reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kąciki/ pokoiki naszych Maluszków :))

reklama
Nasz córcia spała chyba do 7-8 m-ca w kołysce którą dostawiałam do naszego łóżka, łóżeczko, przewijak i całą resztę miałam w drugim pokoju w którym spała w ciągu dnia. Ja miałam dużą wygodę bo tylko małą z kołyski i można było cycka dać - nawet się porządnie nie wybudziłam ;) no chyba że pielucha do zmiany to szłam do drugiego pokoju, mąż nawet tego nie zauważał - rano tylko pytał czy wstawałam ech faceci...:-D Poza tym pierwsze dni i tak się budziłam co chwilę żeby sprawdzić czy oddycha itp albo bałam się lampkę nocną zgasić żeby zbyt mocno nie przysnąć - normalnie psychoza :-D
 
hehehe, Pianka miałam tak samo :-D

krolewna, mój to nawet jak Ami płakała spał twardo :-D cóż pełne zaufanie do mnie, że ja dam sobie radę :-D...ale jeśli wychodziłam gdzieś na melango to spał jak powinien :tak: i słyszał wszystko...my mieliśmy ustalenia, że skoro R pracuje to ja wstaję w nocy do Amelci, a odsypiam w weekendy rano, gdy R nie szedł do pracy i wstawał do Ami by się nią zająć :tak:
 
ja tak sie wlasnie zastanawialam nad tym samodzielnym pokojem i jakos tak wydaje mi sie (ale to tylko wydawanie - doswiadczenia w tym temacie brak:-p), ze jednak lepiej chyba jak jeszcze dziecko nie ma az takiej swiadomosci, ze nagle jest samo w pokoju... czyli do roku?
bo jak dziecko starsze to i chyba lęki zaczyna miec, wiec jak za dlugo bedzie z rodzicami to potem moze nie chciec samo spac, bo sie np. bedzie balo... tak mi sie wydaje, bo pamietam, ze jak sie przeprowadzalismy z rodzicami to moj niespelna 3-letni brat mial dostac swoj pokoj, a ja mialam miec z siostra... skonczylo sie na tym, ze on za nic nie chcial byc sam w pokoju, bo sie bal i pokoj dostalam ja :-) (mialam 6 lat, wiec swoj wlasny pokoj juz jak najbardziej mi odpowiadal :-D)

my w przyszly roku wprowadzamy sie do nowego mieszkania. maluch bedzie mial wtedy jakies 7-8 miesiecy i mam zamiar od razu wprowadzic go do jego wlasnego pokoju.
 
white właśnie mi się tak samo wydaje, nie chciałabym malucha przyzwyczaić za bardzo, bo wiadomo, ciężej pozbyć się nawyku i martwię się żeby się nie bał być sam w pokoiku. A z drugiej strony, nie będzie nam się pewnie chciało biegać po nocy więc nie chciałabym przenosić go za wcześnie.
 
Tosia dostała swój pokój dopiero po 2 urodzinach (wcześniej nie mieliśmy takiej możliwości). Pomagała go urządzać i kiedy przychodziliśmy "na budowę" do urządzanego mieszkania to zawsze odwiedzała swój pokoik itp, tak że bardzo chętnie w nim zamieszkała.
Powiem szczerze, że gdybyśmy jednak mieli wcześniej taką możliwość to dostała by swój pokój jeszcze przed rokiem.
Nasi znajomi od razu wstawili malucha do osobnego pokoju i potem mocno narzekali, że w nocy co kilka godzin gonią przez całe mieszkanie. Chyba za wygodna jestem i wolę mieć łóżeczko koło swojego łóżka, można na pół-śpiąco dziecko obsługiwać.

Tylko Tosia się oburza, że to jej siostra będzie i musi spać razem z nią w pokoju ;-)
 
moj synek dostal pokoj jakos przed 2 roczkiem zycia..
wczesniej zylismy w ciasnocie.. i w jednym pokoju
pozniej sie przeprowadzilismy do domku i mogl normalnie dostac wymarzony pokoik:0
teraz nasza coreczka bedzie spala w naszej sypialni.. jak zacznie przesypiac noce
bedzie miala pokoj z moim synkiem
synek ma duuzy pokoj ale typowo chlopiecy...uwielbia bajke zygzak Mquenn wiec caly pokoj ma w tych samochodach
bede musiala potem jakos pozmieniac wystroj:) albo jakos podzielic..:)
zeby i dziewczynka sie tam odnalazla:)
ale damy rade ja lubie zmieniac cos w domu:)
 
troszke inspiracji dla straszych dzieciaczków;)Pokój dla dzieci - oto drewniane meble pełne dziecięcej fantazji pokoj_dziecinny_willa_sowiniec_insidelab.jpgZobacz załącznik 539850
 
reklama
Do góry