reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych maluszków:)

Kurcze tylko ja nie jem za dużo produktów mlecznych ale spróbuje ominąć wszystkie i zobaczymy. Dziewczyny a co można pić oprócz wody i herbaty roobos bo mam już dosyć. No i owoce jakie można jeść
 
reklama
No wlasnie, co mozna pic ? Ja w szpitalu poki co tylko wode....herbata jest paskudna...i u mnie maly zasysa brodawke i otoczke a i tak mam strupki na brodawce....tak to wyglada oks znikam
 
ja z tego co pamietam kawę zbożową piłam , zwykłą słabą herbatę, kompot z jabłek taki rozcieńczony, chociaż na początku głównie wodę
 
W szpitalu mówili, że jedna herbata czarna max dziennie. Ja piję wodę (czasem z domowym sokiem), herbatki owocowe (ale nie czarna owocowa, tylko z samych owoców), inkę (bez mleka), koper woski, rumianek, a na noc melisę. jak miałam za mało pokarmu to piłam herbatkę dla kobiet karmiących Herbapolu, a jak za dużo to szałwię:-D
 
u nas nie ma czegos takiego jak dieta matki karmiacej, tu w szpitalu dieta po porodzie wyglada tak samo jak przed porodem. Pija gazowane, jedza smazone jedynie alkohol i leki... wtedy radza przerwe 2 dniowa w karmieniu.


ja z innej beczki, ile Wasze maluchy jedza ml?
Nasz pochlania w 4 dobie zycia 70ml plus cyc, co 3 max 3,5h
 
Ja mam kryzys :( brodawki bola niemilosiernie przy przystawianu. Maly niby duzo chwyta, ale mysle ze mam pustki w cycach dlatego tak wisi dugo i doi :( i waga spada. Skonczymy na mm dzisiaj zapewne. I jeszcze pech ze weekend. Bo by mi M kapturki na sutki kupil ale czekamy az sklepy otworza...tylko czy glodne dziecko by spalo ? Aha kazali mi brodawki mlekiem smarowac i wietrzyc....by sie goily...wiec goje gore i dol.... :baffled: a iczekam nakupke przejsciowa, moze to mi da wiare, ze maly cos je...
 
Fel - w Smyku można kupić kapturki, a ten dzisiaj otwarty. A patrzył mąż może w sklepie w szpitalu? Ja pamiętam, że na klinikach Pani w kiosku miała nakładki na sutki. Czasami apteki też maja smoczki i inne akcesoria dla mam..
 
reklama
Fel - głowa do góry... moze potrzebuje bliskości dlatego długo wisi na cycku... a może nie ssie efektywnie - nasłu**** czy słyszysz przełykanie, jeśli nie to on nie je tylko sobie "ciomka" pierś... bolesnych piersi współczuję...

u nas przyznaję też katastrofa... mała choć potrafi efektywnie ssać jest na to za leniwa, szczególnie nocą... dziś znów dokarmiłam ją sztucznym mlekiem, ale po połtorej godzinie "jedzenia" w wydaniu mojej córki, wypiwszy obie piersi obudzila się po godzinie (!!) o czwartej nad ranem na kolejną godzinę ssania bez efektów... skończyło się 60 ml mleka sztucznego i spała do 9... w ciągu dnia mogę co godzinę ją przystawiać i pilnować żeby ssała ładnie ale w nocy jak sama ledwom żywa...
jutro ważenie - ciekawe czy przybrała przepisowe gramy... a jeśli nie??

doradca laktacyjny powiedziała mi że po 15 minutach efektywnego ssania, jeśli śpi 2 godz. to jest najedzona... moja córka nigdy nie jest najedzona nawet po godzinach spędzonych przy piersi... obawiam się czy takie jej "ciomkanie" nie zatrzyma mi laktacji...

powodzenia w zmaganiach kochane... chciałabym aby Mary zaczęła ładnie jeść...
 
Do góry