reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Niestety ale będę rodzic już dziś. AFI na poziomie 3 czyli malutko. Jestem na Zaspie i czekam na badanie rozwarcia. Lekarze twierdzą ze lepiej już urodzić niż trzymać ją bez wód a na świecie sobie poradzi już. Także trzymajcie kciuki żeby było wszystko dobrze
Bardzo mocno Ci kibicujemy! Musi być dobrze! Jakie znaczenie ma rozwarcie skoro masz iść na CC?
 
reklama
Myślę, że to fajne podejście :) Tak, tak 21 września, choć mam stawić się w szpitalu na 2 tygodnie przed terminem przez wysokie ciśnienie i ogólnie leki które przyjmuję ;) Jeśli wysokie ciśnienie będzie się utrzymywać, wywołają poród w 38 tc. Jeśli będzie pod kontrolą, to wywołacznie w 40 tc, już bez zwlekania ;) Zobaczymy, ginekolog zdecyduje co ze mną zrobić ;) a jak z Twoim terminem?
U mnie termin z ostatniej miesiączki to 15.09, ale z ostatniego usg to 08.09 wiec zobaczymy 😊 02.09 mam wizytę u lekarza i zobaczymy co zadecyduje poniewaz prawdopobnie będę miala
CC. Obym tylko wytrwała do tego terminu wizyty. Wiec może okazać się, ze będziemy rodziły w bardzo podobnym terminie 💪😊 a czy wiesz już może do kiedy masz przyjmowac acard? Poniewqz jeden lekarz zaleca mi do końca 35 tygodnia a drugi do końca 36 i zgłupiałam 🙈
 
Urodziłam 😃 poszło gładko po oksy
Cały poród trwał 1,5 h z czego 18 min partych. Krocze jak nowka sztuka.
Moja mała księżniczka 44,5 cm 1925 g
13.08.21 o 23:38 💕 podczepiona pod cepap ale wyniki są Ok. Jutro będę wiedziała więcej
69441A67-C14B-448C-8543-FFACC846F002.jpeg
 
Acard do końca 36tc :) Ja wg ostatniego usg też mam wcześniejszy termin porodu, ale tym nie należy się kierować. Tylko pierwsze usg prenatalne :)
Urodziłam 😃 poszło gładko po oksy
Cały poród trwał 1,5 h z czego 18 min partych. Krocze jak nowka sztuka.
Moja mała księżniczka 44,5 cm 1925 g
13.08.21 o 23:38 💕 podczepiona pod cepap ale wyniki są Ok. Jutro będę wiedziała więcejZobacz załącznik 1305523
Gratulacje!!! Jesteś dzielną wojowniczką! Jaka ulga ze malusia jest już na świecie ❤️❤️❤️ Już nie musisz się martwić. Jesteście pod najlepszą opieką! 😊 Malutka jest cudna, nawet z tym całym sprzętem na twarzy! Jak to się stało że rodziłaś siłami natury? 😁 Jejku jak zazdroszczę szybkiego rozwiązania. 😁💙💜❤️ Witamy maleńką heparynkę na świecie 😁
 
Urodziłam 😃 poszło gładko po oksy
Cały poród trwał 1,5 h z czego 18 min partych. Krocze jak nowka sztuka.
Moja mała księżniczka 44,5 cm 1925 g
13.08.21 o 23:38 💕 podczepiona pod cepap ale wyniki są Ok. Jutro będę wiedziała więcejZobacz załącznik 1305523
Gratuluje 🥰 coreczka na zdjęciu wyglada na sporą, gdybym nie wiedziała, ze to wcześniak to raczej nie pomyślałabym, ze jest wcześniakiem. Życzę zdrówka dla malutkiej i trzymam kciuki ✊
 
Acard do końca 36tc :) Ja wg ostatniego usg też mam wcześniejszy termin porodu, ale tym nie należy się kierować. Tylko pierwsze usg prenatalne :)

Gratulacje!!! Jesteś dzielną wojowniczką! Jaka ulga ze malusia jest już na świecie ❤️❤️❤️ Już nie musisz się martwić. Jesteście pod najlepszą opieką! 😊 Malutka jest cudna, nawet z tym całym sprzętem na twarzy! Jak to się stało że rodziłaś siłami natury? 😁 Jejku jak zazdroszczę szybkiego rozwiązania. 😁💙💜❤️ Witamy maleńką heparynkę na świecie 😁
No właśnie jak się dowiedziałam że musimy rozwiązać ciąże to wpadłam w płacz,przyszedł lekarz i po rozmowie wyszlo ze lepiej gdyby urodziła się naturalnie ze względu na wiek ciąży i układ oddechowy. Lekarz obiecał i wpisał w kartę ze jeśli dostanę ataku paniki/histerii itd to wykonają mi cesarskie cięcie wiec uznałam ze spróbuje dla małej i podpisałam zgodę na oksy. Startowałam z rozwarcie 2 cm. O 19 dostałam oksy i była zwiększana co 0,5 aż do poziomu 6 co 15 min. Przy około poziomie 4 miałam już bóle krzyżowe i nieregularne skurcze. Wtedy dostałam coś przeciwbólowego ale ze nic nie pomogło a rozwarcie było już 5-6 cm to położne zdecydowała ze lepiej zadziała znieczulenie zewnątrz oponowe i zawołała anastazjologa. O 22:30 dostałam już dawkę zzo (5-6 cm rozwarcia) i z bólu 9/10 zrobiło się 4/10 ale pomogło tylko na 30 min bo o 23:00 zaczęło się nasilać do 6-7/10,o 23:15 położna zwiększa oksy,sprawdza rozwarcie a tam już 10 cm i główka mega nisko wiec zaczynamy parte. I tak w ciągu 18 min Laura przyszła na świat ❤️ Łatwo nie było,miałam kryzys że chce CC,że z bólu już nie wytrzymam i umieram,klełam na sali do personelu itd ale dałam rade i gdy położyli mi ją na chwilkę na brzuchu to już zapomniałam o całym bólu 🥰
 
Na ten moment z małą jest dobrze,usg płuc wyszło dobrze a to dobrze rokuje. Na razie musi być pod cpapem i w podgrzewanym łóżeczku,dwie pierwsze doby są decydujące czy coś się nie pogorszy wiec mniej więcej czas hospitalizacji będę znała w poniedziałek.
Punkty liczyli jej 4 razy i było 6/7/8/8 także urodziła się w stanie średnim ale koniec końców był stan dobry.
Staram się zbierać jej siare ale na razie idzie to jak krew z nosa,mam nadzieje ze laktacja się rozkręci. W poniedziałek ja wychodzę do domu wiec będę do niej dojeżdżać codziennie,niestety nie mam możliwości zostania z nią do końca w szpitalu.
 
reklama
Na ten moment z małą jest dobrze,usg płuc wyszło dobrze a to dobrze rokuje. Na razie musi być pod cpapem i w podgrzewanym łóżeczku,dwie pierwsze doby są decydujące czy coś się nie pogorszy wiec mniej więcej czas hospitalizacji będę znała w poniedziałek.
Punkty liczyli jej 4 razy i było 6/7/8/8 także urodziła się w stanie średnim ale koniec końców był stan dobry.
Staram się zbierać jej siare ale na razie idzie to jak krew z nosa,mam nadzieje ze laktacja się rozkręci. W poniedziałek ja wychodzę do domu wiec będę do niej dojeżdżać codziennie,niestety nie mam możliwości zostania z nią do końca w szpitalu.
Podjęłaś mega odważną decyzję o porodzie naturalnym. Naprawdę możesz być z siebie dumna!!! :) Co do momentów kryzysu na porodówce... Myślę, że te położne to już wszystko słyszały :D Bardzo się cieszę że dostałaś zewnątrzoponowe i do tego same Ci to zaproponowały! Bardzo współczuję skurczów krzyżowych. Też je miałam... Wiem, że są okropne... Nawet nie czułam tych z brzucha przy porodzie, bo krzyżowe zdominowały całe moje odczucia. Super, że jesteś już po i że tak sprawnie poszło, a to był pierwszy poród! :) Czy mogła być z Tobą osoba towarzysząca? Czy gdy malutka wyszła na świat, od razu zapłakała? Dawała radę oddychać, czy wymagała interwencji? Czy jesteś zadowolona z personelu? :) 3mam kciuki za Laurę. Rozumiem, że jest obecnie cały czas na neonatologii? Jak często i długo możecie się widywać? :) Wiem jak to jest z początkami laktacji... jutro już będzie dużo lepiej :) U mnie też nic nie leciało i dokarmiałam mm po palcu ze strzykawki. Czy malutka jest pod tlenem? A jak Ty się czujesz? Super, że krocze całe :D Trzeba przyznać, że położne na Zaspie wiedzą jak kierować parciem, żeby kobieta wyszła z jak najmniejszymi obrażeniami :) Brawo!!! :)
 
Do góry