reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

irlandzki paszport dla malucha

garda tego nie podpisze..:no:bylam w pn i wyslali mnie do ichniejszego biura ds. imigracji,gdzie rowniez odmowiono mi podpisu. Postanowilam isc do notariusza/prawnika,bo nie chce mi sie odsylac ponownie po podpisaniu przez GP-nigdy nie wiesz na kogo trafisz.Mam pytanie-trzeba dolaczyc akt malzenstwa,czy nie?
my wysyłając wniosek wysłalismy tez już wypełniony i podpisany Form A.wypełniła i podpisała go gardzistka,właśnie na tutejszej gardzie.
Pytałam was z ciekawości czy moze gdzieś jest zabronione,że garda podpisac nie może,ale skoro nam podpisali to chyba jednak akceptują.

Co do aktu małżeństwa to my wysyłaliśmy - i nie ksero a oryginały bo kserokopii nie akceptują.Tak samo jak wysyłasz paszport albo dowód to też oryginał musi byc.
Odesłali nam wczoraj wszystko łącznie z Form A i dopiskiem,że musimy wysłac dowody na to,że maż był tu 4 lata przed narodzinami dziecka.
 
reklama
wlasnie czytalam o Twojej sytuacji,to dziwne bo wymog to 3lata..Moze im sie pomylilo?Odeslij P60,jak dzieczyny mowia i moze to pomoze..
A widzisz-u nas gardzistka nie chciala podpisac.Co urzednik,to inna historia:eek::confused:
 
wymóg to 4 lata ;-)
Where a parent is a national of an EU/EEA Member State or Switzerland, the parent must have resided in the island of Ireland for a total of three or more years during the four years immediately before the birth.

to znaczy musisz byc conajmniej 3 lata w ciagu ostatnich 4 lat.Aj pomieszałam poplątałam.juz się wynosze :-D
 
Ostatnia edycja:
wlasnie czytalam o Twojej sytuacji,to dziwne bo wymog to 3lata..Moze im sie pomylilo?Odeslij P60,jak dzieczyny mowia i moze to pomoze..
A widzisz-u nas gardzistka nie chciala podpisac.Co urzednik,to inna historia:eek::confused:
wiesz odesłali nam pusty form A (że niby na tamtym nie było konkretnych dat od kiedy do kiedy maż jest w IE),akt ur. małej i nasz akt małżeństwa, no i oczywiście ID męża.
I teraz nie wiem czy znowu im wysyłac te dokumenty czy już tylko p60 i payslipy :confused:

Jest dokładnie tak jak mówisz,co urzędnik to inna historia.
Tylko wiesz,teraz nie wiem jak będzie.
Może nie podpisac.W ogóle jak pokazywaliśmy gardzistce ten Form A to była zdziwiona i mówiła,że nigdy czegoś takiego nie widziała :no: i,że dziwi się,że musimy to dołączyc.nieźle co.
No nic zbieram się na gardę.dam znac później co powiedzieli ;-)
3majcie kciuki.
 
Ostatnia edycja:
wymóg to 4 lata ;-)
the parent must have resided in the island of Ireland for a total of three or more years during the four years immediately before the birth.
kochana tylko z tego co ja rozumiem to " Rodzic musi byc rezydentem Irlandii przez 3 lata lub wiecej w okresie 4 lat poprzedzającym narodziny dziecka"
No chyba,że to nie angielski:confused:
 
no dobrze,ale jak rozumiesz ten przepis który wkleiłam ja ?
Ja rozumiem,że trzeba byc co najmniej 3 pełne,nie przerwalne lata z 4.Czyli brakuje Wam pół roku?
Choc nie rozumiem dlaczego nie uwzględniają roku 2006-2010 :confused::eek:



edit.no nie uwzględnili bo się dziecko urodziło w 2009 :sorry2:
 
Ostatnia edycja:
no ja rozumiem to tak,że trzeba tutaj byc min 3 lata przez okres 4 lat ,zanim dziecko pojawiło się na świecie.
mój mąż ma ponad 3 lata,a że to własnie on stara się o paszport dla małej to tak naprawdę nie jest ważne ile ja tutaj byłam ;-)
czemu nie uwzględniają roku 2010 i np nastepnych??tego tez nie wiem.to bez sensu bo jeśli chce się tutaj zostac na stałe,tak jak np my,a nie bylo się przed narodzinami malucha te 3 lata to jest to wielka niesprawiedliwosc,ze dzidzia nie moze miec ichnego paszportu.
ale widzisz wszystko sie teraz kręci w okól tej pieprz...rezydentury :-(
 
reklama
nie no,rzeczywiscie:-pnie wiem co mi sie zamanilo z tymi 3ma latami:sorry2:
W formie A jest wyraznie napisane:
...during the period of four years immediately preceding my child's birth...
Tak wiec 4lata definitywnie.Juz sie wystarszylam i zamotalam,bo ja jestem tu od 2006,ale moj A. na szczescie od 2005:cool2:
Taki jest wymog,co zrobisz..Liczy sie jedynie pobyt przed narodzinami dziecka..
 
Do góry