reklama

jak sobie radzic z dolegliwosciami Maluszków

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2007' rozpoczęty przez Sorga, 27 Czerwiec 2007.

1. Sorga

Sorga Dobra Ciocia Samo Zło

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    tu mozemy pisac o problemach jakie mamy ze zdrowiem czy zachowaniem naszych dzieci, o tym co nas niepokoi i wymieniac sie sposobami radzenia sobie z nimi:)

2. Sorga

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jako pierwsza moge pochwalić sudokrem, który przegonił zaczerwienienie wokół odbytu Ziomka:)
    Jesli któraś z was ma problemy z łuszcząca się skórka- problem właściwy dzieiom przenoszonym i wczesniakom, to polecam paszki i okolice intymne traktowac talkiem, zapobiega poceniu i ewentualnym infekcjom, u nas wyglada to pieknie juz po dwuch dniach stosowania:)

3. reklama
  4. Luka013

Luka013 mamy czerwcowe 2007

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Umieściłam tego posta na głównym, ale przenoszę go tu -
    Sorga super wątek.

U mnie znów Zuzia wieczorami zaczyna bardzo płakać bo nie może się wypróżnić.....kolka to to na pewno jeszcze nie jest... z moją dietą bardzo uważam i na 100% nie jem niczego co mogło by jej zaszkodzić ....tłumaczę sobie to tak jak mi powiedziała lekarka, że to przez niedojrzałość przewodu pokarmowego i, że się unormuje....ale nie wiem jak będzie....

W dodatku Zuzi kupkę najlepiej robi się przy cycku - niekoniecznie musi jeść - wystarczy, że trzyma....

Kochane Czy Wasze maleństwa nie mają problemów z wypróżnieniem ????

5. Sorga

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    u nas problemów z wypróżnianiem nie ma ale w szpitalu dowiedziałam się że naturalnym masazem wspomagajacym jest kładzenie na brzuszku i my tak sobie walczymy na brzuszku profilaktycznie codziennie w czasie zabawy. Gwoli wyjasnienia to oczywiscie nie jest lezenie na plask tylko nóżki sa podkulone i dzidzia próbuje sobie radzic, próbuje unosic główke, aha i mieszam 2 łyżeczki rumiankowego hippa i 2 łyżeczki koperkowego do kubka i pije codziennie, polozna poradzila profilaktycznie.

6. patrycja24berlin

patrycja24berlin Mama czerwcowa'06 Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Kladzenie na brzuszku jest bardzo dobre ...Jak moja kladlam to zaraz "slodko pierdziala":-D mozna tez masowac brzuszek okreznymi ruchami i zawsze wedlug wskazowek zegara....

7. dorotka.1

dorotka.1 doube mamy 06.07,09.10

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja uzywam pentacrem na okolice odbytu i linomag--zalecenia poloznej
    talku nie kazala uzywac bo podobno uczula
    dopiero okolo 3 miesiecy jest dobrze

8. dorotka.1

dorotka.1 doube mamy 06.07,09.10

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    mam za to inny problem i nie wiem jak sobie poradzic
    mala juz druga dobe nie spi w nocy miedzy 22 a 4
    cycki pelne ale mam wrazenie ze sie nie najada nim
    bo ssie i wypluwa cyca,ssie i wypluwa
    dzwonilam do poloznej
    kazala na wieczor dac 90 ml nan 1 i zobaczyc ile zje i jak dlugo bedzie spac
    i jutro lub pojutrze ma podjechac pediatra
    co zrobic czy tez tak mialyscie

9. patrycja24berlin

patrycja24berlin Mama czerwcowa'06 Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dorotka nie bardzo wiem czemu sypia,ale na samym poczatku jak mialam wrazenie ze sie nie najada to najpierw kazali mi przed kazdym karmieniem wazyc mala a potem po jedzeniu i zapisywac...No i jak juz pisalam gdy byly problemy ze spaniem itd. to do mojego mleka musialam dosypywac jedna miarke mleka...Nie kazali od razu przechodzic na modyfikowane...A niunia w tych godzinach placze czy tylko poprostu nie spi...????
    moze tez ta pogoda tak dziala...:confused:

10. reklama
  11. kachasek

kachasek matka-wariatka :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dorotko u mnie jest podobnie, tyle że mały najpierw ściągnie sobie to, co zleci, a potem "walka z cyckami" (i to nie tylko w nocy). martwiłam się, że się nie najada, ale lekarka dzisiaj powiedziała, że w każdej chwili mogę podejść do przychodni i go zważyć (do przychodni mamy jakieś 100 m, a gdyby przez okno, to szerokość jezdni+2 wąziutkie chodniki+2 trawniczki). a w ogóle to czy 60g na plusie przez tydzień to nie jest za mało?
    Luka Michał wypróżnić się może, ale czasem ma problem z pierdzeniem. i to nie to, że nie może, bo puszcza bąki dość często, ale chwilami wydaje mi się, że ma aż za dużo tych gazów (no i nie wiem, czy to nie czasem przez te herbatki mlekopędne) i strasznie się pręży i płacze. położna mi powiedziała, że ma prawo, bo jak mu coś przeszkadza, to inaczej nie powie, a zębów też nie zaciśnie
    ale zastanawia mnie inna rzecz, jak mały jest bez pieluszki i ma zamiar się wysiusiać, często stasznie płacze (w pieluszce czasem też)

12. Olla

Olla Melowa mamusia:)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dorotka ja mam dokladnie ten sam problem ,mala w ciagu dnia spi jak zabita po kazdym karmieniu a w nocy ,czyli jak u Ciebie kolo 22 zaczyna buszowac,tzn ze nie zmrozy oka i kweka,przy cycku caly czas lezy i tak go mamla.Ja co prawda jeszcze pokarmu jako takiego nie mam (caly czas siara-zalamka,mowie wam... :( ) ale skoro w ciagu dnia mala nie placze to znaczy ze sie najada,no i dzisiaj o 2 nad ranem nie wytrzymalam i dalam Amelce 60 ml sztucznego pokarmu (wypila 40) i tak mi spala do 5.30 nad ranem,potem cycus i kimonko!
    Tak mi poradzila polozna wiec chyba wielkiej krzywdy malej nie robie...
    mozesz sprobowac raz Dorotko i zobaczysz jak mala zareaguje,ale u mnie to troche inaczej bo tak jak pisalam moja mleczarnia jeszcze nie obfituje...

A jak wasze sutki...u nie masakra.
    Ja wszystko zniose nawet wiszenie bobasa na cycu 24h ale ten bol...ojej...zniecheca mnie na maxa!!!!!!!!!!!!!

Poleć forum