reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

imiona dla naszych okruszkow :)

DZiś ze starym gadałam na temat imion. Już mi się niedobrze robi jak słyszę Zosia Hania Maja,Julia wiktoria cy Oliwia.Wszedzie te imiona.Jak mysmy małej nadawali imię z jej rocznika są u nas na wsi 1, cała reszta jak powyżej pisałam.Co do chlopaków króluje Igor oskar szymon bartek franek tadek antek emil
 
reklama
Skodzia, ja nie krytykuję, tylko się uśmiałam (pozytywnie) dlatego, że to dość niespotykane imię w dzisiejszych czasach i przy takim kilkutygodniowym maleństwie fajnie brzmi- Tadzio:tak:

Ja chciałam mieć zawsze Antka, po moim dziadku kochanym, ale dziadek męża (też Antoni) jest czarną owcą w rodzinie i chyba by nas zamordowali...

Spoko. Na pierwsze tez bym nie dala, bo dzieci sa okrutne, to imie po moim zmarlym dziadku... Ale Ignacy juz jest czesciej spotykane i po dziadku meza. Znam tez malego Zygmunta to jest dopiero odwazne imie ;-)
 
MAja Twoje greckie imiona są jak najbardziej normalne w polsce.

może i tak ale mąż by mnie zlinczował jakbym je nadała :-p
Ja juz kombinowałam by nazwać syna Nikodem a po prostu wołać Nikos ale że mam długie nazwisko to musiałam poszukać krótkich imion.
Ostatnio zaczęło mi sie podobać Liwia dla dziewczynki ale jak przeczytałam znaczenie imienia to juz mniej mi sie podoba.
 
Greckim odpowiednikiem leku na bezpłodność jest klasztor Tsambika na szczycie wulkanicznego przylądka za Kolimbią, z widokiem na piaszczystą plażę o tej samej nazwie (na południu). Kościół niczym specyficznym się nie wyróżnia, poza tym, że przyciąga bezdzietne kobiety, które przychodzą tu 8 września, by pokłonić się XI-wiecznej ikonie.

Jeżeli w Grecji ktoś się przedstawi Tsambika (dziewczyna) lub Tsambikos(chłopak) to wiadomo jakim jest CUDEM.
U nas nie ma odpowiednika, więc będzie Liliana:)
 
Moje dziecko tez jest cudem bardzo chcialam drugie ale moj nie chcial ale sie przytrafilo i bardzo sie ciesze. Chcialam synka , moi rodzice stracili syna i chcialam zeby mieli chociaz wnusia. Mial na imie wojtek podoa mi sie to imie. Jeszcze Jas Marcel Jakub ale zadne mojemu nie podoba sie . Mam przewage on wybieral dla corci wiec moja kolej :)
 
Marcelek Janek super :-)
Moja Cesia tez byla cudowna, taka babcia jak nie babcia, wyjatkowa, oczytana, przekazala mi milosc do ksiazek, do poprawnej polszczyzny, zreszta pochodzila zza Buga wiec plynie we mnie silna zabuzanska krew ;-)
 
reklama
Mmamy problem z imieniami bo raczej juz zostaniemy w Uk wiec myslimy by wybrac imie ktore nie bedzie ciezkie do anglikow by dziecko pozniej tez nie czulo sie skolowane , ze nie potrafia wymowic jego imienia. Ale nie mozemy wykluczyc tez mozliwosci ze stanie sie taka sytuacja , ze bedziemy musieli wrocic do kraju wiec chcemy imie ktore tez bedzie proste do zapisania w polsce. Dla dziewczynki mialo byc Maja bo to pierwsza opcja w pierwszej ciazy ale teraz troche nam sie objadlo bo sporo ich chociaz nie wykluczamy tutaj pisalo by sie po prostu Maya a wymowa ta sama albo spodobalo nam sie Emma proste w pisowni tez dla polakow i wymowie a mozna by mowic Emilka po polsku (chociaz Emilia mi sie raczej srednio podoba) dla chlopca maz wymyslil Oskar tutaj pisane Oscar , ale ja jakos na 100% nie jestem przekonana , a ciezko jest nam znalezc takie chlopiece miedzynarodowe imie .
 
Do góry