reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki wózek dla naszego skarba

Wczoraj zaciagnełam babcie tzn (mame)do sklepu (hurtowni) zeby ogladnac wozio dla dzidzi i juz wiem ze mamy sponsora na wozio (dziadków) ja kupie tylko fotelik
ogladałąm Implasta 4xl 1220 zł +fotelik 360 fajny jest
ale jaki zaje@#$%y jest nowy wozek firmy emaljung tez ma mał zgrabna gondole w kolorach granat z błekitem tylko cena tez jest za@#$%^7a bo 2690 zł +fotelik ale już nie pytałam ile sama cena mi wystarczyła

Jeśli ktoras z was ma zamiar kupic zestaw startowy AVENT to mi go wczoraj odradziła pani w tej hurtowni poniewaz w tym zestawie jest :

2 butelki AVENT 260 ml z SUPER MIEKKIM SMOCZKIEM MINI
2 butelki AVENT 125 ml z SUPER MIEKKIM SMOCZKIEM MINI
+ 2 SUPER MIEKKIE SMOCZKI MINI DO BUTELEK AVENT
1 SMOCZEK DO USPOKAJANIA (0-3m)
szczotka do czyszczenia butelek

dodam ze smoczek mini nadaje sie tylko dla noworodka wiec po jakiego 6 super miekkich mini smoczkow
lepiej kupic osobno tak mi radzono
http://http://www.mybaby.pl/go/_search/full_search.php?search_query_words=zestaw+startowy
 
reklama
dziewczyny, slyszalyscie o tej aferze wozkowej?? mnie wczoraj poinformowala moja sieostra. podobno w informacjach podawali ze kilkanascie wozkow w polsce nie spelnia norm toksykologicznych i nie nadaja sie dla dzieci!! nie pamietam teraz tej listy, ale jak chcecie obejrzec material to wejdzcie na strone polsatu i wcisnijcie smoktunwicz i tam powinien byc link do tego materialu. troche sie wystraszylam bo to byly glownie wozki znanych, raczej nie najtanszych firm. i tam jest chicco ct, nie wiem ktory, ale ja na jeden z nich bylam zdecydowana i nie wiem co mam o tym myslec. poradzcie cos. a moze to jest kolejna nagonka aby kupowac dobre polskie sprzety??
 
* Policykliczne węglowodory aromatyczne (PAK) są uznawane za rakotwórcze PAK wykryto w wózkach

Hauck 202432 Jet 6 h-sports orange i Knorr Buddy.

* Ftalany (zmiękczacze) mogą uszkadzać system rozrodczy, wątrobę i nerki Ftalany wykryto w wózkach

Esprit Alu King 129050, Herlag City Buggy de Luxe,
Chicco ct 0.1 60652, Inglesina Zippy Rain, Bebe Confort Allegro Plus,
Maclaren Quest, Hauck 202432 Jet 6 h-sports orange, Knorr Buddy i Bugaboo
Cameleon.

Związki organiczne cyny wykorzystywane w tekstyliach są podejrzewane o
negatywny wpływ na układ hormonalny.
Związki te wykryto w wózku

ABC Design Starline Profecto Plus.

* Pięć wózków w teście, w których laboratorium nie znalazło żadnej z trucizn,

to: Graco CitiSport, Mini Star firmy Hauck, Peg Perego Pliko lite, Stokke
Xplory Complete i Tchibo TCM.

Pełne wyniki testu w "Świecie Konsumenta" nr 10/2006. "
 
Ja nie bede ryzykowac i tych napewno nie kupie.

moze kit a jak nie ??
Ja rozmawialam z pewnym producentem i on mowił ze te wozki sa produkowane w chinach i nawet trudno o jakies reklamacje gdyby cos
 
no nie wiem co mam o tym wszystkim myslec. z drugiej strony, przebadano tylko kilka wozkow i nie wiadomo co tam w innych siedzi :confused: najbezpiecniej byloby kupic ktorys z tych w ktorych nic nie wykryli, ale nie bardzo mi sie podobaja :baffled:
 
No ładnie :eek: I bądź tu teraz człowieku mądry :confused:
Prawda jest taka, że połowa rzeczy które nas otaczają, produkowana jest w krajach trzeciego świata, Chinach, Indonezji, Tajwanie itd.
Nawet (a może zwłaszcza?) najlepsza marka nie zagwarantuje doskonałej jakości bo takie światowe koncerny jak np. Adidas czy Nike nie posiadaja ANI JEDNEJ swojej własnej fabryki!!! Wszystko zlecane jest podwykonawcom, którzy z kolei mają swoich własnych podwykonawców, a ci czasem swoich nastepnych. Więc niemal z cudem graniczy dotarcie do rzeczywistego producenta, a co za tym idzie, niemożliwa jest pełna kontrola nad wyrobami oklejonymi daną etykietką. W anonimowych fabrykach-miasteczkach tania siła robocza za 1/100 wartości rynkowej wytwarza tysiące produktów, na które koncerny przylepiają potem tylko swoje etykietki. Co lepsze, im większy koncern/firma, tym popularniejszy jest to proceder.. :baffled:
Dlatego lepiej popierać własny rodzimy rynek, niż na oślep kierować się znaną marką.. a jeśli już, to sprawdzać czy nasz produkt przypadkiem nie wyszedł spod rączek kilkuletnich dzieci w Indonezji czy na Tajwanie :-(
Czytałam dość niedawno ciekawą książkę na ten temat... "No logo", która nazywana jest też biblią antyglobalistów i jeszcze jestem pod wrażeniem tych wszystkich rewelacji :dry:
Taka jest niestety smutna prawda i wcale mnie nie dziwi, że z wózkami jest podobnie :-(
Może dla odmiany ktoś gdzieś opublikował jakąś listę wózków wykonanych z bezpiecznych materiałow (oprócz tych pięciu z testu)?
 
reklama
Do góry