reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy zacznie gadać??

ola652

Mamusia Adrianka!
Dołączył(a)
5 Lipiec 2008
Postów
980
nie moge sie doczekac zeby podyskutowac z moja gadula poki co po swojemu nadaje czy wiecie kiedy zacznie przynajmnie po polsku :)
 
reklama
nie moge sie doczekac zeby podyskutowac z moja gadula poki co po swojemu nadaje czy wiecie kiedy zacznie przynajmnie po polsku :)

To jest kwestia indywidualna,każde dziecko inaczej sie rozwija.Jedne mamy rozmawiaja z rocznym dzieckiem i da sie dogadać,a inne czekaja do 3 lat,na jakiekolwiek słowa.:tak:
Z reguły 3-4 latki już nadaja jak najęte i czasem by sie malucha "wyłączyło":-D
 
nie moge sie doczekac zeby podyskutowac z moja gadula poki co po swojemu nadaje czy wiecie kiedy zacznie przynajmnie po polsku :)

Wszystko zależy od dziecka, każde rozwija się inaczej :tak: Twój maluch ma niewiele ponad rok, więc ma jeszcze sporo czasu, aby zacząć nawijać po polsku ;-) A jak zacznie nawijać, to pewnie będziesz nas pytać, co zrobić, żeby dziecko choć na chwilę przestało gadać ;-):-D:-D:-D
 
hehe zapewne tak ale poki co to nie moge sie doczekac az ta moja gaduła po polsku zacznie gadać;-)
 
hehe zapewne tak ale poki co to nie moge sie doczekac az ta moja gaduła po polsku zacznie gadać;-)
Uwierz mi, miałam to samo :tak: Ale teraz, kiedy coraz więcej po naszemu gada, to z jednej strony duma mnie rozpiera (że w końcu), a z drugiej nieraz mam ochotę ją "wyłączyć" :-D A do tego dochodzi zmyślanie, że "tatuś bije" a "ciocia krzyczy i dzidziuś cioci też krzyczy" (dodam, że dzidziuś jest w brzuszku) to wcale nie jest tak fajnie :-D:-D;-)
 
reklama
moj najmlodszy zaczal ostatnio powtarzac mniej lub bardziej akuratnie to co slyszy, ale moja dwojka starszych synow baaardzo dlugo nie mowila. Obaj zaczeli po trzecim roku zycia pomimo ze ja plynnie klepalam wierszyki majac 14 miesiecy....moze ten ostatni sie do mnie poda? :):) Tak a propos - to tego szesciolatka bym chetnie wylaczyla bo buzia mu sie nie zamyka....Gada nawet jak spi :)
 
Do góry