reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

leki, witaminki w ciąży

reklama
Mój gin. kazał mi odstawić Feminatal, bo podobno jest wskazany tylko dla kobiet, które mają za małą masę ciała lub zbyt mały jej przyrost w ciąży. Mówił, że od tego niepotrzebnie się tyje. Zalecił brać tylko kwas foliowy. Czy nie będzie brakowało dzidzi pozostałych witamin, które ma np. Feminatal? Co z tymi witaminami - brać czy nie ma potrzeby?
 
Ja biorę tylko folik, chociaż zaczynają się u mnie potworne bóle mięśni. To dla mnie takie dziwne,np. wstaję rano z łóżka i mam problem się poruszyć, bo tak mi drżą mięśnie uda. Ale w środę wybieram się do ginki i zapytam co z tym.
A może któraś z Was mam coś takiego? Co z tym robić?
 
Ja biorę materne. Rozmawiałam z moim ginem i nie spotkał się jeszcze żeby dzieci po maternie sie duże rodziły. Co do feminatalu to dziwne jeśli sie przybiera zbyt dużo pr5zy nim - ja przytyłam biorąc go 80 dag. Powiedział że wszystkie witaminki są składem zbliżone do siebie tylko od zamożności portfela zależy które sie bierze.
 
Jej dziewczyny idzcie do apteki poproście o kilka różnych ciążowych witaminek i zobaczycie, że jest bardzo podobny skład te same witaminki tylko nieco inne proporcje. Mi gin polecił Materne i Pronatal - kupiłam Materne bo tego drugiego nie było. Łykam od 12tyg i obecnie w początku 20 przytyłam 5kg od wagi wyjściowej.
Myśle, że o takim problemie również warto pogadać z ginem.

 
Co miałam na myśli Agao to to że nie zależnie co mówią ludzie witaminki mają wpływ na dziecko (ale bez przesady) a to ile kto tyje jest uzależnione od predyspozycji. Zaczęłam brać materne bo ma najwięcej witaminek - po niej nie mam skurczy itp. Najlepiej słuchać własnego gina - chyba sie na tym zna co nie???
 
niektórzy lekarze to konowały tu czytaj Raczyński Piotr z Instytutu Matki I dziecka
moim zdaqniem najlepiej kilka opnii posłuchać bo jeden zawsze może coś zbabrać
 
reklama
To że niektórzy to konowały to fakt. jeden taki u mnie w mieście nie badał mojej siostrzenicy w ciąży choć miała ujście otwarte. wkurzyła się i zażądała badań no to z wielką łachą popatrzył. Jej siostre nie chciał skierować na żadne badania i badać też nie chciał bo to zima i musiała by sie rozebrać- jełop. Problem w tym że jest jednym z 2 lekarzy którzy u mnie przyjmują na kase. od niego to bym nawet lekarstw nie zjadła. Miałam na myśli sprawdzonych, rzetelnych lekarzy.
 
Do góry