reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Witaj Mery,

Zawsze cieszymy sie kiedy ktos do nas dołącza. Wiec sie rozgosc.

Przykro nam, kiedy slyszymy, ze kolajny transfer sie nie udal. Ale widze ze masz jeszcze blastki zamrozone. Oby wsrod nich była dzidzia, a moze nawet nie jedna.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Dziekuje za mile przyjecie! :-)
Czyli poprawnie sie nastawiam - ze juz po ptokach?... :frown: W zasadzie, to wiem, ze spadki bety tylko jedno oznaczaja, ale nadzieja sie zawsze tli... :oops: Lekarz chce to jednak potwierdzic trzecia beta.
 
reklama
Emeczka, strasznie mi przykro :(



Dziękuje inga za informacje.. tylko potrzebuje to jeszcze zrozumieć - co embriolog może zrobić między 1 a 3 dniem hodowli? Na mój chłopski rozum albo zarodek się dzieli albo nie dzieli...
pamietam co pisałaś o dawkach w parensie. Starajac się być obiektywna myśle ze każda klinika/lekarz ma jakieś startowe schematy które w dużej liczbie przypadków działają i ta pierwsza próba jest zapoznaniem jak pacjentka zareaguje na leki. Liczę ze rzeczywiście zaproponują jakaś zmianę przy drugim podejściu bo dla mnie bez sensu spodziewać się innych rezultatów przy takim samym działaniu. Jeśli nic nie będą chcieli zmienić to będę szukała innej kliniki..



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja mialam podobie w parensie też zarodek padł w 3 dobie, tez mi mowiono zeby zmienic na forum parens rzeszow bo wszytkie dziewczyny uciekaly do Novum czy Bociana i sie udowalo całkowinncie inne efekty były ale ja sobie pomyslalam co to zmieni moze sie uda co tam dobry embriolog. Wyprosilam jedynie zmiane na puregon ale okazlao sie ze juz zmiany zeby transferowac w 3 dobie nie dalo mi sie wyprosic bo uzyskalam dwa zarodki, które miały duzo fragmentacji dotrwaly do 5 doby ale nie bylo blastocyty. Wiekszosc klinik jednak przy malej ilosci zarodkow podają w 3 dobie bo to daje jakąs szanse W Bocianie zmiana lekow przygotowania przed transferem i zarodki wreszcie klast B ale słabe bo 4B i 2B, tam teraz tasmowo podchodza nie zbadano o endo. Wlasciwie teraz jestem na forum nasz bocian bo tam glownie dziewczyny po długich leczeniach z problemami i rady bardziej spacjalistyczne ja podchodze do az ale wiem jak bardzo trudne przypadki sie udaja jak jest odpowiednia chodowla zarodkow wnajwyzszej klasie podlozu i ich przechowywanie , a przede wszytkim komleksowe przygotowanie przed i w tracie stymulacji.
Pytania do embrologa i odp
.Czy na rozwój zarodka w warunkach laboratoryjnych mają wpływ czynniki takie jak: rodzaj użytych płynów, temperatura itp? Czy jest to określane jakimiś normami?
Tak, zdecydowanie ma to bardzo istotny wpływ. Każde podłoże do hodowli zarodków ma określone parametry, normy w których powinno być stosowane. W dobrym laboratorium, parametry pracy inkubatorów są rutynowo kontrolowane
 
Ostatnia edycja:
Myslisz ze wroci? Poki co wracamy ale do sredniowiecza...

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Nadzieja umiera ostatnia.
Problem płodności jest globalnym problemem.
Obecny rząd wrocil tak jak piszesz do czasu średniowiecza, nie wspiera rozrodu, daje 500+ nieraz w nieodpowiednie miejsce

Ostatnio sie uśmiałam bo jechał samochod przede mną, jakis mercedes i pod rejestracja napisz "kupiony ze środków 500+"


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny tak sie zastanawiam.
Czy jak kiedys wróci refundowane invitro, to te które poniosły porażkę kilkukrotnie bedą mogły skorzystać z refundacji?
Co sądzicie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Póki rządzi pseudoreligijny PIS nie ma takiej opcji, będą ciąć co się da :(

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Emeczko79. Skonsultuj to wszystko z innym lekarzem, jak nie lekarzami.
Masz dokumentacje po nieudanych invitro, pochodź po klinikach, zbierz informacje od lekarzy. Zobaczysz co zaproponują.
Moze problem jest właśnie w zle dobranej stymulacji?
Czy 79 to Twój rok urodzenia?
Wiem ze PDG PGS jest drogim badaniem ale moze warto przemyśleć przebadanie zarodków?
Sama nie wiem.
Robiłaś kariotypy?
Badania macie dobre?

Ja tez uzyskałam bardzo mała ilość zarodków. Do 3 doby dotrwało 2 a w 5 miałam 1- Morule- która ciąży nie dała
Poszłam do innych klinik, do konkurencji, w jednej nie usłyszałam nic specjalnego a w drugiej usłyszałam zdanie "zle dobrana stymulacja, powinna pani iść długim protokołem przy takich wynikach, u jakiego lekarza pani była? Aaaa, wszystko jasne. Doktor ... wiedziałby jaka stymulacje u Pani zastosować"

Próbuj
Wałcz
Nie poddawaj sie

Duzo to nas kosztuje, sił, pieniędzy ale kiedys zabije [emoji173]️ pod Naszym [emoji173]️[emoji1317]
Ja mam bardzo niskie Amh ostatnio było 0,4 i na podglądzie tylko 4 maksymalnie 5 antralnych. Przy ostatniej stymulacji były 4 antralne, dwa dni przed punkcją widziała tylko dwa ,które według niej miały się nadawać do zapłodnienia.Podczas punkcji jakimś cudem pobrali 5 i 3 były dojrzałe i się zaplodniły, ostatecznie był 1 zarodek ale najlepszej klasy. Uważam, że przy moim amh ten jeden dobry zarodek to naprawdę super wynik. Mam 38 lat i wiem, że może warto byłoby zrobić badania genetyczne zarodkom, ale bałabym się, że nie dotrwają na szkiełku do stadium blastocysty. Przed kolejnym podejściem na pewno zrobię dodatkowe badania, bo nie chcę zmarnować moich ostatnich jajek. Wszystkie standardowe badania mamy idealne. Mąż ma nasienie bardzo dobrej jakości. Jakie badania poza kariotypami możemy jeszcze zrobić?




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Nadzieja umiera ostatnia.
Problem płodności jest globalnym problemem.
Obecny rząd wrocil tak jak piszesz do czasu średniowiecza, nie wspiera rozrodu, daje 500+ nieraz w nieodpowiednie miejsce

Ostatnio sie uśmiałam bo jechał samochod przede mną, jakis mercedes i pod rejestracja napisz "kupiony ze środków 500+"


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ludzie robią propagandę i słusznie... Pracuje przy tym, stwierdzam że pomoc byla potrzebna i pewna świadczenia po urodzeniu dziecka były niskie, ale tysiące które wpływają teraz na konto ludziom którzy w życiu nie zapracowali na złotówkę przewracają im w głowach, a dzieci i tak nie mają lepiej... nie jest to regułą, ale przewaga tak funkcjonuje, a jak człowiek uczciwe pracuje nie może liczyć na żadna pomoc... realia

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry