reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

reklama
Oj dziewczyny. Jak u mnie lepiej to u Was gorzej... :|
Decyzja pediatry pozostajemy przy nutramigenie.
Wkurzyła mbie, bo „zjechała” (bardziej wzrokiem biz słowami) za brak szczepienia na pneumokoki. I walnęła wykład jakie to ważne. I 3 razy podkreślała, ze mam zaszczepic. I groziła powikłaniami[emoji35][emoji35][emoji35]
Jakos jesCZe w grudniu te %{*#+# pneumokoki nie były obowiazkowe i nikt afery nie robił...
Niedługo pewnie i rotawirusy wpiszą do obowiązkowych...

Waga Kuby 5,856. 10 centyl.
Nie wien ile dokładnie ma cm, ale np ubranka firmy carter’s nosi na 6 miesięcy. Zauważyłam, ze niektóre 68 (body) sa na niego za duże. Ale spodnie na 68 sa ok. I doszłam do wniosku, ze przez to ze jest chudy, to „nie wypełnia” pupa i brzuchem tych ubranek. I dlatego body lepsze na 62. Np spodenki stan u niego maja wysoko, ale nogawki sa w sam raz te 68. Z kolei u znajomej 68 maja niżej stan (dziecko sporo grubsze”.
On np spokojnie nosi pieluszki w rozmiarze 2,bo ma maleńka dupcie [emoji23]
Generalnie jesli chodzi o carter’s to większość miał używanych. Ale dzis założyłam mu ranpersy? (Nogdy nie wiem jak sie to nazywa :D taki jednoczęściowy tylko bez stopek [emoji23]) i nogawki sa w sam raz, a wręcz na styk. Z kolei na gorze ma luzy :D


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Hej.
Czytam Was dziewczyny ale kompletnie nie mam czasu pisać.
Nie dosyć że mały głodomor wisi ciągle na cycu od 2 dni(nie wiem dlaczego?) , to jeszcze młody ma codziennie testy, sprawdziany, karkówki, lektura i muszę z nim posiedzieć. Dziś (to już przegięcie)miał sprawdzian nawet z religii:mad: no oszaleć można!

Marakujja dziękuję za info.

Paninka najważniejsze że Wam się nic nie stało, ale mogę sobie wyobrazić te nerwy i ciśnienie. Współczuję.
Kciuki za udane i spokojne chrzciny.

Maja nie była mierzona od urodzenia, tylko waga i obwód głowy i klatki.

Ola faktyczenie szczuplaczek. Z tego co pamiętam, to Ty też jesteś szczupła. Doczytała, że jesteś szczupła.

Maziajka Maja też gorzej sypia.
Oczywiście zapraszam do Pszczyny na lody i spacerek po parku.
Najlepszego na 4 mce❤
Jejku napisz coś więcej o tym zarastającym sromie. Jakie objawy? Sama o to pytałaś lekarki? Jakieś leki, zabieg?? Matko, aż się boję.
Kciuki za szczepienie.
Ale fajnie z tymi testami, ja jak zwykle ciemna i nic nie wiem. A chętnie bym coś potestowała:tak:
Nóżki też mamy takie salcesoniki.
Dlaczego nie możecie chusteczek? Ja w domu często przegotowaną wodą i waciki.

Patuszka współczuję pogrzebu.
Maja codziennie jakieś nowości. Uśmiechy, gaworzenie, minki itd.
Co to za mydełko? Gdzie go kupujesz?
Z mężem raz z górki, raz pod górkę. Zmęczenie nas dobija, ja nauczyłam się odpuszczać, więc ogólnie nie jest najgorzej.

Pumelova zazdroszczę twojemu mężowi.
Maja miała zatkane kanaliki. Jeden udało się już zupełnie udrożnić z drugim jeszcze walczymy. Ciągle inne kropelki, przemywanie i masaż. Nie jest łatwo. Raz lepiej, raz gorzej.
Jak muppet powiadasz? Nieźle:D pewnie nie jest tak źle.
Mniam muffiny...
Do pupy tylko bepanthen, ale faktycznie jest bardzo drogi. Chusteczki pampers sensitiv.

Darmowych słoiczków nie mamy, skąd to dostajecie?

Chybra jak ze szczepieniem Leona?
Doczytałam, faktycznie lepiej prywatnie, bo ile można czekać?

Misia Grzesio kawał chłopa.
Przytarte autko...nie fajnie.
Co do cytrusów , dawałam Majce smoczek umoczony w herbacie z cytryną i miodem, (nie takim zwykłym, tylko z mlecza)bardzo jej smakowało, smoczek oczywiście nie.
Gratuluję zakupów.

Przyszła mamusia pocieszę Cię, nie oczekuję prezentów i Maja też nic od teściów nie dostaje, a pieniądze naprawdę mają, ale co tam? Mam ich w nosie. Mają tylko Majkę i mojego młodego, ale teściu skąpy strasznie, a on trzyma kasę. Na szczęście nie często nas odwiedzają.
Może jak leży na brzuszku, to jakąś grzechotkę jej pokazuj?

Abed to karate to taka rozrywka dla nas się zrobiła:-D

Emol jak na śpiocha się nie da, to odciągaj.

Karuzela gratulujemy 4 mcy❤ oby się katarek nie rozwinął.

Judith nie widziałam tego kremu u nas.

Kasia ja to bym chciała najpierw Majcię nauczyć smoczek ciumkać, żeby tych rączek w buzialv nie trzymała.
No to macie tam bajzel podobny do naszego. Nie daj się naciągnąć na rozszeżanie diety, słuchaj intuicji.

Ewella co się dzieje z tymi naszymi pannami? Moja dama też tylko na rękach, ale żeby nie było za dobrze, to nie na siedząco, tylko muszę chodzić.
Zazdroszczę sauny.

Jenny zdrówka dla córci. Też chłopakom gotowałam, słoiczki tylko na wyjazdy. Może się i teraz uda?

Jutro znów pół dnia po za domem, nieszczęsne karate mamy po południu.:sorry2:
Zaczynam odczuwać stres przed chrztem. Niby jeszcze trochę czasu zostało, ale już się zbliża. Mała prawie ubrana, chłopaki mają garniaki z komuni nowe, a ja nawet się nie zastanawiałam w czym pójdę. Pewnie coś na ostatnią chwilę wyciągnę.

Aaa u nas dziś była wieczorem akcja. Mój młody uwielbia plastelinę od zawsze i teraz zażyczył sobie jakąś specjalną, która się odbija jak kauczuk. Bawił się nią od wczoraj i wieczorem przylatuje spłakany i mi pokazuje , a cała kulka plasteliny wklejona we włosy. Pierwsze się zaczęłam z osiołka śmiać, ale jak ją wyjmowałam przez 1,5godz.z włosów, to myślałam że go ukatrupię. Ryk był nieziemski i połowa włosów z plasteliną poszła.
Dobranoc.
 
Abed u mnie to.iga chce być u taty na rękach na szczęście bo inaczej bym nie wstała przez ból pleców :( nie cieszę się ale myslalam, że tylko moje dziecko takie jest..

Aniek oczywiście jak na rękach to tylko na stojąco a najlepiej chodzić..
 
Jenny tak to niestety czasami wygląda. Pogoda też robi swoje. Moja też zaczęła znowu kaszlec :-/ i tez sa rano lzy jak nie moze isc do przedszkola, ale co mam zrobic. Staram się w miarę możliwości wymyślić coś ciekawego w domu żeby miała frajdę.

Rozszerzanie diety planuje po 6m i mam nadzieję że też uda mi się gotować. Sezon na dynie teraz polecam pomrozic to w nowym roku będzie jak znalazł;-)

Aniek niezła akcja z ta plastelina...

Dziwne ż tymi darmowymi sloiczkami bo też jestem pozapisywana do tych klubow a nic nie dostaje.

Trzymam kciuki żeby płacze u was się skonczyly. U nas był etap że po 3 miesiącu zaczęły się właśnie płacze, przerywanie snu przez sen, płacz po odlozeniu do łóżeczka i okazało się że to z powodu bolu brzucha. Że względu na problemy z kupka u Kuby wprowadziliśmy ten debridat (poprawia pracę jelit) kupka nadal co kilka dni i stekal ja cały dzień ale już nie zrywa się z płaczem, jest spokojniejszy. Dalej śpi mąż.40 minut ale przynajmniej nie płacze.
 
Monti to było coś chyba że dzieci nie mają jeszcze enzymu (?) Który pozwoliłby im coś z tego miodu trawic w jelitkach, a my już to mamy. Więc u nich to dziala źle na brzuszek chyba?
Moja smoka do zasypiania zawsze i w aucie. A w ciągu dnia wyciąga sobie sama smoka i ciumka ale nie kciuki tylko całe pięści i wszystko co znajdzie w poblizu

A ja używam głównie chusteczek, a co mi tam [emoji14] nie po to kupuje chusteczki z dobrym składem żeby się roztkliwiac nad nimi[emoji16] pupcie ma piekna więc nic jej się nie dzieje[emoji106]

Judith aa no to teraz nie ma promki więc się pocieszam:D a o co chodzi że będą w zielonym??

Chybra no uroki nfz. Ja jeszcze a NFZ nie byłam z młoda nigdzie poza pediatra. Usg bioderek, krwiaka prywatnie no i fizjo. Nawet nie było rozwazania czy iść z nfz bo chcieliśmy do poleconego lekarza.

Kasia mnie się tylko te starsze pokolenia (prababcie) pytają czy już jej coś daje jakieś herbatki cokolwiek to mówię że nie, do pół roku nie dostanie nic poza cycem. I presji nie wywieraja. Pytają potem parę razy ale to ona się mlekiem samym naje?! Jak parę razy odpowiadam że oczywiście to odpuszczaja:D z resztą ja z tych pyskatych to nikt na mnie presji nie wywiera.
Wspolczuje bajzlu:D:D

Ewella może jakaś infekcja ja zbiera że jest taka marudna? Agatka wczoraj przez cały dzień nic nie spala, dopiero o 17 na 2h zasnelysmy razem - ale była okropnie marudna już po tej 16 (była u mnie kolejna ciezarowka na kawie:D). I o dziwo, zasnęła po jednym cycu o 21 i obudziła się po 4! Chyba że 3 tygodnie nie doświadczyłam tego cudownego uczucia. Chociaż ja się już od 2 krecilam oczywiscie:D
Mam nadzieje ze jutro będzie lepiej kochana!!

Jenny współczuję chorowania. Tego się boję (już oczywiście się martwię na zapas) w zlobku. Zdrówka!
Czas ucieka zdecydowanie za szybko! Ale cieszę się każdym dniem[emoji813]

Też bym chciała sama gotować, w końcu nie mam nic innego do roboty przy jednym dziecku:D

Bab a co było psiakowi że do weta?
Ja mojemu daje antybiotyk. Kurcze całe życie go uczymy żeby nie prosił o jedzenie i NIGDY nic nie dostał przy stole ani z lodowki. Ma swoje i je swoje. A potem przychodzi taki antybiotyk no i z czym to dac, z parowka najlepiej. I cała naukę szlag trafil, za każdym razem jak otwieram lodówkę to już siedzi obok:/// ale mnie to wkurza.

Agatka też jest na 25 centylu ale.od początku jest na nim. I body też 62 a spodnie 68 bo na długość dobre ale w spiochach ma pas pod pachami haha

Ooo Ola i mnie to samo z ubraniami. Wygląda jak alladyn. A rampersy z hmu dalej mamy za wielkie 62. Może na wiosnę będzie miała dobre hahah
Też mnie dziwi to ciśnienie na szcz3pionke skoro jest obowiązkowa dopiero od tego roku.

Aniek współczuję że masz tyle roboty z mlodym. To już wiem czemu sąsiedzi nie tupią nad glowa - robią zadania domowe[emoji16][emoji16][emoji16]
Kurczę ja pytałam o kanalik w piersi!!! [emoji23][emoji23]Haha nie u bąbla tylko w sutku bo chyba mam zatkany:D
Bepanthen zamawiam w gemini za 30zl
Z internetow te sloiczki. Wejdź na stronę hippa bobovity i pozapisuj się do ich klubów to Ci wysla. Na stronie bobovity jest napisane że wysyłają po skończeniu 4 miesięcy - ale 30 dni od rejestracji
Ale akcja z plastelina!:O











Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej


Aniek kurcze ale akcja z ta plastelina maskra...a ze szkola powariowali moj w 1 klasie i tez zadan co jie miara....poki co robi sam.

Co do sromu to objawo zadnych bylismy po prostu u pediatry i przy badaniu wyszlo pediatra wziela patyczkiem z wazalina pogmerala i odkleila nawet sie krew nie lala mloda nie kwekla.

Moja pediatra kategorycznie kazala odstawic chusteczki bo one sa wladnie nawilzone tym wszystkim i uzywac samej wody bo te srodki nawiljazajace sklejaja to wszystko.

Poprostu popatrz czy widac ladnie dziurke jak bedziesz przebierac bo u nas to wszystko bylo takie jakby sklejone i dziurka ledwo widoczna.


Pumelova ja tez uzywalam tych rozowych z rossmana pupka byla ok ale z tym sromem taki problem byl.


My dzis szczepimy.

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ewella, Aniek, mój też tylko by chciał na rękach i też muszę conajmniej stać żeby było ok [emoji6]

Pumelova, moje też dostają tabletki w parówkach. Sztuczek też ich uczę na parówki. Jak usłyszą że coś kroje, to myślą o to te parówki i przylatują do kuchni. Na szczęście znają komendę "wyjdź" wymiennie ze "spadaj" więc nie jest źle. Aczkolwiek wkurza mnie to strasznie.
Mój pies rano wąchał stopy młodego, a ten zaczął "biegać" i niestety pies dostał w nos kilka razy. Bo zamiast uciekać, to on dalej wąchał i potem był zszokowany że go nos boli [emoji23]

My wczoraj byliśmy znów na basenie. Młody wreszcie zaczął patrzeć na zabawki czy na mnie, bo wcześniej to tylko się rozglądał dookoła z szeroko otwartymi oczami ;)

Też używam tych różowych, ale tylko poza domem. W domu woda przegotowana i waciki.

Maziajka, powodzenia na szczepieniu!

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Maziajka ostatnio jak byłyśmy na wizycie na szczepieniu to poprosiłam żeby tam spojrzała i powiedziała że nic się nie skleilo więc u mnie to tak nie działa;-)
Powodzenia! A jakie dziś szczepienie? My mamy w pon pneumo ale mamy katar więc przesuniemy chyba

Linoone no mój raczej jest wypychany przeze mnie z kuchni, Ale wiesz, normalnie tam nie przylazi więc bardziej mnie to drażni:D mnie ostatnio mój zdenerwował bo leżałam z bąblem w łóżku w pościeli i on wskoczył i się chciał wytarzac w pościeli dokładnie w miejscu gdzie ona lezala:/ w ogóle jej nie zauwaza. Na szczescie zdazylam sie zerwac i go odepchnac. Mam nadzieję że jak zacznie się przemieszczać to ja zauwazy.


Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Linoone super zazdroszcze basenu:)

Pumelova my dzisiaj mamy wszystko( szczepie refundowanymi) czyli 4 wklucia.Moja widocznie ma ciasna szparke:D:D

nie wyspana jestem strasznie Jasiu o 5 przyszedl mi do lozka i wiercil sie strasznie...mloda tez musialam wziazc i z 1 strony mloda sie wiercila a z drugiej Janek....ide robic kawe..
 
Do góry