reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

A wiecie jak malo lekarzy ma pojciecie o heparynie...
Ja ucze sie dopiero zastrzykow ale niezle mi idzie w 10 tyd zbadam anty ax o spr czy dawka jest nie za mala...
Pochwalcie Ktora z Was z pelna swiadomoscia dzieki heparynie i acardowi donosila ciaze i to nie jedno
Tak mocno teraz potrzebuje wsparcia a mocno wierze ze teraz sie uda

Ja byłam u 4 lekarzy i nikt nie chce dać heparyny . Mam jedna lekarkę prywatnie która mi da jak zajdę w ciąże
 
reklama
Ja byłam u 4 lekarzy i nikt nie chce dać heparyny . Mam jedna lekarkę prywatnie która mi da jak zajdę w ciąże
Ja po poronieniu robilam mega rozlegle badania i po wizycie u hematologa dobitnie poprosilam o konkrety bo mam trombofilie co prawda delikatna bo heterozygotyczna ale czuje ze i tarczyca mogla sie przyczynic bo mialam ja tsh 11
Teraz bede dawkowac neoparin 0.4 i acard 75 na noc i musimy walczyc ( a zadzlam znow w ciaze za pierwszym razem) marzy mi sie z jeszcze dwojka dzieci ale musze znalesc dobrego ginwkologa ktory sie nie poi mutavji i dawkowania heparyny ( mi wypisuje rodzinna bo przeczytaniu dokumentu od hematologa i genetyka)
Trzymajmy za siebie kciuki :)
 
0,3
Duphaston brałam jak miałam krwiakiNie wiem, skoro w badaniach genetycznych jest mutacja to chyba ogólnie mam jakiś problem ale nie biorę na codzień żadnych leków tylko w ciąży. Głównie z powodu strat, po prostu boję się próbować być w ciazy bez zastrzykow, żaden lekarz się nie odważy jak już jedną się tak udała. No i druga już też. Kolejnej nie planuje.
Też miałam krwiaki, ogromne, odklejajace kosmowke i udało się donosic. W pierwszej ciąży lezalam plackiem 2 miesiące, w drugiej miesiąc.
Ja mam dawkę 0.6 heparyny pierwsza ciaza szczęśliwa Olcia już ma 3 lata urodziła się ogromna 5.170 oczywiście cc. Potem druga ciąża 21.12.2018 serduszko przestalo bic. I w lipcu poronilam w 4tc. Nic nie brałam zadnych lekarstw. Natomiast teraz jestem w 5tc Na początku bralam acard i luteine dopochwowo. Jednak okazało się że najprawdopodobniej mam zespół antyfosfolipidowy. Lekarz zmienił lekarstwa na heparyne i duphaston bo gdy bralam luteine mialam i do tej pory mam brzydkie brazowe uplawy.
 
Ja mam dawkę 0.6 heparyny pierwsza ciaza szczęśliwa Olcia już ma 3 lata urodziła się ogromna 5.170 oczywiście cc. Potem druga ciąża 21.12.2018 serduszko przestalo bic. I w lipcu poronilam w 4tc. Nic nie brałam zadnych lekarstw. Natomiast teraz jestem w 5tc Na początku bralam acard i luteine dopochwowo. Jednak okazało się że najprawdopodobniej mam zespół antyfosfolipidowy. Lekarz zmienił lekarstwa na heparyne i duphaston bo gdy bralam luteine mialam i do tej pory mam brzydkie brazowe uplawy.
Mi za odradzili luteine a biore duphaston 1 x dziennie rano.. Letrox, zastrzyk i duzo suplementow
Fajnie ze masz super ginekologa ktory se radzi
 
Mi za odradzili luteine a biore duphaston 1 x dziennie rano.. Letrox, zastrzyk i duzo suplementow
Fajnie ze masz super ginekologa ktory se radzi
u trzech juz bylam. Do tego poszlam pierwszy raz i na nim koniec bo u nas już nie ma dobrych. Natomiast moj internista jest też zaangażowany ponieważ interesuje się naprotechnologia czyli naturalnym zajściem w ciążę wiec wie co nie co. Ja duphaston biorę 2× rano i wieczorem.
 
Mam niedoczynność tarczycy i mutacje w genie protrombiny (heterozygota). Wiedziałam o trombofilii przed zajściem w ciąży ( tsh, ft3 itp mialam ok) i zaczelam robic zastrzyki ok 32 dni cyklu (kilka dni po tescie). Niestety 3 dni pozniej było już po ciąży, dlatego teraz mam brać acard od miesiąca wcześniej przed staraniami plus od dnia owulacji neoparin, a potem od testu jeszczu 2xduphaston (kwas foliowy i tak biorę od kilku miesięcy). Mam nadzieję,że teraz się uda, ale trochę przeraża mnie ta kombinacja, szczególnie robienie zastrzyków z heparyny od owulacji zamiast standardowo od testu
 
Mam niedoczynność tarczycy i mutacje w genie protrombiny (heterozygota). Wiedziałam o trombofilii przed zajściem w ciąży ( tsh, ft3 itp mialam ok) i zaczelam robic zastrzyki ok 32 dni cyklu (kilka dni po tescie). Niestety 3 dni pozniej było już po ciąży, dlatego teraz mam brać acard od miesiąca wcześniej przed staraniami plus od dnia owulacji neoparin, a potem od testu jeszczu 2xduphaston (kwas foliowy i tak biorę od kilku miesięcy). Mam nadzieję,że teraz się uda, ale trochę przeraża mnie ta kombinacja, szczególnie robienie zastrzyków z heparyny od owulacji zamiast standardowo od testu
Mnie na poczatku tez przerazily te lekarstwa szczególnie Acard i jeszcze gdzieś o nich myślę... ale troszkę dziewczyny mnie tutaj uspokoily one też braly i biorą te wszystkie specyfiki więc i ja biorę i staram się być pozytywnej myśli choć niewiem jak długo będę
 
Mam niedoczynność tarczycy i mutacje w genie protrombiny (heterozygota). Wiedziałam o trombofilii przed zajściem w ciąży ( tsh, ft3 itp mialam ok) i zaczelam robic zastrzyki ok 32 dni cyklu (kilka dni po tescie). Niestety 3 dni pozniej było już po ciąży, dlatego teraz mam brać acard od miesiąca wcześniej przed staraniami plus od dnia owulacji neoparin, a potem od testu jeszczu 2xduphaston (kwas foliowy i tak biorę od kilku miesięcy). Mam nadzieję,że teraz się uda, ale trochę przeraża mnie ta kombinacja, szczególnie robienie zastrzyków z heparyny od owulacji zamiast standardowo od testu
Ja dzis bylam u endokrynologa 5 tydz ciazy a tsh 3.5 spada bo mialam 5
Ale kurcze te ceny wizyt szokozja 150 endo, 150 ginekolog, 150 hematolog a gdzie jeszcze badania itp
Ktora z Was robi biorac heperyne ddimery i anty xa spr czy dawka jest ok?
 
Witajcie. Ja dostałam heparynę od niedawna (16+4) ze względu na puchnace nogi ( jestem po operacji żylaków). Od kilku dni ciśnienie mam podwyższone pomimo brania tabletek. Czy to może być od heparyny? Miałyście taki przypadek?
 
reklama
Cześć dziewczyny, niedawno pisałam na wątku „ blada kreska na teście” dzisiaj pani ginekolog potwierdziła ciaze..tzn jest pęcherzyk i za dwa tyg następna wizyta, ponieważ to dopiero 5 tydzień3dni.
Dodam ze jestem po trzech poronieniach, ostatnia ciaza w 2017 roku zakończona oburmarciem w 17tc. Dostałam heparynę a dokładnie neoparin 40mg. Niestety nie należy mi sie refundacja, ze względu na to, ze wyniki badań( których robiłam już chyba ze 40 ogólnie włącznie z cała genetyka) są w normie a nawet powiedziałabym ze ksiazkowo. Dzisiaj zaczęłam pierwszy zastrzyk, szczerze mówiąc, myślałam ze to bedą strzały a to zwykle strzykawki z igła która ma chyba z 3cm! Jestem lekko przerażona, bo teraz to pikus, ale mam pytanie do dziewczyn, które już maja duży brzuszek, gdzie sie klujecie? Czy w twardy brzuch da sie wgl to wykonać? Moja ginekolog powiedziała, ze kobiety dają radę, ale ja tego jakoś nie widze...
bardzo z mężem cieszymy sie z ciazy i z tego ze chyba wkoncu trafiłam na dobra panią ginekolog, ale mam duże obawy. Dodatkowo mam brać acard, kwas, pregneplus, trochę tego dużo? Nie chodzi nawet o ten koszt około 300 zł miesiacznie za same leki, ale o ilość tego wszystkiego...
pozdrawiam i dziękuje tym co wytrwali do końca mojej wiadomości ☺️
 
Do góry