tak późno...
wcześniej nie byly robione żadne badania, bo niby tak się zdarza, i już po trzecim dziecku były badania genetyczne pod kątem krzepliwości krwi, i wyszła mutacja w protrombinie, heterozygota, czyli niby trombofilia.
A całe życie bylam przekonana, że jestem zdrowa jak mało kto! nawet na grypę nie choruje, nie chodzę na zwolnienia lekarskie w pracy... echh.... :(((

I teraz prawdopodobnie znowu jestem w ciąży, i już przyjmuje heparynę Clexane i na dniach do lekarza...

a co do porodu to tak pytam, bo chcialabym znów naturalnie, bo Olafa tak urodzilam, i czytalam, że niby takie zalecenia przy trombofilii.
 
Hej, przepraszam że długo nie odpisywalam, nie było kiedy...

Poprzednie ciąze w 6-7tyg., tylko Olaf tak późno...
wcześniej nie byly robione żadne badania, bo niby tak się zdarza, i już po trzecim dziecku były badania genetyczne pod kątem krzepliwości krwi, i wyszła mutacja w protrombinie, heterozygota, czyli niby trombofilia.
A całe życie bylam przekonana, że jestem zdrowa jak mało kto! nawet na grypę nie choruje, nie chodzę na zwolnienia lekarskie w pracy... echh.... :(((

I teraz prawdopodobnie znowu jestem w ciąży, i już przyjmuje heparynę Clexane i na dniach do lekarza...

a co do porodu to tak pytam, bo chcialabym znów naturalnie, bo Olafa tak urodzilam, i czytalam, że niby takie zalecenia przy trombofilii.

Bardzo mi przykro :( mam nadzieje, ze teraz z Clexane bedzie wszystko dobrze. Ja mam zalecenie poza Clexane, to zeby nie odbywac zbyt dlugich podrozy, a w trakcie nich, czy to samochodem, czy samolotem nie siedziec dluzej niz godzine- poltorej - robic przerwy, ruszac sie... codziennie polezec z nogami w gorze z pol godziny.

Pracuje przy komputerze i nie mam przeciwskazan co do tego, ale tez co godzine - poltorej mam wstac i sie poruszac z 5-10 minut. Takie zalecenia hematolog.

Ja pierwsze dziecko urodzilam bez komplikacji, potem mialam dwie straty (puste jajo plodowe i obumarcie w 9tc), teraz jestem w 4tej ciazy w 20 tyg. Od poczatku na Clexane, mam nadzieje, ze szczesliwie do konca wszystko bedzie dobrze.
 
tak, dokładnie podobne zalecenia. pewnie wszystkim takie są niezależnie co tam wykryli badź nie, ale heparyna i zalecenia takie same....

no to trzymam za Ciebie kciuki, oby u mnie było okej! ja jadę na pierwsza wizytę, o ciąży wiem z testu, niedawno zrobiłam...

narazie nie wiem co jesczez Cie pytac, ale pewnie jeszcze w trakcie cos sie okaże...

dziekuje, ze mi odpisujesz :)))
Pozdrawiam tymczasem.
 
reklama
@ewelll Zapewne nie jest Ci potrzebne pożałowanie Ciebie i współczucie.. Ale przykro mi, trzymaj się..
Mi każdy mówił, że heparynę bierze się na rozrzedzenie krwi więc każdy ruch rest wskazany, bo bez niego może dojść do jakiegoś skrzepu. Więc wyjście do pracy jak najbardziej wskazane. Tylko często się ruszaj ;) Praca będzie dobra chyba przede wszystkim na odciążenie głowy, musisz ją czymś zająć, bo mimo u silnych starań na pewno różne myśli będą w głowie. Trzymaj się i dawaj znać jak rośnie maleństwo! :)

Ja miałam poród naturalny że znieczuleniem. Mówili mi, że trzeba odstawić zastrzyki na 24h przed podaniem znieczulenia ale u mnie minęło może z 10 h. Zrobili w szpitalu badanie na krzepliwość krwi i okazało się, że znieczulenie jest nawet bardzo wskazane. ;)
Z badań to miałam robione genetyczne i wyszła mutacja w genie MTHFR, nie napięta czy homo czy heterozygita, wiem, że ta gorsza.

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry