reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

nabylam, nagotowalam, napelnilam sie napojem po brzegi... jak sie nachyle, to chyba mi sie uleje...
pozdrawiamy:)
 
reklama
Jak poradzić sobie z zaparciami u miesięcznego niemowlaka? Synek cały wczorajszy dzień się prężył, stękał i cisnął ale jak do dziś - bez skutku. Widzę, że bardzo się męczy. Jak mu pomóc?
 
polecam masowanie brzuszka i okładanie ciepłą pieluszką u nas walczymy juz miesiąc z takimi dolegliwościami no i pomaga też suszarka ale jedną rączką masuję i odrazu czuję czy nie za ciepło od tej suszarki no dzidzia odrazu się uspokaja ;)
jeśli ma wzdęty brzuszek to odradzam wodę koperkową bo przekonałam się że powoduje nadmiar gazów i dzidzia się bardziej męczy ale stosowałam tez krople esputicon 2 razy dziennie po dwie kropelki wymieszane z mleczkiem

na dzień dzisiejszy używamy kropli sab simplex co drugie karmienie po 5 kropli ( niedostępne w Polsce ale są do ściągnięcia przez internet) i dopajam herbatką hipp na lepsze trawienie polecam od dwoch dni mamy mniejsze kolki i zaparcia :D
 
tak esputikon to to samo co espumisan. Stosowalam ten pierwszy i bylam bardzo zadowolona. Ja tez mialam podobne problemy. Pomagal masaz ktory pokazala mi polozna. Dziecko trzeba polozyc na pleckach, zlapac za polanka, zlaczyc nozki razem i przycisnac do brzuszka i kolistym ruchem przejechac nozkami po brzuszku i jak u zabki po okregu wrocic nozkami do lezenia. Tak jakby dziecko zabka plywalo. Mam nadzieje ze jakos zrozumialas. Pozdrawiam.
 
Ellena - rozumiem, dzięki. Coś takiego właśnie robiłam, jak syna męczyły gazy albo kolka i pomagało (moja mama nazywa to "ćwiczeniem"). Ale na to cholerne zaparcie nic a nic. I wkońcu wczoraj się wkurzyłam, poszłam do apteki i zakupiłam czopki glicerynowe (oczywiście po konsultacji z farmaceutą :) ) Jeden czopeczek wieczorkiem i po 5 min. była kupa po pachy :) A mój maluszek wreszcie spokojnie zasnął. W nocy była już kolejna normalna i bezwysiłkowa kupcia. Tak więc polecam, i oczywiście podstawowa zasada - używać lecz nie nadużywać. Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie cenne rady.
 
witam!
My tez mielismy problem z wypróżnieniem w tym samym okresie. Pediatra poleciła dodawac do mleka siemie lniane i debridat, pomogło. 3 razy dziennie ugotowane siemie dodane do mleka, mój mały nie tolerował wiecej niz 20ml. do tego 2 razy dziennie 3 ml debridatu i kupa jak marzenie, tak przez 3 tygodnie i organizm sie przystosowal i robil bez problemu juz kupy. Odstawilismy wszystko i jest ok, problem zniknal. Pozdrawiam
 
A ja polecam Plantex, jest w saszetkach, i jedną saszetkę rozpuszczasz w 50 ml wody, jest to też na bazie kopru włskiego.
Nasza jak nie mogła zrobić kupki, to po wypiciu tego (tylko czasem nie chciała pić, bo nie lubi generalnie nic poza cyckiem), takie salwy było słychać, że ho, ho!
Natomiast też używałam krople Esputican, ale generalnie nie widziałm zmian, więc nie wiem czy pomogły czy też samo przechodziło.
Bo ta herbatka, wydaje mi się pomaga od razu, tak przeczyszcza. A krople są bardziej jak boli brzuszek, przynajmniej ja to tak interpretowałam.
 
reklama
A od wczoraj znowu to samo...:( Nie chcę nadużywać czopków... Nasza doktorka na urlopie... Mały się męczy, a kupy od wczoraj ani widu ani słychu... Zadzwoniłam nawet do serwisu konsumentów producenta mleka, którym karmię i dowiedziałam się, że to nie zaparcie, bo dziecko ma prawo robić kupę raz na dwa trzy dni. Albo że mamy w kranie kiepską wodę i powinnismy stosować mineralną z atestem dla niemowląt... Krople espumisan nie działają... Masowanie nie działa. A mały stęka, ciśnie i płacze, a ja mam ochotę wyć razem z nim.

IwonaKD - czy ten debridat to na receptę?
 
Do góry