reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietnióweczki 2008

Melek

Bardzo mnie zaciekawiło to co piszesz o angielskiej służbie zdrowia... ja myślałam, że u nas to jest "tak se" a na zachodzie to luksus, a tu takie kwiatki...

Możesz rozwinąć ten temat, chociaż trochę, jak oni robią kiedy zgłosi się dziewczyna i powie, że zrobiła sobie test ciążowy i wyszedł pozytywnie?

Pozdrawiam
Dorota
 
reklama
Silka daj znac jak wrocisz od lekarza.
Ja tez dzisiaj bylam u prywatnego gina - ale tylko po to zeby moc rodzic w prywatnym szpitalu. Nawet mi nie zrobil usg tylko pani pielegniarka zmierzyla mi cisnienie - pogadal, ze ladnie wygladam bo jak ostatnio mnie widzial to nieciekawie wygladalam. Hmm.. pomyslalam, ze trudno sie dziwic - w koncu bylam po poronieniu i po 2 operacjach (w przeciagu 3 dni) oczyszczajacych pod narkoza...
Poza tym zapytal co u mojego meza, i pogratulowal mi skonczenia uniwerku - jaka on ma dobra pamiec. Co do sprawy mojej ciazy to powiedzial mi tyko, ze za wczesnie na usg i zaprasza za tydzien... Po czym skaowal 150 fuciakow (ciekawe za co!). Ale nie przejmuje sie bo juz w poniedzialek bede "w dobrych rekach w Polsce".
A i zapytal jakie biore tabletki - powiedzialam, ze zestaw dla ciezarnych i przepisal mi jeszcze dodatkowy folik i 1g wit.C dziennie.

Dorotko - tutaj jak idziesz do lekarza mowiac, ze jestes w ciazy to pani doktor (lekarz pierwszego kontaktu, a nie zaden ginekolog!) tylko wpisuje to w kompa i zarasza w 12 tyg na usg. Nie zaleca zadnych badan. Ja keidy poronilam to juz wczesniej mialam plamienia krwii i bole i dopiero jak wyblagalam to skierowali mnie na usg - pani zrobila usg i powiedziala: "moze pani poroni, a moze nie - prosze przyjsc za 2 tyg." Boze jak pomysle, ze bylam na tyle glupia, ze od razu nie polecialam do Polski...
No coz tutaj uwaza sie, ze ciaza to nie choroba i nie ma co sie rozczulac...
Nikt nie podtrzymuje zagrozonych ciaz bo takie jst prawo.

Znam wiele dziewczyn, ktore tu byly w ciazy i tu rodzily i sa bardzo zadowolone - jednak kiedy dochodzi do jakis komplikacji to juz inna sprawa.

Sie nagadalam...:zawstydzona/y:
 
hej dziewczynki...naprawde nie nadazam za wami...heheh ale to fajnie...MELEK zrobilabym identycznie!!! naprawde!dobra decyzja dla ciebie-twojego spokoju i kommfortu psychicznego jak i dla dzidziusia!!! takze jak najbardziej popieram.....

mi sie non stop spac chce i te cholerne mdlosci....
wiosenko....cieszze se ze u ciebie wszystko ok...ja chyba nie wytrzymam do 6wrzesnia......:((((((
 
Czesc Dziewczynki:)

Wszystkie macie mdłosci...:)mi juz sie na szczescie skonczyły...dobre to 'na szczescie\'!bo myslalam ze wszystko jest lepsze od tych mdlosci a tu mdlosci przeszy a zaczely sie straszne zgagi!!!! mowie was!caly dzien i noc!okropnosc!nie mi juz nie pomaga(a myslalam ze żelki były taki dobr hehheh!)dzis w nocy bylam na siusiu i zachcialo mi sie pic...no to wzielam lyka wody mineralnej.Jak mi sie niedobrze zrobiło!!!myslalam ze smak stracilam!!jakbym bialko z jajka na surowo wypiła!!!Ratunku co jest dobre na zgage????

A co do służby zdrowia w Anglii...Ja mieszkam w HOve(koło Brighton).Potraktowano mnie zupełnie inaczej(i to nie była zadna prywatna klinika).Jak tylko powiedzialm ze jestem w ciay umowoli mnie na nastepny dzien do lekarza rodzinnego i na tej wizycie pani od razu zapytalam jaki szpital wybieram zeby rodzic(pomyslam ..troche wczesnie, ale ok)i lekarz rodzinny wysyla list do tego szpitala w ktory to zostanie nam przydzielona położna.PO kilku dniach przysłali mi list na wizyte w szpitalu w 9 tyg ciazy na zrobienie wszystkich badń krwi(jade dzisiaj)a potem standardowo ok 12 tygodnia(nie wczesniej)jest 1 USG.Dalej nie wiem bo to moja pierwsza ciaza tak wiec zobacze...(nie mam nawet odniesienia jak jest polsce bo sie nie orientowałam)

Ale na twoim miejsu MELCIA to chyba tez bym poleciała do Polski...bo wiesz jak o cos sie bardzo martwisz to jepiej pogadac o tym w "naszym "jezyku" tym bardziej ze tu masz niemiłe doświadczenie.
A co do latania samolotem- ja w 5 tyg byłam w Grecji na wakacjach i jest ok:)i słyszłam ze nie można latac powyzej 26 tyg..wiec jeszcze troche czasu zostało:)
Trzymam za CIebie bardzo kciuki i pamiętj zeby sie juz niczym nie stresowac tylko myslec pozytywie!!!Wszystko bedzie dobrze zobaczysz:)

Rety jakis esej napisałam!!!!No tak to juz jest jak raz na rok dorwe sie do kompa!!!!


Buziaczki!!!
 
reklama
Silka!!!
Ogromne gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ciesze sie razem z Toba ze wszystko w porzadku i ze widzialas serduszko:)super!Naprawde!
Ja juz czekam na meza i zaraz jade na badanie ale dopiero krwi:)

Pozdrawiam i oby wszystkim ułozylo sie tak dobrze!

papeczki
 
Do góry