reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych styczniowych maluszków :)

Mi mąż powiedział, że będziemy wybierać, jak się okaże co będzie, więc na razie nie mam zabawy...

Z męskich dla mnie to Maciek, ostatnio spodobał nam się Leon...

Dla dziewczynki za to masakra, nic mi się nie podoba oprócz Liliany (Hania, Zosia, Zuzia, Wiktoria --> zajęte przez rodzinę/znajomych, Maja, Lena, Julka itp. odpadają bo nie chcę dać imienia, które jest akurat najpopularniejsze). A na Dżesiki, Vanessy, Brajany, Nikole to reaguje alergicznie, podobnie jak Wy (mam nadzieję, że nikogo nie urażę).
 
reklama
jejku, czuję się jak dziwoląg że dałam synowi na imię Nataniel :p
malinka, Liliana też mi się podoba ale my już się na Gabrysię zdecydowaliśmy
co do męskich imion to żadne nam się nie podobało dlatego taki Natanielek w końcu powstał, sama nie wiem w jaki sposób ale nie żałuję tego, że tak nadaliśmy mu
 
Vinga to, że Wam się podoba to najważniejsze. Choć mi osobiście Nataniel też bardzo, tak tajemniczo i dostojnie:-).
 
Gabrysia też mi się podoba, ale mój ma starą ciotkę, na którą mówią Gabryśka i nie chce :p

głupie to trochę, jak łatwo można zrazić się do imienia, wystarczy, że znasz kogoś, kogo nie lubisz o tym imieniu albo komu jakoś dziwnie to imię wymawiają...

u nas odpadają jeszcze Kuba i Szymon, bo są już w rodzinie
poza tym nie do końca odpowiadają mi takie imiona jak Stanisław, Franciszek czy Jadwiga dla małych dzieci... ale ja marudna jestem :-D

a przyznam szczerze, że wcześniej nie znałam imienia Nataniel :) najważniejsze, że Wam się podoba, no i chłopak będzie się wyróżniał...
 
Malinka, najczęściej się spotykamy właśnie z taką reakcją.ludzie nie słyszeli o takim imieniu. sporo jest Natanów ale w tym wydaniu mi się nie podoba. tak za szorstko brzmi. zgadzam się z tobą że jesteśmy uprzedzeni do niektórych imion z powodu osób które je noszą. dlatego tak trudno jest czasem coś wybrać
 
Właśnie mam wrażenie, że co drugi chłopiec teraz to Kubuś. Jakoś mam awersję do tych najpopularniejszych, mimo, że mi się podobają...
 
ja mam Nikodema :) i bylo to imie odkad pamietam wybrane dla synka :) chcialam kiedys Kubusia ale maz sie napatoczyl
 
reklama
Mi się Kuba podobał od zawsze:-) i nie wyobrażam sobie nie mieć synka Kubusia:-D Szymon też popularne, dlatego chłopiec będzie kolejnym popularnym Kacprem:-D a dziewczynka mniej popularna Zosia(u nas nie ma w okolicy i w rodzinie)
 
Do góry