reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

reklama
Ja po wizycie. Z małym wszystko wporzadku. Szyjka długa, zamknięta. Więcej szczegółów dowiem się na usg 3 trymestru. Jedyne co mojego lekarza zaniepokoiło to brak wzrostu mojej wagi i zalecił spotkanie z dietetykiem.

Tylko teraz powiedzcie mi. Mam 16kg nadwagi. Od początku ciąży schudłam 6kg ale nadal mam nadwagę.. Czy naprawdę skoro mały przybiera i mam dobre wyniki krwi powinnam iść do dietetyka ze względu na brak wzrostu mojej wagi? Zawsze wydawało mi się że to wręcz na plus dla dziecka gdy matka z nadwagą lub otyłością zrzuci kg ale oczywiście zdrowo..

Utrata i utrzymanie wagi wydaje mi się właśnie zależne od zmiany diety. Nie jem chipsów, słodyczy nie pije coli ani alkoholu i wydaje mi się że z tego względu ta waga mi się trzyma.
Niewiem co o tym myśleć. Poszły byście do dietetyka?

PS w przypadku teściowej niemam pojęcia jak pomoc.. Czasami ludzie nie rozumieją, że jesteśmy dorośli i muszą nam pozwolić samemu podejmować decyzje..

Ah i dzisiaj miałam wyciek "siary"? Mleka? Wydaje mi się, że to dobry znak zwłaszcza, że chciałabym karmić piersią.
Ja odkąd mam stwierdzoną cukrzycę od ok. 3 tygodni nic nie przybrałam na wadze. Jutro idę do diabetologa, zobaczymy co mi powie.
 
Ja po wizycie. Z małym wszystko wporzadku. Szyjka długa, zamknięta. Więcej szczegółów dowiem się na usg 3 trymestru. Jedyne co mojego lekarza zaniepokoiło to brak wzrostu mojej wagi i zalecił spotkanie z dietetykiem.

Tylko teraz powiedzcie mi. Mam 16kg nadwagi. Od początku ciąży schudłam 6kg ale nadal mam nadwagę.. Czy naprawdę skoro mały przybiera i mam dobre wyniki krwi powinnam iść do dietetyka ze względu na brak wzrostu mojej wagi? Zawsze wydawało mi się że to wręcz na plus dla dziecka gdy matka z nadwagą lub otyłością zrzuci kg ale oczywiście zdrowo..

Utrata i utrzymanie wagi wydaje mi się właśnie zależne od zmiany diety. Nie jem chipsów, słodyczy nie pije coli ani alkoholu i wydaje mi się że z tego względu ta waga mi się trzyma.
Niewiem co o tym myśleć. Poszły byście do dietetyka?

PS w przypadku teściowej niemam pojęcia jak pomoc.. Czasami ludzie nie rozumieją, że jesteśmy dorośli i muszą nam pozwolić samemu podejmować decyzje..

Ah i dzisiaj miałam wyciek "siary"? Mleka? Wydaje mi się, że to dobry znak zwłaszcza, że chciałabym karmić piersią.
Ja bym poszła, bo to że nie przybierasz oznacza, że nadal chudniesz. W tempie w jakim rośnie maluch. Dziecko w pierwszej kolejności zabiera Ci wszystkie składniki, które potrzebuję, więc Twój organizm może mocno podupaść, a teraz najcięższy etap.
 
Dzień dobry Mamy, mam pytanie, pewnie nie jestem sama z grupą Rh -
Czy dobrze myślę że jeśli w badaniu na przeciwciała ich nie wykryto, to nie ma konfliktu serologicznego? Robicie zastrzyk z immunoglobiny?
Tak, ja dostałam zastrzyk
Ja po wizycie. Z małym wszystko wporzadku. Szyjka długa, zamknięta. Więcej szczegółów dowiem się na usg 3 trymestru. Jedyne co mojego lekarza zaniepokoiło to brak wzrostu mojej wagi i zalecił spotkanie z dietetykiem.

Tylko teraz powiedzcie mi. Mam 16kg nadwagi. Od początku ciąży schudłam 6kg ale nadal mam nadwagę.. Czy naprawdę skoro mały przybiera i mam dobre wyniki krwi powinnam iść do dietetyka ze względu na brak wzrostu mojej wagi? Zawsze wydawało mi się że to wręcz na plus dla dziecka gdy matka z nadwagą lub otyłością zrzuci kg ale oczywiście zdrowo..

Utrata i utrzymanie wagi wydaje mi się właśnie zależne od zmiany diety. Nie jem chipsów, słodyczy nie pije coli ani alkoholu i wydaje mi się że z tego względu ta waga mi się trzyma.
Niewiem co o tym myśleć. Poszły byście do dietetyka?

PS w przypadku teściowej niemam pojęcia jak pomoc.. Czasami ludzie nie rozumieją, że jesteśmy dorośli i muszą nam pozwolić samemu podejmować decyzje..

Ah i dzisiaj miałam wyciek "siary"? Mleka? Wydaje mi się, że to dobry znak zwłaszcza, że chciałabym karmić piersią.
Ja już też dwa razy zaobserwowałam zaschnięte plamy na piersiach na koszuli nocnej ;) raz z miesiąc temu i drugi raz po dzisiejszej nocy
 
Ja po wizycie. Z małym wszystko wporzadku. Szyjka długa, zamknięta. Więcej szczegółów dowiem się na usg 3 trymestru. Jedyne co mojego lekarza zaniepokoiło to brak wzrostu mojej wagi i zalecił spotkanie z dietetykiem.

Tylko teraz powiedzcie mi. Mam 16kg nadwagi. Od początku ciąży schudłam 6kg ale nadal mam nadwagę.. Czy naprawdę skoro mały przybiera i mam dobre wyniki krwi powinnam iść do dietetyka ze względu na brak wzrostu mojej wagi? Zawsze wydawało mi się że to wręcz na plus dla dziecka gdy matka z nadwagą lub otyłością zrzuci kg ale oczywiście zdrowo..

Utrata i utrzymanie wagi wydaje mi się właśnie zależne od zmiany diety. Nie jem chipsów, słodyczy nie pije coli ani alkoholu i wydaje mi się że z tego względu ta waga mi się trzyma.
Niewiem co o tym myśleć. Poszły byście do dietetyka?

PS w przypadku teściowej niemam pojęcia jak pomoc.. Czasami ludzie nie rozumieją, że jesteśmy dorośli i muszą nam pozwolić samemu podejmować decyzje..

Ah i dzisiaj miałam wyciek "siary"? Mleka? Wydaje mi się, że to dobry znak zwłaszcza, że chciałabym karmić piersią.
Jak uważasz, możesz pójść dla świetego spokoju, moim zdaniem z toba jest wszystko w porządku. Skoro odżywiasz się zdrowo i dziecko rośnie. Myśle ze twój lekarz dmucha na zimne
 
Ja odkąd mam stwierdzoną cukrzycę od ok. 3 tygodni nic nie przybrałam na wadze. Jutro idę do diabetologa, zobaczymy co mi powie.
To się zdarza, ja nawet miałam w poprzedniej ciąży tak ze straciłam 2 kg. Są kobiety które wręcz tracą więcej. To normalne bo teraz jesz zdrowo. Ale oczywiście ile lekarzy tyle zdań. Miałam diabetolog która wręcz straszyła mnie ze głodzę dziecko - a ja po prostu jadłam zdrowo, wiele małych posiłków i utrzymywałam cukry dieta. W końcu wizyty tej Pani sprawiały mi za dużo stresu i zmieniłam diabetologa. Miły Pan zachowywał się profesjonalnie, mam zdrowe dziecko (najzdrowsze na cały zlobek). I teraz po ciąży tak mi się spodobało ze zostawiłam sobie ta diete tylko ze tak powiem mniej restrykcyjna i teraz pomimo zdiagnozowanej cukrzycy to dieta dla mnie nie stanowi problemu, jedyne co to nie mogę na raz więcej jak pół buły na śniadanie. Cukry wzorowe, ja się czyje świetnie. Wydaje mi się ze nadwagi nie mam. Przybieram odrobine cały czas
 
Dziewczyny macie robione usg na każdej wizycie? Ja mam na każdej czyli co 4 tygodnie i jestem w lekkim szoku, bo podobno nie kazdy lekarz to robi? Jak jest u Was?
 
Dziewczyny macie robione usg na każdej wizycie? Ja mam na każdej czyli co 4 tygodnie i jestem w lekkim szoku, bo podobno nie kazdy lekarz to robi? Jak jest u Was?
Oczywiście, że co każda wizytę :) chodzę do lekarza prywatnie.
Na nfz tylko przysługuje usg prenatalne, połówkowe i trzeciego trymestru ;)
No i jeśli coś niepokoi lekarza to może zlecić dodatkowe.
 
reklama
Do góry