reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

PGD Success rates per transfer
  • <35: 66% live birth per transfer
  • 35-37: 71%
  • 38-40: 60%
  • 41-42: 72%
  • >42: 52% Czyli mając jeden zarodek po PGD masz od 66 do 72%. Statystycznie na ilość cykli już jest 50%. źródło: embryoman
 
reklama
Racja😊te oznaczenia zarodków niewiele wnoszą. Oprócz tego rozróżnienia o którym piszesz, są jeszcze zdrowe znaczy genetycznie prawidłowe i te nieprawidłowe. No bo u niektórych te nieprawidłowe też się implantują, ale potem nie dają rady...
O to mi wlasnie chodzi - natura je sama " ewakuuje" ;(
 
Czzyli jak mam tylko jeden zarodek to nie mam szans ;(
jak czytałam o PGD potrzeba statystycznie 2 zdrowych ( przebadanych po PGD) zarodków żeby była ciąża. Inaczej jest to u 42 kobity a inaczej u 32l.Myśle, ze teraz masz duże szanse :-) wysłałam Ci pełne statystyki na transfer. Czyli wiemy ze mamy zdrowy zarodek i on jest transferowany. Czyli zaimplantuje się i urodzi 66-72% zarodków. Na cykl jest 50% czyli gdy nie wiemy czy mamy zdrowe zarodki. Tam w tym art jest dobrze wytłumaczone wszystko tylko po ENG. Poza tym to tylko statystyki. Ja i mój pies statystycznie mamy trzy nogi....
 
jak czytałam o PGD potrzeba statystycznie 2 zdrowych ( przebadanych po PGD) zarodków żeby była ciąża. Inaczej jest to u 42 kobity a inaczej u 32l.Myśle, ze teraz masz duże szanse :-) wysłałam Ci pełne statystyki na transfer. Czyli wiemy ze mamy zdrowy zarodek i on jest transferowany. Czyli zaimplantuje się i urodzi 66-72% zarodków. Na cykl jest 50% czyli gdy nie wiemy czy mamy zdrowe zarodki. Tam w tym art jest dobrze wytłumaczone wszystko tylko po ENG. Poza tym to tylko statystyki. Ja i mój pies statystycznie mamy trzy nogi....
Ja to tak ostroznie podchodzę do tej statystki. U mnie tez lekarz mówił ze to nie jest statystycznie mozliwe zeby wszystkie komorki sie zaplodnily i wszystkie dotrwaly do blastki. A jednak.. a mam endomende wiec slaba jakosc komórek. Chociaz wtedy stymulacja byla glownie z tego mało ruszanego jajnika. A dwoch innych stymulacji nie uzyskalam zarodków.
 
Boże, ty wiesz że ja mam tak samo 😱. Niby bardzo chcę wracać do gry ale znowu życie będzie wywrócone do góry nogami i ten wieczny stres🙄. Ja ten cykl odpuściłam, nie wiem co zrobię za miesiąc, raczej już zacznę leczenie... Jednak z jednej strony fajna była taka przerwa, co nie?
Ja też tak mam 😱
Wczoraj nie mogłam usnąć przez to,już kocioł w głowie i już odczuwam stres..
Haha jeszcze nie zaczęłam a już się stresuje jak nienormalna 😬
Normalnie boje się tej kolejnej próby

I też myślę że za miesiąc ruszę z tematem jak podołam oczywiście
 
reklama
Do góry