reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak sobie radzić z dolegliwościami Maluszków

A my mamy troche inny problem bodajze sa to kolki:/ jednego dnia jest dobrze a drugiego az mi sie plakac chce jak patrze jak biedak sie meczy.. jest krzyk podkurczanie i prostowanie nozek.. i tak trwa to ok 20 min zasnie na chwilke i spowrotem to samo ... jest to w godzinach wieczornych i nocnych.. co robić? karmie cycem podawalam malemu juz infacol ale nie pomaga:(
 
reklama
dziewczyny na niespokojnego maluszka spróbujcie suszarki do włosów, nie wiem czy akurat na płacz kolkowy pomoze, ale na taki marudny na pewno u nas rewelka. teraz mąż nagrał na kompa jak chodziła 5 min i ustawiamy w winapmie zeby powtarzało i mały albo lezy i sobie słucha albo zaraz usypia. tylko zeby za długo suszarka nie chodziła w pokoju bo zaraz powietrze robi sie suche
 
A my mamy troche inny problem bodajze sa to kolki:/ jednego dnia jest dobrze a drugiego az mi sie plakac chce jak patrze jak biedak sie meczy.. jest krzyk podkurczanie i prostowanie nozek.. i tak trwa to ok 20 min zasnie na chwilke i spowrotem to samo ... jest to w godzinach wieczornych i nocnych.. co robić? karmie cycem podawalam malemu juz infacol ale nie pomaga:(
Moj pierwszy synus tez mial takie straszne kolki przez pierwsze dwa miesiace. A wiec podstawa jest dobre przykladanie do cyca lub podawanie butelki - tak zeby maly nie nalykal sie powietrza. Uwazaj na to co jesz. Jesli ty masz wzdecia dziecko bedzie mialo tez.. Nastepnie po kazdym posilku nosic do odbicia. Pomaga tez noszenie w pozycji na brzuszku na wlasnej rece, tak , zeby nozki i raczki dyndaly . Mozesz kupic poduszeczke z pestek czeresni wlozyc na min do mikrofali i ciepla przykladac na brzuszek ( taka poduszke podgrzewa sie zawsze w mikrofali obok musi stac pojemnik z woda.) Ewentualnie przykladac cieple wyprasowane pieluszki( pamietaj cieple nie gorace). Mozesz tez po odpadnieciu pepuszka masowac zawsze z oliwka i zawsze okrezne ruchy w kierunku zegara, Oprucz tego herbatka z kopru i ja dostalam od pediatry taki lek Sab Simplex .
 
Marietta,na kolki ja podaje kropelki sab simplex - one czynia cuda i wiem ze sa tez dostepne w PL.Ja mam znowu inny problem Kasia ma zaparcia i nie bardzo wiem jak jej pomoc :( dzwonilam do poloznej to powiedziala ze to sie zdarza ze dziecko 3 doby kupki nie robi) moze i sie zdaza,ale widze ze ja to meczy ,probowalam dawac herbatki z rumianku i kopru wloskiego ale to nic nie daje :( Czym mozna pobudzic dziecko do kupkania ????? dodam jeszcze ze jedziemy na mleku moim odciaganym i modyfikowanym .
 
Trixi sprobuj masowac brzuszek . Wez na reke oliwke i w kierunku wskazowek zegara. Dla niemowlat mozna tez dawac do picia laktoze rozpuszczona w wodzie. Jest w kazdej drogerii ( ale tu zapytaj polozna od kiedy wolno i w jakich ilosciach)

W ekstremalnych przypadkach mozna pobudzic termometrem.
 
Ostatnia edycja:
.... Mozesz kupic poduszeczke z pestek czeresni wlozyc na min do mikrofali i ciepla przykladac na brzuszek ( taka poduszke podgrzewa sie zawsze w mikrofali obok musi stac pojemnik z woda.) Ewentualnie przykladac cieple wyprasowane pieluszki( pamietaj cieple nie gorace)....... ja dostalam od pediatry taki lek Sab Simplex .
ja kupiłam termofor hipopotamka i kładłam sobie na brzuchu a na niego Blankę i troszkę pomagało a teraz zgubiłam korek od tego termoforka i kicha!!!
A Sab Simplex ponoć bardzo dobry-wszyscy go chwalą-nie wiem w czym tkwi jego moc bo te wszystkie leki na symetikonie są !! ale on chyba u nas jeszcze nie jest dostępny, chciałam zamówić na allegro ale się wstrzymam żeby nie wykrakać tych kolek u małej!
Trixi w razie w to ja dawałam czopka glicerynowego, dzieliłam na ćwiartki i taką ćwiarteczkę aplikowałam!!!pomagało!!!
 
Ok,dzieki !!! zaczniemy od masazu :) i zobaczymy co bedzie dalej ,czopkow glicerynowych niestety nie mam ,ale mam gliceryne w pudeleczku i tak sobie mysle ze moze polacze te dwie metody i umoce koncowke termometra w glicerynie i ..... powinno odkorkowac :)
 
U nas chyba tez kolki to beda ciężko mi jeszcze stwierdzic, ale mala prezy sie i wierzga nogami i oczywiscie placze, a jak przystawie do cyca to spokoj tylko ze za chwile wypluwa... i tak w kółko dziś od 11 do 13 tak walczyłyśmy juz mi ręce opadały...
 
Uff termometr namoczony w glicerynie pomogl !!!! :) Gdziez to wszystko sie miescilo w takim malym brzuszku... Teraz Kasia spi tak slodziutko ...
 
reklama
Dziewczyny moja siostra zakupila te kropelki o ktorych piszecie sab simplex. Sprawdziły sie. Tylko, ze w Polsce ich sie nie kupi. Ona kupiła przez allegro albo na ebay. Juz nie pamietam. Kupiła 2 opakowania, bo facet tak miał do sprzedania, zapłaciła 90 zł. Zostało jej jedno i ma mi dac, ale mam nadzieje ze sie nie przydadza.

Saraa ile kosztuja te kropelki, bo one przeciez z Niemiec sa.
 
Do góry