reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MACIERZYńSTWO OD QCHNI, DIETY

Ja pierdzielę...a moja teściowa to już dała Myszce chyba wszystkiego spróbować, łącznie z jajecznicą, miodem i żurkiem na kiełbasie...Nie jestem w stanie tego kontrolować, nie mogę jej powiedzieć, żeby nie dawała, bo strasznie dużo dla mnie robi, a zdrugiej strony boję się, ze Marysi coś zaszkodzi:rolleyes2:.
 
reklama
Jaś też próbował jajecznicy (sam sobie wyjął z tatowego talerza i nie daliśmy razy wyjąć mu jej z buzi) miodu, a żurek też był grany. A w niedzielę nawet dorosły szpinak (z czosnkiem, cebulą, żółtym serem) U nas z kolei to tatuś wpada na takie pomysły. Ostatnio chciał mu usmażyć małego kotlecika ;-)
 
Hueh ja przedwczoraj ugotowałam pomidorową i wchodziła ładnie z ryżem...wczoraj za to tą samą zupkę chciałam mu dać i nie otworzył w ogóle paszczy... wczoraj to w ogóle był tylko cycek i kaszka bo nic innego ne chciał
 
Jak rosołek dziecku gotujecie? Taki normalny to z solą przecież jest i makaronem. No i nie wiem teraz czy dać troszke soli i gotować na skrzydełkach (bo to rozmiarowo porcja jak na jeden mały rosołek)? Czy na udku i wskubać troszkę mięska? Czy taki rzadki, czy kleik do zagęszczenia dawać? A może z kawałeczkami ziemniaka? No i co z koperkiem? Wciąć na koniec świeży czy lepiej go razem z rosołkiem ugotować?

Pomidorową zrobiłam normalnie ze świeżego pomidora bez skórki, na wodzie z włoszczyzną, masłem i kleikiem ryżowym, ale tak żeby bardziej sycąca była to ziamniaczka też wmiksowałam:-)
 
ja rosołek młodemu robie z solą zereszta dodaje ja juz do kazdej prawie potrawy mało ale zawsze cos zreszta mlody i z vegeta zjadl juz nie jedna zupe...niestety...twarozek z miodem mamy za soba a z jajecznica musze sprobowac ..
 
moja Natka niestety ma dosc ograniczone menu,alezaczynam pomału wprowadzac zakazane produkty,wczoraj dodałam do zupki pół żółtka,teraz bede obserwowac czy ja nie obsypie.
 
Dziewczyny, na spotkaniu widziałam, że wszystkie byłyście poobstawiane różnymi słoiczkami. Powiedzcie ile posiłków innych niż mleko dajedzie dzieciom??
Janek dostaje tylko obiadek a reszta to cyc (sam tak chce) i nie wiem czy to nie za mało ???
Inne rzeczy to tylko na spróbowanie, a nie jako posiłek cały.
 
Oprocz cyca co mniej wiecej 2-3 godz, Marcel dostaje obiadek-zupka zrobiona przez moja mame, konkretna z miechem i wrzywami i zjada jej na prawde sporo. Do tego owoce, banan, czasem 2 dziennie, jabluszko, gruszka, jak byly inne owoce to inne dostawal, a teraz czasami cos ze sloiczka mu daje:owoce lasu, sliwki.
Wieczorem, ale nie codziennie dostaje kaszke.
I duzo pije. To wsio.
 
moja Natka o 11 je zupke o 14 papke z miesem lub jakies warzywa
o 16 daje jej owoce o18 kaszke.Mleko rano jak sie obudzi o 9 i przed snem.
 
reklama
Ja daje Mateuszkowi ok.13-14 zupke jarzynowa samorobna lub ze sloiczka, ok. 16 owoce np.maliny, jabluszko lub sloiczek z owockami. Poza tym tylko mleczko z cycusia. Czasem gdzies pomiedzy dostanie owoce lub chrupka kukurydzianego.
 
Do góry