reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska naszych dzieciaczków :)

sami

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Maj 2006
Postów
4 688
Tutaj możemy podawac przepisy obiadków, deserków itp., które my same będziemy sporządzac dla naszych pociech.
 
reklama
A oto przepis Moniczki K-W na zupke:

Dziewczynki ja własnie ugotowałam zupke dla Ali i wyszło mi 5 słoiczków, tych co miałam po kupnych daniach. A oto przepis jesli któraś chciałaby skorzystać. Naprade dobry:
2 ziemniaki (1 wiekszy, drugi mały)
2 marchewki
1/4 pietruszki
odrobine kabaczka (taka kostka 4 cm)
listek selera
1 jabłko
100 g piersi z kurczaka
2 łyzeczki masła śmietankowego
100 ml wody lub tej co gotowały się w niej warzywa
1-5 łyzek kleiku ryżowego (w zależność od gęstości)
Warzywa umyć, oskrobać i pokroić w kostke. Następnie wrzucic do wrzatku i gotować ok 15-15 min nastepnie dołożyć jabłko i gotować jeszce 5min. Odcedzić. Wrzucic do garnaka i zmiksować (bez selera). Osobno ugotować pierś kurczka pokroją w kostke, a nastepnie odcedzic i wrzucic do warzyw zmiksowanych. Nastepnie dodać masła i kleik i dobrze wymieszać. Przełozyć do słoiczków po jedzonkach albo po koncentracie pomidorowym (słoiczki muszą być wyparzone). Nastepnie włożyc słoiczki do garnka zalać woda do szyjki pod pokrywka. Garnek przykryc i gotować do wrzenia i chwile we wrzątku. Nastepnie wyjać denkiem do góry i postawić do ostygniecia. Można włożyć do lodówki i przechowywać parę dni. GOTOWE
 
Świetny pomysł Sami - porządek będzie.:-)
Ja mam zamiar niebawem zacząć sama pichcić, może jeszcze z miesiąc pojemy słoiki, tak aby popróbować wszystko i zaczniemy gotowanko...:-D
 
Super wąteczek SAMI - ja poki co narazie tylko słoiczki...ale pewnie kiedys zacznę gotowac.
A przepisow troszkę mam - sciągnełam "Ksiązke kucharską dla najmłodszych" z http://www.info.e-dziecko.eu/ z przepisami od 5 do 12 miesiecy. Więc mogę coś powklejać - poki co niesprawdzone przepisy:-)
 
ja tez na razie słoiczki.......... kiedyś ugotowałam to później go wysyfiło...... nie wiem czy od tego ale wstrzymam sie jeszcze troszkę....... ale później to ruszę z gotowankiem więc wąteczek przydatny:tak:
 
No i oto moja zupka:
Składniki:
- 1 duża marchewka (moja była naprawdę ogromna :happy2:)
- 1 dośc mała pietruszka, może być nawet połowa
- seler - ja odkroiłam odrobinkę, dosłownie kosteczkę wielkości pudełka od zapałek, może ciut mniejszą,
- por - ja dałam tą część powyżej tej białej, bo ta biała za ostra,
- 1 łyżeczka masła osełka
- ok. 250ml wody

Ugotować warzywa do miękkości, ewentualnie dolewać wody, żeby nie wyparowało za wiele, po koniec dodać masło. Po wyłożeniu warzyw, przełożyć do miksera, dodać łyżeczkę (chyba można więcej, ale u mnie konsystencja była OK,więc dałam tylko 1 łyżeczkę)kleiku ryżowego, porządnie zmiksować i ... gotowe:tak::-D:-).

Nata niedługo ją zje, powiem wtedy, czy nie było problemów, i bedzie można ewentualnie wypróbować:sorry2::tak:.
 
fajny wateczek ja narazie tez tylko sloiczki ale jak juz sa przepisy to niedlugo zaczne tez gotować
pysia czekamy na wiesci jak sie corci zupka spodobała
 
kochane a ile moze stać taki zagotowany słoiczek z zupka ?

Ja po przełożeniu zupki do słoiczków, gotowałam je przez 25 minut w garnuszku i wyszło mi coś, jak kompot, lub ogórki konserwowe (chodzi mi o to, że może tak długo stać jak sloiki, co nasze mamy lub babcie robią). Mi tak postoją i tak krótko, bo w tym tygodniu je podam.
 
reklama
czesc dziwczynki widze fajny watek i odrazu dziekuje Sami za przeklejenie mojej zupki do odpowidzniego wątku. a tam jeszce podalam mala modyfikacje bo obecnie nie dodaje odrazu kleiku tylko przed podaniem zupki jak juz podgrzeje. A dzis dodalam 3 gronka brokuły tez fajna wyszla i Ali smakowala. Z tego przepisu co jest podany wychodzi 5 lub 6 słoiczkow w zależności od ilości wody dpdaenj do warzyw, wiec to mi idzie w tydzien i spokojnie stoi w lodowce tylko musi byc dobrze zawekowane tzn przy otwarciu słychac pykniecie:-D. A dzis ugotowalam podwójna porcje i wyszlo mi 14 obiadków.:-D
 
Do góry