reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

andrzelika, w końcu się odezwałaś! super, że z dzidzią wszystko ok, bałaganem się nie przejmuj, to jest teraz najmniej istotnej, odpoczywaj i dbaj o Was!

ponko, no cóż, ja pewnie poszłabym prywatnie, bo nie wytrzymałabym, ale może Ty jesteś bardziej cierpliwa :-)
 
reklama
Hehe nie jestem w ogóle cierpliwa :D Najgorsze jest to, że ja tam właśnie chodzę prywatnie i miałam nadzieję, że nie będzie problemów z USG... ale zobaczymy czy dam radę. Jak nie, to się za dwa tygodnie pewnie wybiorę ;)
 
Ponko szkoda,ze Ci nie zrobiła:sorry: Ale też mnie to dziwi,bo z tego co słyszałam od znajomych to na prywatnych wizytach za kazdym razem miały usg.Inaczej na nfz.Może to zależy ile się płąci za wizytę?a mozę sie spieszyła,a skoro tak to ja bym więcej do niej nie poszła.
Ten gin,do którego idę w środę prywatnie bierze za wizytę ciążową 100zł i za każdym razem robi usg.Teraz jak bedzie badał przezierność i nos to 150 zł i później 4 D tez tyle.

a jeszcze co do płci to zapytałam gina,czy juz można dojrzeć,to powiedział,ze dopiero ok 18 tc,nizależnie od sprzętu,hmmm...chyba coś ściemniał:dry:
 
Ostatnia edycja:
Hm może miała słaby sprzęt więc nie byłoby za wiele widać... jak chodziłam do osobnego gabinetu USG było wszystko widać idealnie, a w gabinecie lekarskim może być gorzej. Trochę mi już przeszła ta irytacja, będzie co będzie :tak:
A zastanawia mnie, czy lekkie ukłucie w brzuszku może oznaczać że maluch właśnie fika... jak to jest bardziej "doświadczone" w temacie kopania, jakie to uczucie? Bo sama nie wiem jak mam to zanotować skoro nie wiem czego się spodziewać :-D
 
hey dziewczyny mnie dawno nie było pisałam wam ostatnio jak miałam plamienia w dwa tygodnie temu i pojechałam do szpita zostałam do wtorku zeszłego, a w środe znów byłam, bo miałam plamy, dowiedziałam się, że będę mogła je mieć ponieważ mam maleńkiego krwiaczka i w nim jest troszkę krwi, a poza tym mam nisko łożysko, przez co musze leżeć cały czas w łóżku i tylko chodzić do wc, a mnie szlak trafia jak jest bałagan sama bym go posprzątała,ale leże, bo chcę żeby moje baby było żywe, widziałam jak machało nózkami i rączkami na usg mój mąż też był i bardzo się podekscytował teraz ciągle przykłada ucho do brzuszka mówi, że tam jest jego syn, chociaż tego nie wie :) strasznie teraz się nudzę kompa mam przy biurku, a siedzieć też nie mogę idę w środe na usg zobaczymy co tam słychać, na razie to ciągle mam wilczy apetyt. Już tylko liczę tygodnie i chcę żeby moje małe mnie kopło. Pozdrowionka nudno mi bez was

Hej andrzelika!! Tak się cieszymy, że wszystko w porządku!! Czekałyśmy wszystkie z niecierpliwością na wieści od Ciebie!! Najważniejsze, że z maleństwem wszystko dobrze! :-) Uważaj na siebie, leżakuj i odpoczywaj duuuzio:) Buziory:*
 
Ponko, rozumiem Twoją irytację - też bym się złościła. Chodzę dziewczyny prywatnie i mam na każdej wizycie USG, moje koleżanki, które chodziły prywatnie ( gdzie indziej) też tak miały, jeśli będziesz za dużo o tym myśleć, może warto dla spokoju iść gdzie indziej ;-) pozdrawiam:)
 
Ponko nie przejmuj sie tą lekarką. Kazdy lekarz ma jakieś tam swoje metody, mi mój lekarz, też późno powiedział płeć, ale ja go szybko rozpracowałam, zawsze jak mi robił USG to nazywał go "on" i ja i tak wiedziałam, że to Synek :)
Lekarka chce poczekać pewnie do połowy ciąży, zeby ci podać na 100%. Bez sensu sie denerwować, większość z nas jeszcze nie zna płci. Ale jak bardzo chcesz poznasz płeć, możesz sie wybrać do takiego lekarza, który Ci na pewno powie, ale to może tak być, jak któraś tu wspomnniała, że to zależy co nam Dzidzia sama pokaże. J
eżeli chodzi o pierwsze ruchy, to ja poczułam takie szamotanie w brzuszku, a pozniej długo czekałam na nastepny znak. :-(
 
Ponko kłucie to raczej nie,powinnaś poczuć takie smyranie czy głaskanie

Łeeee a szkoda :D a już myślałam, że coś tam się rusza ;-)

Ponko, rozumiem Twoją irytację - też bym się złościła. Chodzę dziewczyny prywatnie i mam na każdej wizycie USG, moje koleżanki, które chodziły prywatnie ( gdzie indziej) też tak miały, jeśli będziesz za dużo o tym myśleć, może warto dla spokoju iść gdzie indziej ;-) pozdrawiam:)

Właściwie nie wiem czy chcę gdzie indziej iść. Zapłacę sporo kasy a okaże się, że maluch jest w złej pozycji i niczego się nie dowiemy :rofl2: Poza tym jakoś się już uspokoiłam, na początku byłam trochę smutna, ale co będzie, to będzie :)
 
reklama
agutek79 apropos folika to najlepiej go brać do 13 tygodnia, a potem jak łykasz witaminy (ja łykam femibion) to tam też jest w składzie kwas foliowy bo lepiej jak on jest w organiźmie.

A jakie witaminy łykacie dziewczyny????

Mój femibion jest strasznie drogi (52 zł do 65zł)
a może polecicie mi jakieś inne dobre a tańsze!!!

Ja mam przepisany 5mg kwas foliowy i biore do teraz. W nastepny poniedzialek mam wizyte to podejrzewam ze cos tam juz bedziemy odkladac, byc moze zmniejszy mi dawke duphastonu do 1x1 i odlozy folik. W poprzednije ciazy Dupka bralam do 14tc a folik nie pamietam. Jeszcze mam zastrzyki z clexane. Byc moze bedzie tak ze jeszcze bede je brala do konca az sie wyczerpia;) A dupcia no zobaczymy.
Co do witamin to kupilam ten Pharmaton bo ma rewelacyjny sklad. Ma duzo jodu i ma tylko 40% witaminy A, wiec jestem spokojna ze nie przesadzam z nia i moge pic soczki marchewkowe i inne rzeczy z betakarotenem:) Tylko drogie ustrojstwo, bo ponad 40zl ale fajnie pachnie czekoladka, dobrze sie polyka i ja sie dobrze czuje:)

Co do kwasu foliowego to brałam do 13 tyg, a teraz biorę Falvit Mama ( 60 tabletek za ok. 40zł). Jedyny minus to to, że tabletki są dość duże, ale dla mnie to w sumie nie problem.
ja z Falvit Mama zrezygnowalam bo ma 100% witaminy A. Chociaz moj pan dr mnie pocieszyl ze wcale az tak duzej dawki ten falvit nie ma;) aczkolwiek moze to i lepiej ze w I trym bralam te tabsy bo i tak jedyne co mi wchodzilo porzadnie to kanapki byly;)

hey dziewczyny mnie dawno nie było pisałam wam ostatnio jak miałam plamienia w dwa tygodnie temu i pojechałam do szpita zostałam do wtorku zeszłego, a w środe znów byłam, bo miałam plamy, dowiedziałam się, że będę mogła je mieć ponieważ mam maleńkiego krwiaczka i w nim jest troszkę krwi, a poza tym mam nisko łożysko, przez co musze leżeć cały czas w łóżku i tylko chodzić do wc, a mnie szlak trafia jak jest bałagan sama bym go posprzątała,ale leże, bo chcę żeby moje baby było żywe, widziałam jak machało nózkami i rączkami na usg mój mąż też był i bardzo się podekscytował teraz ciągle przykłada ucho do brzuszka mówi, że tam jest jego syn, chociaż tego nie wie :) strasznie teraz się nudzę kompa mam przy biurku, a siedzieć też nie mogę idę w środe na usg zobaczymy co tam słychać, na razie to ciągle mam wilczy apetyt. Już tylko liczę tygodnie i chcę żeby moje małe mnie kopło. Pozdrowionka nudno mi bez was

Jeny jak ja sie ciesze ze napisalas:) lez sobie i sie nie stresuj:) lozysko jeszcze moze ci sie spokojnie do gory razem z macica podniesc wiec sie nie przejmuj, a krwiaczek moze splynac lub sie wchlonac wiec tez spokojnie. Najwazniejsze zeby sie lozysko nie odklejalo:)

A ja właśnie po wizycie. Przychodnię mam obok domu, więc długo to nie zajęło. Ale jestem zła :wściekła/y: Miała USG w gabinecie ale odmówiła mi wykonania, bo za wcześnie, więc za 4 tygodnie dopiero jest sens robić. Czyli oczywiście wizytę mam za 5 tygodni, dopiero połówkową i już się mega denerwuję, bo tak strasznie chciałam wiedzieć jakiej płci będzie maleństwo. Zaraz zadzwoniłam do A. i kazałam mu skopać jej tyłek za brak wrażliwości na cierpienia biednej młodej matki :-D Ale moja lekarka powiedziała mi: "przecież nie będzie pani teraz ubranek kupować?" A ja miałam jej ochotę wykrzyczeć: jak to nie, jak to nie? Przecież ja od miesięcy oglądam się za skarpetkami! Mam ochotę zapłacić i pójść na USG gdzie indziej, oby A. mnie powstrzymał bo ja sama nie będę w stanie, ciekawość zawsze zwycięża.

ale bym sie na babe wkurzyla. Powiedzialabym jej ze ja chce i koniec. Jakby odmowila to bym powiedziala ze w takim razie dziekuje i poszlabym do innego gina. Masz prawo zeby miec usg. A co komu do tego kiedy Ty bedziesz ciuszki kupowac? Co to kogo interesuje? Ja to teraz w poniedzialek bede w 17t1d i tez chce usg i potem chce isc 6 czerwca i miec USG byc moze uda sie polowkowe. Ale ja mam swoje powody zeby potworzyc tak szybko USG.

Mam do was pytanko, ćwiczycie już mięśnie kegla?
kurcze zaczelam cwiczyc jak wlasnie to napisalas:D:D:D ale cwicze, bezwiednie raczej:d tak sobie sciskam:d przy siusianiu czesto:)

[

a jeszcze co do płci to zapytałam gina,czy juz można dojrzeć,to powiedział,ze dopiero ok 18 tc,nizależnie od sprzętu,hmmm...chyba coś ściemniał:dry:
no niekoniecznie sciemnial, moze on z tych co wola powiedziec w 18tc, bo jest wieksza pewnosc niz w 12tc. Ja to bym ginowi nie uwierzyla gdyby mi przy genetycznym plec podal;)

A zastanawia mnie, czy lekkie ukłucie w brzuszku może oznaczać że maluch właśnie fika... jak to jest bardziej "doświadczone" w temacie kopania, jakie to uczucie? Bo sama nie wiem jak mam to zanotować skoro nie wiem czego się spodziewać :-D
uklucie to raczej nie:) bardzie, szczegolnie na poczatku, to moze byc bulgotanie cos jak ruch jelit, badz takie laskotki od srodka takie smyrniecie, mozesz tez poczuc delikatne "puk" od czasu do czasu:)
 
Do góry