reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile ważą wasze dzieci

Agutek, może spróbuj to trochę uregulować, tak żeby jadła co 3 godziny. Może jak ją przetrzymasz, to zje więcej. Ja karmię synka co 3 godziny o tych samych godzinach i nawet nie czekam aż się zacznie upominać, tylko po prostu mu daję butlę o 7:00, 10:00, 13:00 i tak dalej. Karol czasem też zje mniej, np. 90ml, ale wtedy i tak ma przerwę 3 godziny. Wydaje mi się że 4 godziny to trochę za długa przerwa. Ja sama jem częściej ;-). Zauważ, że schemat zakłada 6 posiłków na dobę, ale powinna być dłuższa przerwa w nocy, więc w dzień wychodzi częściej niż co 4 godz.
 
reklama
Agutek, może spróbuj to trochę uregulować, tak żeby jadła co 3 godziny. Może jak ją przetrzymasz, to zje więcej. Ja karmię synka co 3 godziny o tych samych godzinach i nawet nie czekam aż się zacznie upominać, tylko po prostu mu daję butlę o 7:00, 10:00, 13:00 i tak dalej. Karol czasem też zje mniej, np. 90ml, ale wtedy i tak ma przerwę 3 godziny. Wydaje mi się że 4 godziny to trochę za długa przerwa. Ja sama jem częściej ;-). Zauważ, że schemat zakłada 6 posiłków na dobę, ale powinna być dłuższa przerwa w nocy, więc w dzień wychodzi częściej niż co 4 godz.

Masz rację.
Jutro spróbuję jakoś to wdrożyć.
Tylko czy jak mi zje 60-80 ml to mogę ją 3h przetrzymywać?
 
Ja tam nie karmię regularnie :szok: Daję małemu butlę, kiedy widzę, że jest głodny, bo wtedy robi się marudny, no i jak nie mam pokarmu w piersiach.. I tak na przemian raz cyc, raz butla.. I Piotruś różnie zjada (z butli) - dziś jadł tak po 80 ml, nie chciał więcej, pewnie przez te upały..
 
Agutek nie martw się, nie jest to może pocieszające, ale u Nas WIktoria też mało przybiera na wadze chociaż wygląda normalnie (powiedzmy wygląda na drobne dziecko), tylko ma mały brzuszek. No i nie dają mi spokoju te jej wystające żebra. Lekarka powiedziała, że wygląda dobrze i 680g na 6 tygodni to ok. Dla mnie oczywiście to nie ok, myślałam że podtuczę ją trochę sztucznym mlekiem, ale niestety mleko sojowe jej nie smakuje (pluje dalej niż widzi).
Pocieszam się, że jakby była głodna to by płakała.
 
No to tak mniej więcej nasze dzieci idą równo z wagą ;-)
Mam nadzieję, że jeszcze ruszą troszkę.
Ja sobie tak właśnie myślę, że Wiktoria co zje to zaraz spali te kalorie - jest strasznie "ruchliwa", jak nie śpi to nie może "uleżeć" w miejscu. Tak więc Aga pozostaje nam tylko cieszyć się, że będziemy miały piękne zgrabne córeczki, bardzo żywiołowe. A przy nich jakie my będziemy miały figury:cool2::happy::happy:
 
reklama
Do góry