reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Historie wcześniaków

Doskonale cię rozumię, My też walczymy o każdy wolny termin w przychodniach. Aleks urodził się w lipcu i przeszedł zakażenie drug moczowych, powinien być pod stałą kontrolą nefrologa a pierwszą wizytę będziemy mieli dopiero 8 stycznia.
Najważniejsze to być pod stałą kontrolą pediatry i w razie czego pozostaje skierowanie do szpitala:sorry:.
Na rechabilitację też dostaliśmy się tak wcześnie przypadkiem gdyż miał mieć dopiero w styczniu ale ja wydzwaniałam tam notorycznie i wreszcie ktoś się zlitował i wcisnął nas na wcześniejszy termin.
Trzymaj sie i nie załamuj już tak jest w naszej służbie zdrowia.
Zawsze możesz poprosić jakiegoś lekarza o numer telefonu do rzecznika praw pacjenta ja w taki sposób wcisnęłam sie do ortopedy gdy mój starszy syn miał kłopoty z bioderkami i potrzebował rozwórki.
 
Ostatnia edycja:
reklama
wiecie nie wiem jak macie napisane na skierowaniu ale ja zawsze prosiłam aby na skierowaniach było napisane pilne i wtedy musza przyjac nie maja wyboru a jak nie to prosilam o podanie innej poradni i np teraz nie było terminow w szpitalach ale w wojewodzkiej przychodni były i czekałam tylko 10 dni wiec prubujjcie
 
wiecie nie wiem jak macie napisane na skierowaniu ale ja zawsze prosiłam aby na skierowaniach było napisane pilne i wtedy musza przyjac nie maja wyboru a jak nie to prosilam o podanie innej poradni i np teraz nie było terminow w szpitalach ale w wojewodzkiej przychodni były i czekałam tylko 10 dni wiec prubujjcie
My też mieliśmy napisane Cito.Więc nie było problemów z długimi terminami.
 
A u nas nawet CITO nie robi wrażenia na panie w rejestracji:crazy::crazy::crazy:
Wszystkie skierowania po wyjściu ze szpitala mieliśmy wypisane na cito a do nefrologa nadal czekamy na pierwszą wizytę (będzie w styczniu)
Do poradni wczesnej interwencji dostałam się przez to że ciągle dzwoniłam i pytałam czy jakiś termin sie zwolnił (w końcu ktoś sie zlitował i nas wcisnął) a do neurologa rejestrował nas mąż i nie obyło się jak on to mówi bez CIEPŁYCH SŁÓW:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:.
Natomiast jak wcześniej wspominałam w tamtym roku miałam problem dostać się do ortopedy (skierowanie na CITO) 3 miesiące na wizyte kazali mi czekać a same wiecie jak ważne jest szybkie korygowanie bioderek u 3 miesięcznego dziecka każdy dzień bez rozwórki to wielka strata i lekarz podał mi numer do Rzecznika Praw Pacjenta. Po interwencji tej kobiety sama dyrektor szpitala mnie przyjęła do swojego biura, obejżała zdjęcia z USG i zadzwoniła do rejestracji żeby nas zapisać. Po dwóch dniach byliśmy już u ortopedy i to jako drudzy na liście, mierzenie trwałao 5 min, a tyle nerwów mnie to kosztowało.
Jak ktoś jest ze śląska to ja nadal mam ten numer do Rzecznika ;-);-);-)
 
Moj synek urodzil sie 18 wrzesnia w 34 tc. Przeszedl zapalenie pluc i pierwsze dwa tygodnie zycia spedzil w szpitalu. Nie rozpoznali u niego zadnych nieprawidlowosci zwiazanych z wczesniactwem. Aktualnie ma 10 tygodni wazy 5400, ladnie je, usmiecha sie i reaguje na dzwieki. Jednalk jedno mnie strasznie martwi, Marcelek nie potrafi skupic jeszcze wzroku na twarzach ani na przedmiotach, jakby ich nie zauwazal wogole :-(. Reaguje na swiatlo, patrzy w kierunku lampki czy okna, ale to wszystko. CO ROBIC?????? Blagam o pomoc bo juz odchodze od zmyslow...
 
Idź do okulisty! Ale koniecznie takiego, który ma doświadczenie w badaniu wcześniaków! Czy, gdy wypuszczali Was ze szpitala lekarze nie mówili Ci o konieczności kontroli okulistycznych?? Czy mały miał tlenoterapię? Czy był naświetlany? To są wszystko czynniki, które mogły uszkodzić mu wzrok. Pędem do okulisty! Już w poniedziałek, prywatnie, za każde pieniądze!
 
Kochana nie martw się,aż tak bardzo.Takie maluszki rozwijają się troszke inaczej niż dziei urodzone o czasie.Myśle,że maluch miał badania okulistyczne w szpitalu.Zazwyczaj wcześniaki mają je robione.Jeżeli nie przebadaj go u okulisty.Tacy specjaliści od wcześniakow przyjmują przy oddziałach neonatologicznych
 
bez paniki...wczesniaki nie rozwijaja sie ksiazkowo niektore sprawy moga robic wolniej czy pozniej...
idz do neurologa i okulisty to podstawa, okulista musi byc dzieciecu i najlepiej w jakis cenrtum zdrowia dziecka. Idz tez do neurologa bo lepeij aby go tez zobaczyl
 
reklama
Tylko spokojnie,
ja też mam wczesniaka - urodził się półtora miesiąca przed czasem, leżał w inkubatorze. Faktycznie po wyjściu ze szpitala zostaliśmy skierowani do specjalistycznej poradni okulistycznej dla wcześniaków (byliśmy tam w sumie 2 razy) w odstępie około miesiaca aby sprawdzić czy wszysko się dobrze rozwija. Zwróć uwagę na ten temat lekarzowi prowadzącemu maluszka.

Jeśli chodzi o neurologa - też musieliśmy takie badanie odbyć. Też nie wszystko było ok. Ale też nie denerwuj się na zapas. W większości przypadków wcześniaczki mogą -rozwijać się troszkę z opóźnieniem - ale przychodzi taki czas, że wszysto nadrabiają. Najgłupsze co może być to porównywanie maluchów do tych z książek i tabelek - wtedy sama się denerwujesz i zastanawiasz czy aby napewno twoje dziecko jest normalne. Mój synek ma teraz 4 i pół roku, rozwija się normalnie.

Na każde dziecko należy spojrzeć indywidualnie i dać mu czasem troszke więcej czasu.
 
Do góry