reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

Ania tylko te dzieci często są zdrowe do czasu aż w szkole itd coś się dziać zaczyna, ja tam wole czegoś nie zjesć nie zrobić niz potem sobie pluć w twarz że coś zawiniłam .

Za to nagrzeszyłam na początku ciąży :( zrobiłam test wyszedł negatywnie więc stwierdziłam wale to :( i pomalowałam kawałek boazerii środkiem anty grzybiczno robaczym itd u córki :( zafarbowałam włosy farbą z amoniakiem, wypiłam cole light :( i wrąbałam chipsy :wściekła/y:

No mądra to nie jestem ,ale od tej pory już się staram być cacy .
Dziś lekarz i jakoś się na zmianę ciesze i stresuje .

Leika ciesz się ciążą pełną parą a nie z nie śmiałością :) i nie będzie "różnie" tylko w listopadzie będziesz trzymać swoje maleństwo :)

Taka bezkofeinowa to najlepsze wyjście ,ale kiedy właśnie o tą kofeinę chodzi :happy:

Macie już jakieś gdybania na temat płci ??
 
Ostatnia edycja:
reklama
AniaSm tak oczywiscie pobieraja krew z żyły na zgięciu ręki :tak: Przy poprzedniej ciązy co miesiac mialam robiona w ten sposob morfologie, Ob plus zawsze cos ekstra np glukoze, tsh, toksoplazmoze i inne potrzebne ;-)
Samego ukucia sie nie boje, ale mam tendencje do omdleń po pobieraniu krwi, dlatego wole zawsze aby ktos mi towarzyszyl. Jednak tym razem to nie bedzie mozliwe :no:

Zastanawiam sie dlaczego lekarz nie poleca picia Coli? Ja w ciazy pilam ja co drugi dzien tak ze szklanke dziennie :tak:
Tak samo jak pisze Leika mnie Cola pomagala przy zgadze, oraz przy trawieniu :tak:


elia12 dokladnie pierwsza ciaza u mnie przebiegala niemal bezobajowo ;-) jednak zawsze istnieje szansa ze tym razem czesciej odczuje mdlosci i oslabienia. Czas pokarze.

Propo kawy, to ja nie ograniczalam jej tzn pilam raz na jakis czas bedac w ciazy, gdy czulam ze juz musze :-p No a i o diete sie specjalnie nie martw ;-) Ja wychodze z zalozenia ze w czasie ciazy mozna pozwolic sobie na jedzenie wszytskiego, bo pozniej przy karmieniu piersia to juz scisla dieta jest :baffled:


agnieszkak2 ponoc czasem w ciazy jest tak ze piersi bola, a jak nie to przed okresem... Kazdy czuje to inaczej, co prawda ja nigdy nie narzekalam na piersiowe dolegliwosci ;-)
 
Za to nagrzeszyłam na początku ciąży :( zrobiłam test wyszedł negatywnie więc stwierdziłam wale to :( i pomalowałam kawałek boazerii środkiem anty grzybiczno robaczym itd u córki :( zafarbowałam włosy farbą z amoniakiem, wypiłam cole light :( i wrąbałam chipsy :wściekła/y:

No mądra to nie jestem ,ale od tej pory już się staram być cacy .
Dziś lekarz i jakoś się na zmianę ciesze i stresuje .

Macie już jakieś gdybania na temat płci ??




W poczatkowej fazie ciazy (zazwyczaj wtedy gdy jeszcze o niej nie wiemy) organizm "zabezpiecza" zarodek w taki sposob aby zle nawyki mamy mu nie zaszkodzily :tak: Dlatego wypicie wtedu alkoholu czy inne grzeszki powinny prześć bez odbicia sie w jakikolwiek sposob na zdrowiu dziecka.
U mnie tez pierwszy test wyszedl negatywny :tak: Dopiero z 5 dni pozniej pozytyw :-)


Ech co do płci lepiej nie zapeszac :tak:
Mnie sie marzy dziewczynka do pary :tak:
 
nimfii też mi się marzy dziewczynka do pary ale co ma być to będzie :) ,najważniejsze żeby było i to zdrowe
na zgage w ciąży jadłam migdały a na mdłości ssałam landryny lub jakieś inne cukierki
najbardziej w tej ciąży boję się że znowu zacznę puchnąć , kurcze jak sobie przypomne jak wyglądałam już w połowie to masakra

agnieszka bidulko a tobie do testowanka jeszcze ponad tydzień został , ja problemów piersiowych nie miałam i nie mam ale to bardzo możliwe że ciętak mrowią przez ciążę :)
 
Picie alkoholu i palenie w ciąży to głupota i nieodpowiedzialność - nie usprawiedliwia tego żadne "piłam w poprzedniej i urodziłam zdrowe dziecko".
Natomiast poglądy co do tego co jest niewskazane w ciąży a co jest zupełnie nieszkodliwe są różne ;-) Ja prowadzę zdrową kuchnię, nie jemy żadnych gotowych półproduktów czy fixów, nie kupuję żywności konserwowanej, nie stołujemy się w fastfoodach - dlatego nie demonizuję szklanki coli od czasu do czasu i nie ma co jej porównywać do picia alkoholu czy palenia w ciązy.
Ale oczywiście, Aniu, rób to co Ci lekarz podpowiada i serce dyktuje :)

Ja mam przeczucia w kierunku dziewczynki - ale nie wiem, na ile to "przeczucia" faktycznie a na ile po prostu moje marzenie ;)
 
Nie no mnie temat podniósł na duchu bo wszędzie czytam o tych kawach itd i już na głowe dostaje więc jak wy pijeci a i mi po nic nie jest to raz na jakis czas przy deszczowej pogodzie sobie pozwole :)
leika ja tez mam przeczucia które nie wiem czy bardziej nie są marzeniami :) tyle że u nas wszyscy chłopaka by chcieli ,ale oczywiście córa będzie również wyczekiwana :-)
 
ja normalnie jajo zniosę do tej 18 i wizyty u gina ...już sie widzę w 37 tygodniu :-D .Pierwszą ciąze jakoś bardziej na luzie przechodziłam chyba
 
Elia - hehe, a ja właśnie odwrotnie ;) Im więcej mam dzieci tym większy "luz" :-D

Choć nie przeczę, że boję się poronienia i odetchnę dopiero w 13 tygodniu.
 
reklama
Dziś mija rok jak zrobiłam test ciążowy :)
Z sentymentu zajrzałam na wątek listopad 2011 chociaż moje maluchy urodziły się w październiku. Powodzenia dziewczyny :)
 
Do góry