reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

irlandzki paszport dla malucha

reklama
nam przyslali ta kartke jakie sa wymogi i na niej bylo ze wystarczy 3 lata zeby jedno z rodzicow tutaj bylo przed urodzeniem sie dziecka:tak:.
Moj mial akurat wtedy 3lata i 4m i Szym ma IE paszport;-):-)
 
madbebe na początku czytając to co jest napisane na Form A,tez to tak zrozumiałam,ale z tego co wyczytałam na stronie citizen information to chodzi o min 3 lata w okresie 4 przed narodzinami dziecka.Czyli w ciągu 4 lat przed narodzinami dziecka jedno z rodziców musi byc przynajmniej 3 lata w Irlandii,wtedy dziecko otrzyma paszport irlandzki.
Nie dawało mi to spokoju wiec zadzwoniłam do babeczki która odesłała nam list z dokumentami i okazało się ze wystarczą te 3 lata,a list napisała bo zapomnieliśmy doslac p60.skleroza jestem i z tego wszystkiego po prostu zapomniałam.

jakbyście miały jakies pytania to dzwoncie do niej - nazywa się Deirdre Bridger to jest bezpośredni nr do niej 016733104.
podajcie tylko nr waszego form,to te cyferki w lewym górnym rogu formularza na paszport :-) obok kodu kreskowego :-)
podaje nr bo wiem,że na ten ich glówny ciezko sie dodzwonic,jak do każdego urzedu.

Co do podpisu Form A przez pracownika Gardy,to też to honorują.
oczywiście gardzista mówił,że nie wiedział,że taki formularz trzeba dołączyc do formularza na paszport,ale jak mu powiedzieliśmy że trzeba nam to podpisac to podpisał bez problemu.
madbebe najwyraźniej na jakiegoś popapranego gardzistę trafiłaś ;-)
 
Ostatnia edycja:
madbebe najwyraźniej na jakiegoś popapranego gardzistę trafiłaś ;-)
czy ja wiem:sorry:babka byla bardzo mila.Dla mnie to bez roznicy kto mi to podpisze w sumie..;-)
co do formy,ciesze sie ze jednak sie zalapiecie,ale..nie da sie tego inaczej zrozumiec bo podpisuje sie tekst oswiadczenia, w ktorym mowa wyraznie o 4letniej rezydenturze:tak::confused:
 
madbebe wiesz może oni specjalnie tak robią,bo jak ktoś dobrze nie poszuka to zobaczy ten form pomyśli "kurcze nie należy się"i da za wygraną.A tak poszperasz np na citizen info ,doczytasz i git.
Poza tym zawsze jeszcze można zadzwonic i się dowiedziec,ale tak jak mówiłam do nich się dodzwonic to hoho,graniczy z cudem.no chyba ze dzwonisz na numer powyzej.do tej babeczki dodzwonilam sie od razu.
Wiesz mi też w sumie nie robiło rożnicy kto mi to podpisze,tyle tylko,że skoro pracownik gardy może to zrobic za darmo to po co mam płacic prawnikowi za to :confused:
 
Pauletta ja juz nie pamietam...bo rok temu to zalatwialismy ,ale mamy ktore teraz sie staraja o paszport moze pomoga
 
reklama
Do góry